Rozpoczął się kurs Cisco Networking Academy przeznaczony wyłącznie dla pań

WARSZAWA, 22 maja 2007 - Na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczął się kurs Cisco Networking Academy, którego uczestniczkami są wyłącznie kobiety. Szkolenia odbywają się w formie e-learningowej, a uczestniczki zdobywają praktyczną wiedzę z zakresu technologii wykorzystywanych w nowoczesnych sieciach komputerowych.

W kursie, który rozpoczął się na toruńskim uniwersytecie bierze udział 12 pań. Wśród nich są studentki, ale także osoby nie związane z uniwersytetem, które przeszły procedurę kwalifikacyjną. Każda z osób biorących udział w kursie "CCNA dla Pań" otrzymuje stypendium ufundowane przez Cisco Learning Institute pokrywające 50 procent kosztów szkolenia.

"Informatyka niesłusznie jest postrzegana jako dziedzina zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Chociaż nie da się ukryć, że wśród pracowników firm oferujących produkty i rozwiązania z obszaru nowoczesnych technologii większość stanowią mężczyźni. Chcielibyśmy zmienić te statystyki." - powiedział Jacek Raczkowski, z firmy Cisco. "Kobiety równie dobrze radzą sobie z technicznymi wyzwaniami, choć często unikają konkurowania z mężczyznami w tym obszarze. Organizując ten kurs, chcemy udowodnić, że technologia nie jest wyłącznie męską dziedziną"- dodał Jacek Raczkowski.

Cały 4-częściowy kurs będzie trwał rok, a pierwsza część zajęć zakończy się w lipcu bieżącego roku. Zdobyta podczas kursu wiedza umożliwi absolwentkom ubieganie się o prestiżowy certyfikat zawodowy Cisco Certified Networking Associate (CCNA), który zwiększa możliwości znalezienia satysfakcjonującej pracy w obszarze nowoczesnych technologii i rozwoju kariery zawodowej. Firma Cisco w ramach działań Cisco Networking Academy planuje organizację kursów CCNA przeznaczonych wyłącznie dla Pań również w innych placówkach akademickich.

Program Akademii Cisco został uruchomiony w 1997 roku. Przez 10 lat uzyskał status programu globalnego. Uczestnicy kursów ze 150 krajów świata w ponad 10000 uczelni, szkół i ośrodków edukacyjnych współpracujących z Cisco, zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną o nowoczesnych sieciach teleinformatycznych.

Informacje o firmie Cisco

Cisco jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz providerów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisji głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności.
Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel. : /22/ 628 05 93 wew. 244
Tel. Kom. : /+48/ 501 132 395
Joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl