Cisco zaprasza na konferencję CITINET poświęconą nowoczesnym rozwiązaniom dla jednostek samorządu terytorialnego

WARSZAWA, 29 maja 2007 - Budowa nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej, umożliwiającej mieszkańcom sprawną komunikację z instytucjami publicznymi będzie przedmiotem konferencji CITINET 2007 organizowanej przez Cisco. Spotkanie warsztatowe adresowane do osób odpowiedzialnych za infrastrukturę teleinformatyczną w jednostkach administracji terytorialnej odbędzie się w dniach 14 -15 czerwca 2007 roku, w hotelu Mościcki w Spale.

CITINET jest coroczną konferencją organizowaną przez Cisco. Podczas tegorocznej edycji zostaną przedstawione metody zastosowania technologii oferowanych przez Cisco dla systemów wspierających zarządzanie miastem. Uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się z takimi zagadnieniami jak: budowa szerokopasmowej infostrady na potrzeby społeczności lokalnej i instytucji publicznych, rozwiązania bezpieczeństwa w sieciach teleinformatycznych oraz rozwiązania komunikacyjne, stworzone specjalnie dla jednostek samorządów terytorialnych.

"Mieszkańcy coraz więcej spraw chcą załatwić bez konieczności wizyty w okienku, chcą korzystać z szerokopasmowych usług i przede wszystkim pragną czuć się bezpiecznie. Wiele samorządów lokalnych podjęło to wyzwanie, wdrażając elektroniczne usługi i zmieniając swoje procedury wewnętrzne"- powiedział Piotr Skirski, z firmy Cisco. "Rola samorządów lokalnych nie ogranicza się jedynie do świadczenia usług. Możliwość przesyłania ogromnych ilości informacji
w bardzo krótkim czasie i przy niewielkich kosztach, dała firmom i osobom prywatnym większą wolność wyboru lokalizacji. Dlatego też miasta, powiaty i gminy muszą intensywniej konkurować o przyciągnięcie i utrzymanie przedsiębiorców na swoich terenach, stosując nowoczesne technologie teleinformatyczne" - dodał Piotr Skirski.

Cisco współpracuje z wieloma samorządami lokalnymi w Polsce i na całym świecie. Tworzone przez firmę projekty obejmują stworzenie sprawnej infrastruktury komunikacyjnej, pozwalającej na prosty i skuteczny kontakt mieszkańców z instytucjami publicznymi na poziomie regionu, miasta i gminy. Do zrealizowanych przez firmę projektów w jednostkach administracji publicznej można zaliczyć system wdrożony przez Kujawsko- Pomorską Sieć Informacyjną, czy projekty Miasto OnLine realizowane m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Płocku, Słupsku i Nysie.

Szczegółowy program spotkania, stronę rejestracyjną oraz wiele dodatkowych informacji znajdą Państwo pod adresem http://www.event-in.com/citinet2007 .

Oficjalnym patronem konferencji jest Związek Miast Polskich.

Informacje o firmie Cisco

Cisco jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz providerów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisji głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel. : /22/ 628 05 93 wew. 244
Tel. Kom. : /+48/ 501 132 395
Joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl