Cisco rozpoczyna cykl seminariów prezentujących możliwości nowego rozwiązania Cisco Unified Communication w 7 miastach

WARSZAWA, 21 maja 2007 - Współczesne narzędzia teleinformatyczne umożliwiają łączenie wielu kanałów komunikacyjnych, takich jak głos, dane czy obraz wideo. Jednym z rozwiązań telekomunikacyjnych, które dają takie możliwości jest system Cisco Unified Communications 6.0. Jego zalety będzie można poznać podczas cyklu seminariów organizowanych przez Cisco w 7 miastach.

Zestaw nowych produktów i rozszerzeń istniejących produktów z obszaru komunikacji dla przedsiębiorstw - Cisco Unified Communications System 6.0. został wprowadzony na rynek w marcu 2007 roku. W ramach systemu dostępne będą aplikacje do komunikacji głosowej (telefonia IP), wideo (wideo-telefonia IP, TelePresence) i wymiany danych (Web Collaboration, Instant Messaging). Aplikacje połączone są w jeden spójny system komunikacji oparty na sieci IP. W szóstej wersji systemu Cisco Unified Communications szczególny nacisk został położony na możliwości komunikacji mobilnej z wykorzystaniem telefonów przenośnych (GSM, WiFi i dwu-systemowych) oraz na rozwiązania komunikacyjne dla małego i średniego biznesu. Ponadto firma Cisco wprowadziła znaczne rozszerzenia funkcjonalności aplikacji m.in. możliwość współpracy na odległość (Web Collaboration, Instant Messaging, Personal Communicator)
i integracji z aplikacjami komunikacji biurowej firm trzecich (IBM i Microsoft).

"Sprawna komunikacja zarówno wewnątrz firmy, jak i z jej otoczeniem biznesowym jest podstawą funkcjonowania przedsiębiorstw bez względu na ich wielkość. System Cisco Unified Communications 6.0 usprawnia komunikację i pozwala zaoszczędzić wydatki związane z infrastrukturą teleinformatyczną" - powiedział Grzegorz Dobrowolski z firmy Cisco.

Podczas seminariów zostaną zaprezentowane nie tylko korzyści jakie może przynieść wdrożenie systemu Cisco Unified Communications 6.0 w małych i średnich przedsiębiorstwach, ale również zostaną przeprowadzone symulacje jego działania. Prezentacje będą prowadzone przez firmę Cisco i jej partnerów: GTS Energis, NextiraOne, SeveNet, Surfland oraz Trecom.

Seminaria Cisco Unified Communications odbywają się w 7 miastach. Cykl spotkań rozpoczął się 8 maja w Rzeszowie, a zakończy się 31 maja w Katowicach. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, przedsiębiorstwa, które są zainteresowane udziałem w seminarium powinny zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.event-in.com/ucroadshow.Szczegółowe informacje na temat cyklu seminariów znajdują się na stronach internetowych: www.cisco.pl .

Harmonogram Roadshow Cisco Unified Communication:

  • Rzeszów - 8 maja 2007 roku
  • Wrocław - 15 maja 2007 roku
  • Kraków - 16 maja 2007 roku
  • Warszawa - 22 maja 2007 roku
  • Gdańsk - 24 maja 2007 roku
  • Poznań - 29 maja 2007 roku
  • Katowice - 31 maja 2007 roku

Informacje o firmie Cisco

Cisco jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz providerów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisji głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności.
Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel. : /22/ 628 05 93 wew. 244
Tel. Kom. : /+48/ 501 132 395
Joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl