Jeszcze bardziej efektywna współpraca w czasie rzeczywistym

Warszawa, 27 marca 2007 roku - Cisco wprowadza zestaw nowych produktów i rozszerzeń istniejących produktów z obszaru komunikacji dla przedsiębiorstw - Cisco Unified Communications System 6.0. W ramach systemu dostępne będą aplikacje do komunikacji głosowej (telefonia IP), wideo (wideo-telefonia IP, TelePresence) i wymiany danych (Web Collaboration, Instant Messaging). Aplikacje połączone są w jeden spójny system komunikacji oparty na sieci IP. W szóstej wersji systemu Cisco Unified Communications szczególny nacisk położono na możliwości komunikacji mobilnej z wykorzystaniem telefonów przenośnych (GSM, WiFi i dwu-systemowych) oraz na rozwiązania komunikacyjne dla małego i średniego biznesu. Ponadto firma Cisco wprowadziła znaczne rozszerzenia funkcjonalności aplikacji m.in. możliwość współpracy na odległość (Web Collaboration, Instant Messaging, Personal Communicator) i integracji z aplikacjami komunikacji biurowej (IBM i Microsoft). Nowy system umożliwia pełną personalizację komunikacji i zwiększenie efektywności przy wykorzystaniu korporacyjnej sieci komputerowej.

"System Unified Communications wpływa na wydajność pracy zatrudnionych osób. Jednocześnie wdrożenie rozwiązania umożliwia obniżenie kosztów utrzymania aplikacji i infrastruktury komunikacyjnej w przedsiębiorstwach" - stwierdził Abner Germanow, zajmujący w firmie IDC stanowisko Director of Enterprise Networking Research.

Droga od komunikacji IP do Unified Communications

Pracownicy, partnerzy biznesowi i klienci komunikują się przy pomocy telefonów, wiadomości głosowych, poczty elektronicznej, faksów, klientów mobilnych i telekonferencji realizowanych w najróżniejszych technologiach. Bez zintegrowanej komunikacji narzędzia te nie są wykorzystywane tak efektywnie, jak mogłyby być. W rezultacie zbyt duża ilość informacji i błędne kierunki ich rozpowszechniania niejednokrotnie opóźniają decyzje, spowalniają procesy biznesowe, a przez to zmniejszają wydajność organizacji.

"Technologie poprzedzające wprowadzenie rozwiązania Unified Communications, czyli telefonia IP i inne rozwiązania do komunikacji w oparciu o sieci IP pozwoliły rozwiązać problemy sprawnego, szybkiego komunikowania. Dzięki temu wiele organizacji mogło przyspieszyć procesy biznesowe i obniżyć koszty. Przez lata firmy korzystały z zalet wynikających ze stosowania jednolitej infrastruktury IP obsługującej komunikację głosową, przesyłanie danych i materiałów wideo. Rozwiązania integrujące tego typu możliwości są stale rozwijane i dzisiaj oferują użytkownikom jeszcze większe korzyści. Aplikacje Unified Communications są ściśle zintegrowane z infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa. Dzięki czemu możliwe jest sprawne zarządzanie komunikacją w firmie gwarantując w ten sposób, że informacje biznesowe docierają do odbiorców szybko i najlepszym kanałem" - stwierdził Kaan Terzioglu, wiceprezes Cisco ds. Europy Środkowo-Wschodniej.

System Unified Communications pozwala firmom na współpracę w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu zaawansowanych aplikacji takich jak: wideokonferencje, zintegrowana obsługa głosu, konferencje oparte na WWW, mobilne telefony IP, a także poczta głosowa. Ponadto system posiada łatwy w obsłudze interfejs użytkownika.

Od czasu wprowadzenia na rynek telefonów IP w 1999 roku, Cisco sprzedało ponad 11 milionów aparatów, a obecnie co kwartał sprzedaje kolejny milion egzemplarzy. Na całym świecie z rozwiązania Unified Communications korzysta ponad 48 000 klientów, z czego ponad 70% to firmy z listy Fortune 500.

System Cisco Unified Communications 6.0

System Cisco Unified Communications 6.0 (UCS 6.0), to zestaw produktów komunikacyjnych zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw jak i dla dużych korporacji. Stanowi on część zintegrowanego rozwiązania obejmującego infrastrukturę sieciową, usługi zabezpieczeń, usługi mobilne, zarządzanie siecią oraz usługi z zakresu zarządzania cyklem życia produktów.

Cechy charakterystyczne USC 6.0

Mobilność
 • Narzędzie Cisco Unified Mobile Communicator to prosta w użyciu aplikacja do telefonów przenośnych, która umożliwia bardziej efektywną komunikację pracowników mobilnych. Rozwiązanie umożliwia wykorzystanie w charakterze komunikatorów także telefonów komórkowych i smartfonów. Cisco Unified Mobile Communicator umożliwia:
  • Uzyskanie dostępu do aktualnych informacji dotyczących firmy i pracownika
  • Sprawdzanie statusu kolegów (zajęty / wolny)
  • Bezpieczne przesyłanie wiadomości tekstowych nawet do pracowników
  • statusie "zajęty"
  • Przeglądanie listy wiadomości głosowych z biurowego telefonu wewnętrznego na wyświetlaczu telefonu przenośnego i odsłuchowanie wybranych wiadomości
  • Udział w konferencjach i współpracę z innymi pracownikami z wykorzystaniem zintegrowanego narzędzia Cisco Unified MeetingPlace
  • Dostęp do historii połączeń dokonywanych na wszystkich telefonach w celu sprawdzenia kto i kiedy dzwonił, a także - czy pierwsza próba połączenia była kierowana na telefon biurowy
  Aplikacja Cisco Unified Mobile Communicator współpracuje z różnymi aparatami GSM i z kluczowymi systemami operacyjnymi telefonów przenośnych.
 • Telefon Cisco Unified Wireless IP Phone 7921G rozbudowuje funkcje połączeń głosowych w bezprzewodowej sieci LAN przedsiębiorstwa w standardach 802.11 a/b/g. Jest to jeden z pierwszych telefonów IP na świecie, obsługujących standard 802.11a. Wśród dostępnych funkcji są dedykowane klawisze wyciszenia, kontroli głośności i uruchamiania aplikacji, takich jak "push to talk", a także stacja dokująca / ładująca ze zintegrowanym głośnikiem. Telefon wykorzystuje oprogramowanie Cisco Compatible Extensions (CCX) w wersji 4, co gwarantuje wysoką jakość obsługi dzięki wykorzystaniu mechanizmów Quality of Service (QoS).
Małe i średnie przedsiębiorstwa
 • Oprogramowanie Cisco Unified Communications Manager Business Edition łączy kluczowe zastosowania aplikacji Unified Communications dla średnich przedsiębiorstw (100-500 pracowników) w ramach jednej platformy sprzętowej (wysokość 1 cal) ze wspólnym zasilaniem i zarządzaniem. Obejmuje ono kompletny pakiet funkcji głosowych, wideo, komunikacyjnych i obsługi użytkowników mobilnych, w tym m.in.:
  • Funkcje telefonii i wideotelefonii dzięki oprogramowaniu Cisco Unified Communications Manager 6.0 (poprzednio Cisco Unified CallManager)
  • Zintegrowane przesyłanie wiadomości dzięki oprogramowaniu Cisco UnityR Connection 2.0
  • Funkcje obsługi pojedynczego punktu kontaktowego dzięki oprogramowaniu Cisco Unified Mobility (poprzednio Cisco Unified MobilityManager)
  • Wspólne narzędzia do zarządzania i obsługi
  Oprogramowanie Cisco Unified Communications Manager Business Edition, to efektywne rozwiązanie pozwalające na rezygnację z wielu serwerów sprzętowych wykorzystywanych do obsługi wszystkich aplikacji. Pozwala ono także na uproszczenie instalacji i wsparcia oraz na systemem w reżimie ciągłym, co zmniejsza całkowity koszt posiadania systemu (tzw. TCO, total cost of ownership).
Współpraca
 • Nowa wersja oprogramowania Cisco Unified Personal Communicator 1.2 oferuje funkcję przesyłania wiadomości do określonego odbiorcy pomiędzy komputerami PC i telefonami IP. Wprowadza ono także nowy pasek narzędzi Microsoft Outlook, który pozwala użytkownikom na wysłanie wiadomości do listy kontaktów programu Outlook lub poprzez e-mail. Dodatkowo, użytkownicy oprogramowania Cisco Unified Personal Communicator 1.2 mogą wyświetlać informacje o dostępności innych pracowników w oparciu o ich kalendarz z programu Outlook Exchange. Oprogramowanie obsługuje także narzędzia Cisco Unified MeetingPlace 6.0 for Web Conferencing i Cisco Unity (oprócz już wcześniej obsługiwanych narzędzi Cisco Unity Connection i Cisco Unified MeetingPlace Express).
 • Funkcje obsługi konferencji w sieci Web z wykorzystaniem oprogramowania Flash oferowane przez narzędzie Cisco Unified MeetingPlace 6.0 pozwalają zwiększyć liczbę obsługiwanych aplikacji. Dzięki temu użytkownik korzysta z jednego rozwiązania jednego środowiska, przez co konferencje z wykorzystaniem głosu, obrazu i sieci Web stają się znacznie prostsze i bardziej efektywne. Nowa funkcjonalność oferowana przez narzędzie Cisco Unified MeetingPlace 6.0 obejmuje automatyczne skalowanie współużytkowanego okna, możliwość wykorzystania animacji w prezentacjach, możliwość skorzystania z gotowych szablonów spotkań (współpraca, prezentacja lub seminarium sieciowe) oraz dodatkowe funkcje interakcyjne (chat, moderowana sesja pytań i odpowiedzi oraz ankietowanie).

Oprogramowanie Cisco Unified Communications 6.0 umożliwia firmom łatwą adaptację do stale zmieniających się warunków ekonomicznych. Wykorzystanie sieci jako platformy do wszelkich form komunikacji - z wykorzystaniem głosu, obrazu, danych, systemów ochronnych i mobilnych - powoduje, że sieć komputerowa staje się "siecią ludzką", w której system wciąż towarzyszy pracownikowi, w każdej lokalizacji pozostaje pod ochroną firmowych rozwiązań zabezpieczających, a informacje dostępne są zawsze i wszędzie tam, gdzie może ich wymagać pracownik.

Więcej informacji o rodzinie produktów i aplikacji Cisco Unified Communications można znaleźć pod adresem: www.cisco.com/go/unified.

Informacje o firmie Cisco

Cisco jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz provider'ów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisj i głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Dodatkowych informacji udzielaj:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel. : /22/ 628 05 93 wew. 244
Tel. Kom. : /+48/ 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl