Producent samolotów usprawnia komunikację biznesową i współpracę między pracownikami

Warszawa, 19 czerwca 2007 roku - Firma Cisco Systems poinformowała, że konsorcjum Airbus zakończyło wdrażanie systemu Cisco Unified Communications, który ma usprawnić współpracę, zwiększyć produktywność i uprościć infrastrukturę komunikacyjną firmy obsługującej 45 tysięcy pracowników. Zakończenie wdrożenia zbiegło się w czasie ze sprzedażą 12-milionowego egzemplarza telefonu Cisco Unified IP Phone.

Firma Airbus przeszła z systemu tradycyjnych central PBX (private branch exchange) na system telefoniczny całkowicie oparty na sieci IP z 30 tys. numerów wewnętrznych we Francji i 10 tys. w Wielkiej Brytanii. Airbus korzysta z oprogramowania do przetwarzania połączeń Cisco Unified Communications Manager, które zapewnia obsługę wszystkich ośrodków firmy. Kontrakt na wdrożenie komunikacji IP w firmie Airbus oraz zarządzanie nią przez okres pięciu lat został podpisany w 2005 r. z firmą Orange Business Services, operatorem i integratorem usług komunikacyjnych, który oferuje rozwiązania i usługi komunikacji biznesowej grupy France Telecom.

Platforma Cisco Unified Communications pozwala firmie Airbus objąć ujednoliconymi usługami komunikacyjnymi wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach firmy we Francji i Wielkiej Brytanii. Instalacja architektury centralnej, po dokonaniu początkowej konfiguracji i zaprojektowaniu systemu, zajęła firmie Orange Business Services zaledwie dziewięć miesięcy. Rozwiązanie było wprowadzane w tempie do 600 telefonów na dzień, co świadczy o dużej szybkości i łatwości wdrażania platformy Cisco Unified Communications.

"Efektywne systemy komunikacyjne, które stymulują współpracę między pracownikami i zwiększają wydajność firmy, służą nam nieocenioną pomocą w zaspokajaniu rosnących wymagań klientów" - powiedział Robert Louge, szef działu projektów informatycznych (IT Projects) w firmie Airbus. "Rozwiązanie firmy Cisco pomogło nam usprawnić komunikację i obniżyć koszty poprzez uproszczenie infrastruktury komunikacyjnej. Pozwoliło nam również szybko i bez problemów przejść na opartą na sieci IP platformę Unified Communications".

"Do firmy Airbus trafił 12-milionowy egzemplarz naszego telefonu Unified IP Phone, co najdobitniej świadczy o tym, że platforma Cisco Unified Communications szybko zdobywa popularność na rynku i że oferuje klientom wiele korzyści" - powiedział Chris Dedicoat, prezes firmy Cisco ds. rynków europejskich. "System wdrożony przez firmę Airbus pomoże jej zaspokoić potrzeby komunikacyjne rozwijającej się działalności biznesowej, obniżyć koszty i zintensyfikować współpracę między pracownikami, co pomoże zwiększyć ich produktywność".

Informacje o systemie Cisco Unified Communications

System Cisco Unified Communications jest elementem zintegrowanej oferty obejmującej infrastrukturę sieciową, zabezpieczenia, rozwiązania mobilne, zarządzanie siecią i usługi serwisowe świadczone przez cały cykl eksploatacji rozwiązania. Platforma Cisco Unified Communications oferuje elastyczne opcje wdrażania i zarządzania w outsourcingu, pakiety finansowe dla użytkowników i partnerów oraz aplikacje komunikacyjne producentów zewnętrznych. Dodatkowe informacje na temat całej serii produktów i aplikacji Cisco Unified Communications można znaleźć pod adresem: www.cisco.com/go/unified.

Informacje o firmie Airbus

Firma Airbus jest czołowym producentem samolotów, oferującym najnowocześniejszą na rynku i najbardziej kompleksową serię samolotów pasażerskich o pojemności od 100 do ponad 500 miejsc. Firma dostarczyła już przeszło 4,5 tys. samolotów ponad 250 klientom z całego świata i może się pochwalić imponującym portfelem zamówień na ponad 2,5 tys. samolotów, które mają być wyprodukowane w nadchodzących latach. Roczne obroty firmy wyniosły w 2006 r. około 26 mld EUR. Airbus jest przedsiębiorstwem o zasięgu globalnym - jego biura projektowe i zakłady produkcyjne są zlokalizowane we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Firma ma też podmioty zależne w USA, Chinach, Japonii, Rosji i na Bliskim Wschodzie. Centrala przedsiębiorstwa mieści się w Tuluzie. Firma Airbus wchodzi w skład korporacji EADS (European Aeronautic Defence and Space Company - Europejski Koncern Lotniczo-Rakietowy i Obronny).

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel. : /22/ 628 05 93 wew. 244
Tel. Kom. : /+48/ 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl
www.sigma.com.pl