Seminarium "Zmieniamy Twój biznes - usługi dodane w sieciach WAN" organizowane wspólnie przez Cisco i GTS Energis

Warszawa, 24 kwietnia 2007 roku - Najnowsze technologie wykorzystywane w sieciach rozległych towarzyszące im usługi oraz bezpieczeństwo przepływu informacji były przedmiotem konferencji, organizowanej wspólnie przez GTS Energis i Cisco. Podczas spotkania odbyły się również warsztaty, w trakcie których uczestnicy mogli między innymi zapoznać się z działaniem najnowszej wersji platformy Unified Communications firmy Cisco.

"Zmiany regulacyjne dotyczące rynku usług telekomunikacyjnych w Polsce, takie jak uwolnienie pętli lokalnej czy bitstream access są jednym z najistotniejszych czynników rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Polsce." - powiedział Konrad Napieralski, dyrektor ds. współpracy z operatorami alternatywnymi, Cisco Polska. "Obecne potrzeby telekomunikacyjne przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości rosną w błyskawicznym tempie. Na całym świecie możemy zauważyć wzrost popularności takich usług jak wirtualne sieci prywatne, bezpieczny styk z Internetem czy zarządzanie sieciami lokalnymi klientów oraz zarządzana telefonia IP. W Polsce GTS Energis jest pierwszym operatorem telekomunikacyjnym, który oferuje usługę zarządzanej telefonii IP dla małych I średnich przedsiębiorstw." - dodał Konrad Napieralski.

Konferencja organizowana wspólnie przez GTS Energis i Cisco została podzielona na dwa bloki. Pierwszy dotyczył najnowszych rozwiązań na rynku usług telekomunikacyjnych, takich jak IP VPN MPLS, IP telefonia i videokonferencje. Osobny blok był poświęcony zagadnieniu bezpieczeństwa w sieciach rozległych. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jakie praktyczne możliwości daje zarządzalna telefonia IP - nowa usługa przez GTS Energis oparta na platformie Cisco Unified Communications. Zaprezentowane zostało również działanie zarządzalnych usług VPN w sieci MPLS oraz wideokonferencje zintegrowane z siecią WAN.

"Nieustające zmiany technologiczne, w połączeniu z potrzebą sprostania coraz większym wymaganiom konkurencyjności na rynku, powodują wzrost oczekiwań użytkowników systemów IT. Systemy informatyczne, a w szczególności te scalające rozległe struktury przedsiębiorstw, są z jednej strony szansą na uzyskanie przewagi rynkowej, z drugiej zaś strony, są potencjalnie najbardziej narażone na wrogie dla firmy działanie z zewnątrz." - powiedział Marcin Kotlarski, Dyrektor Działu Marketingu, GTS Energis. "Jednym z rozwiązań, które spełniają oczekiwania przedsiębiorstw w zakresie sprawnej komunikacji, a jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo komunikacji, jest oferowana przez nas Telefonia IP. Rozwiązanie to pozwala przedsiębiorstwom skupić się na istocie ich działań biznesowych, zostawiając wszystkie kwestie związane z budową I utrzymaniem infrastruktury komunikacyjnej po stronie operatora." - dodał Marcin Kotlarski.

Spotkanie "Zmieniamy Twój biznes - usługi dodane w sieciach WAN" odbyło się 24 kwietnia 2007 roku, w hotelu Hyatt Regency w Warszawie.

Informacje o firmie GTS Energis

GTS Energis dysponuje nowoczesną siecią światłowodową o łącznej długości 5.200 km i przepustowości 40 Gbit/s, która została zaprojektowana i wykonana w architekturze pierścieniowej. Oznacza to najwyższą gwarancję bezpieczeństwa i ciągłości świadczenia usług telekomunikacyjnych dla klientów. Dzięki połączeniu sieci GTS i Energis znacznie zwiększył się geograficzny zasięg działania oraz wyeliminowane zostały ograniczenia w dostępności usług. Klienci GTS Energis mogą korzystać z pełnego wachlarza usług telekomunikacyjnych na terenie całej Polski. Operator obsługuje klientów biznesowych - duże, wielooddziałowe korporacje, banki, placówki administracji publicznej, linie lotnicze, ambasady a także małe i średnie przedsiębiorstwa.

Informacje o firmie Cisco

Cisco jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz providerów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisji głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Dodatkowych informacji o firmie Cisco udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel. : /22/ 628 05 93 wew. 244
Tel. Kom. : /+48/ 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl

Dodatkowych informacji o firmie GTS Energis udziela:

Dorota Więcko-Snarska, e-mail: dorota.wiecko@imagehouse.pl, tel. +48 602 410 400,
Joanna Strzałko, e-mail: joanna.strzalko@imagehouse.pl, tel. +48 502 102 900,
Studio PR Image HOUSE, ul. Lisowska 52/2, 01-810 Warszawa
www.imagehouse.pl