Firma przedstawia badania dotyczące współczynnika mobilności i wprowadza na rynek pakiet nowych rozwiązań mobilnych, oferujący unikatowe procesy biznesowe, łączące osoby, lokalizacje i przedmioty

Warszawa, 24 maja 2007 r. - Firma Cisco oferuje klientom rozwiązania zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, efektywne zarządzanie oraz elastyczne i rozbudowane opcje mobilności. Dzięki temu przedsiębiorstwa będą mogły wykorzystać nowe możliwości, rozszerzyć ofertę produktów oraz poprawić wydajność operacyjną. Firma Cisco wprowadza na rynek pakiet zintegrowanych rozwiązań mobilnych, który pomoże klientom utworzyć nowego rodzaju połączenia pomiędzy ludźmi, miejscami i przedmiotami.

"Pracy nie definiuje miejsce, w którym jest wykonywana, ale osiągane wyniki." - powiedział Alan Cohen, wiceprezes ds. rozwiązań mobilnych w firmie Cisco. "Firma Cisco oraz nasi partnerzy odpowiedzialni za technologie, aplikacje i integrację systemów oferują rozwiązanie pozwalające firmom na budowanie przewagi konkurencyjnej poprzez wyższą jakość obsługi klienta, szybszą reakcję na zamówienia oraz ciągłość biznesową. Dzięki rozwiązaniom mobilnym w dowolnym czasie, miejscu i za pośrednictwem dowolnej sieci przedsiębiorstwa dysponują rozbudowanymi możliwościami biznesowymi o wysokim stopniu bezpieczeństwa". " - dodał Alan Cohen

"Mobilność to siła napędzająca proces powstawania nowych możliwości dla przedsiębiorstw i ludzi. Umożliwia prowadzenie coraz większej liczby wirtualnych firm, w dowolnym czasie i miejscu, za pomocą narzędzi, które do tej pory były niedostępne" - powiedział David Dorosin, dyrektor ds. marketingu produktów w dziale rozwiązań korporacyjnych firmy Nokia. "W wyniku współpracy firm Cisco i Nokia możemy zaoferować naszym partnerom i ich klientom takie nowoczesne produkty, jak telefony pracujące w dwóch trybach oraz gotowe rozwiązania, umożliwiające przedsiębiorstwom lepsze wykorzystanie posiadanej infrastruktury informatycznej i komunikacyjnej oraz inwestycji w technologie mobilne".

Mobilność - firma podróżuje razem z Tobą

Podobnie jak w przypadku systemów analitycznych, które są czymś więcej, niż zbiorem aplikacji, mobilność biznesowa możliwa jest wyłącznie w rozwiniętym środowisku telekomunikacyjnym. Oferta firmy Cisco, obejmująca wiele kompleksowych produktów umożliwia wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań, które mogą być dostosowane do określonych potrzeb przedsiębiorstw z różnych branż. Rozwiązania mobilne firmy Cisco bazują na sieciach całkowicie opartych na protokołach IP i oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa, jednocześnie zapewniają inteligentne usługi sieciowe dla urządzeń i aplikacji firmy Cisco oraz innych producentów. Obecnie rozwiązania mobilne Cisco obejmują:

  • ujednoliconą sieć bezprzewodową Cisco,
  • rozwiązania mobilne Cisco zapewniające ujednoliconą komunikację,
  • rozwiązania Cisco dla przedsiębiorców w podróży,
  • rozwiązania Cisco optymalizujące i monitorujące procesy biznesowe.

Powyższe rozwiązania poszerzają zakres istniejących inwestycji przedsiębiorstwa w infrastrukturę, aplikacje przetwarzające głos i dane oraz aktywa na pracowników mobilnych, bez względu na to, gdzie się znajdują - na terenie zakładu, w filii, w domu lub w podróży.

"Globalna konkurencja i rosnąca znajomość technologii mobilnych wśród pracowników przyśpieszają wdrażanie rozwiązań mobilnych w przedsiębiorstwach, bez względu na ich rozmiar" - powiedział Craig Mathias dyrektor firmy Farpoint Group, zajmującej się doradztwem w branży rozwiązań bezprzewodowych i mobilnych. "Zadaniem rozwiązań mobilnych jest uniezależnienie pracy od lokalizacji. Praca to czynność, którą się wykonuje, a nie miejsce, do którego się chodzi. Dzięki szerokiemu zakresowi technologii i rozwiązań firma Cisco może urzeczywistnić tę wizję, ponieważ posiada wszelkie niezbędne zasoby, aby pomóc klientom w prowadzeniu działalności w coraz bardziej mobilnym świecie, przy wykorzystaniu podstawowych zalet mobilności".

Współczynnik mobilności - badanie zrozumienia, współpracy oraz świadomości

Aby określić obecny poziom mobilności biznesowej, firma Cisco przeprowadziła niezależne badanie wśród osób decyzyjnych, pracujących w firmach i przedsiębiorstwach w Ameryce Północnej, Europie, Azji oraz na nowo powstających rynkach.
Głównym celem badania był pomiar trzech głównych obszarów związanych z mobilnością - zrozumienia, współpracy oraz świadomości. Wyniki badania współczynnika mobilności przeprowadzonego przez Cisco pozwalają lepiej zrozumieć możliwości i wyzwania, jakie mobilność stawia przed współczesnymi przedsiębiorstwami. Najważniejsze tezy sformułowane na podstawie wyników badania to:

  1. Większość przedsiębiorstw nie ma długoterminowej strategii dla mobilnej infrastruktury informatycznej.
  2. Co czwarty respondent przyznał, że posiadana infrastruktura nie spełnia wymogów bezpieczeństwa dla sieci przewodowych i bezprzewodowych.
  3. Większość przedsiębiorstw nie posiada planów podłączenia aktywów o znaczeniu podstawowym do użytkowanej sieci. Więcej informacji na temat badania współczynnika mobilności przeprowadzonego przez Cisco można znaleźć pod adresem: www.cisco.com/go/mq.

Cisco jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz providerów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisji głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności.
Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Sieć to platforma udostępniająca mobilność

Prezentowany na wymienionej wyżej stronie internetowej artykuł, zawiera również informacje o premierze rynkowej trzech nowych rozwiązań mobilnych - Cisco Location Solution, Cisco In-Store Mobility Solution oraz Cisco First Mile Wireless Solution. Więcej informacji na temat premiery rynkowej poszczególnych rozwiązań mobilnych można znaleźć pod adresem: www.cisco.com/go/mobility.

Informacje o firmie Cisco

Cisco jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz providerów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisji głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel. : /22/ 628 05 93 wew. 244
Tel. Kom. : /+48/ 501 132 395
Joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl