Cisco Polska i ISSA Polska współdziałają w zakresie promowania bezpieczeństwa zasobów informacyjnych

WARSZAWA, 12 lutego 2007 - W ramach współpracy w zakresie promowania zasad i praktyk zapewniających bezpieczeństwo zasobów informacyjnych przedsiębiorstw Cisco Polska było partnerem merytorycznym konferencji SEMAFOR organizowanej przez Stowarzyszenie ds. bezpieczeństwa systemów informacyjnych ISSA Polska wspólnie z ISACA i Computerworld.

"Udział we wszelkich przedsięwzięciach, takich jak konferencja SEMAFOR, jest dla nas doskonałą okazją do wymiany informacji i doświadczeń, związanych z tak kluczowymi kwestiami działania każdego przedsiębiorstwa, jak bezpieczeństwo. Liczymy na to, że dalsza współpraca z ISSA Polska pozwoli nam jeszcze lepiej dostosować oferowane przez nas rozwiązania do potrzeb współczesnego biznesu." - powiedział Grzegorz Wróbel, Dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Cisco.

"Zmieniające się uregulowania prawne dotyczące bezpieczeństwa informacji, rozwój technologii i stałe umacnianie się pozycji polskich przedsiębiorstw wpływa na konieczność wzbogacania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. ISSA Polska zrzesza praktyków zajmujących się zawodowo ochroną informacji i właśnie ich najlepsze doświadczenia staraliśmy się przekazać na konferencji SEMAFOR. Cieszę się, że Cisco Polska wsparło tego typu inicjatywę i mam nadzieję, że nasza przyszła współpraca z firmą Cisco okaże się równie owocna"- powiedział Patryk Gęborys, Prezes Stowarzyszenia ISSA Polska.

Cisco oraz ISSA Polska rozpoczęły współpracę w ubiegłym roku, w ramach której tworzone są wspólne materiały prasowe na wybrane tematy z dziedziny bezpieczeństwa informacji. Cisco i ISSA Polska uczestniczą również w wybranych wydarzeniach związanych z tematyką bezpieczeństwa.

Konferencja SEMAFOR odbyła się w styczniu br. w Warszawie. Tematyka konferencji związana była z zagadnieniami bezpieczeństwa, audytu, zarządzania IT i ładu informatycznego w przedsiębiorstwach.
Więcej na temat konferencji: http://semafor.computerworld.pl

Informacje o firmie Cisco

Cisco jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz providerów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisji głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności.
Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Informacje o Stowarzyszeniu ISSA Polska

ISSA Polska - Stowarzyszenie ds. bezpieczeństwa systemów informacyjnych reprezentuje w Polsce niezależną, międzynarodową organizację Information Systems Security Association (ISSA), od 25 lat skupiającą profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem informacji i systemów informatycznych. ISSA obecnie posiada ponad 100 oddziałów w 24 państwach i zrzesza ponad 13 tys. członków na całym świecie. Dla nich prowadzi działalność edukacyjną, programy szkoleniowe. a także wydaje magazyn ISSA Journal. ISSA Polska jest organizacją typu "not-for-profit". Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie zasad i praktyk, które zapewnią poufność, integralność, niezaprzeczalność i dostępność zasobów informacyjnych, integracja środowiska, a także promowanie rozwoju swoich członków poprzez wymianę wiedzy oraz podnoszenie ich umiejętności zawodowych związanych z ochroną systemów informacyjnych, także dzięki międzynarodowej współpracy z innymi oddziałami ISSA.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.issa.org.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel. : /22/ 628 05 93 wew. 244
Tel. Kom. : /+48/ 501 132 395
Joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl