Nowa usługa GTS Energis ułatwia małym i średnim przedsiębiorstwom budowę nowoczesnych sieci LAN

WARSZAWA, 24 stycznia 2007 - Firma GTS Energis uruchomiła nową usługę "Rent @ Port", realizowaną z wykorzystaniem wysokiej klasy przełączników sieciowych Cisco Catalyst 2960. Nowa usługa polega na udostępnieniu małym i średnim firmom przełączników LAN z pełnym wsparciem technicznym. Miesięczny koszt usługi zależny od liczby wykorzystanych portów przełącznika. Dzięki temu klienci Rent @ Port mogą budować nowoczesne sieci lokalne nie ponosząc wysokich nakładów inwestycyjnych na zakup urządzeń sieciowych.

"Koszt wdrożenia nowoczesnych rozwiązań informatycznych jest jedną z najpoważniejszych barier hamujących rozwój małych i średnich firm w Polsce. GTS Energis i Cisco wychodzą im naprzeciw zasadniczo zmniejszając nakłady inwestycyjne potrzebne do zbudowania niezawodnej sieci lokalnej, która jest podstawą do wdrażania nowoczesnych aplikacji" - powiedział Konrad Napieralski z firmy Cisco Polska.

"Rent @ Port" jest pionierską usługą w ofercie GTS Energis. Usługa kierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw, a polega na wypożyczaniu klientom przełączników sieciowych Cisco na rok, dwa lub trzy lata" - powiedział Krzysztof Kossykowski, Kierownik ds. produktu w GTS Energis. "W ramach umowy klient ma zapewnione pełne wsparcie techniczne oraz gwarantowany czas usunięcia awarii, gdyż usługa objęta jest SLA (Service Level Agreement)."

Opłata abonamentowa jest naliczana w rytmie miesięcznym, już od 6 zł netto za każdy aktywny port wykorzystywany do podłączenia komputera, drukarki sieciowej lub innych urządzeń sieciowych np. Telefonów IP. Klient płaci więc tylko za tę część infrastuktury, którą rzeczywiście wykorzystuje.

Ceny i dostępność usługi Rent @ Port

Usługa Rent @ Port już jest świadczona na terenie całego kraju. Umowa wynajmu przełącznika jest zawierana na okres 1-3 lat. Miesięczna rata dzierżawna wynosi już od 6 zł netto za każdy wykorzystywany port przełącznika.

Informacje o firmie Cisco

Cisco jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz providerów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisji głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności.
Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Informacje o firmie GTS Energis

GTS Energis dysponuje nowoczesną siecią światłowodową o łącznej długości 5.200 km i przepustowości 40 Gbit/s, która została zaprojektowana i wykonana w architekturze pierścieniowej. Oznacza to najwyższą gwarancję bezpieczeństwa i ciągłości świadczenia usług telekomunikacyjnych dla klientów. Dzięki połączeniu sieci GTS i Energis znacznie zwiększył się geograficzny zasięg działania oraz wyeliminowane zostały ograniczenia w dostępności usług. Klienci GTS Energis mogą korzystać z pełnego wachlarza usług telekomunikacyjnych na terenie całej Polski. Operator obsługuje klientów biznesowych - duże, wielooddziałowe korporacje, banki, placówki administracji publicznej, linie lotnicze, ambasady a także małe i średnie przedsiębiorstwa.

Dodatkowych informacji o firmie Cisco udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel. : /22/ 628 05 93 wew. 244
Tel. Kom. : /+48/ 501 132 395
Joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl

Dodatkowych informacji o firmie GTS Energis udziela:

Dorota Więcko-Snarska, e-mail: dorota.wiecko@imagehouse.pl, tel. +48 602 410 400,
Joanna Strzałko, e-mail:Joanna.strzalko@imagehouse.pl, tel. +48 502 102 900,
Studio PR Image HOUSE, ul. Lisowska 52/2, 01-810 Warszawa
www.imagehouse.pl