Warszawa, 2006-09-25, Cisco Systems, czołowy dostawca rozwiązań do sieci i Internetu, oraz ABC Data sp. z o.o., dystrybutor produktów informatycznych, poinformowały o dołączeniu firmy ABC Data do grona autoryzowanych dystrybutorów Cisco Systems oraz rozszerzeniu oferty ABC Data o innowacyjne rozwiązania teleinformatyczne i telekomunikacyjne.

"Sprzedaż produktów Cisco do małych i średnich przedsiębiorstw rośnie bardzo dynamicznie. Utrzymanie wzrostu w tym sektorze wymaga rozbudowy naszego kanału dystrybucyjnego. Dlatego Cisco rozpoczęło współpracę z nowym dystrybutorem, firmą ABC Data, która ma bardzo mocną pozycję na tym rynku" - powiedział Marcin Chudak z firmy Cisco Systems Poland. "Jest to zgodne z naszą strategią współpracy z dystrybutorami, którzy nie tylko dostarczają produkty, ale też są w stanie zapewnić resellerom i małym integratorom właściwe wsparcie techniczne zarówno przedsprzedażne, jak i serwisowe, niezbędne do świadczenia obsługi klienta na wymaganym przez nas poziomie. "

Rozwiązania oferowane przez dystrybutorów powstają w oparciu o produkty i usługi firmy Cisco, która wraz z dystrybutorami wspiera swoich partnerów w zakresie szkoleń, pomocy technicznej, przygotowania materiałów marketingowych oraz sprzedaży.

W ofercie firmy ABC Data znajdzie się szeroka gama produktów i usług dostarczanych przez firmę Cisco z zakresu infrastruktury i bezpieczeństwa sieciowego oraz zintegrowane rozwiązania telekomunikacyjne do świadczenia usług przesyłania danych, głosu i obrazu dla użytkowników stacjonarnych i mobilnych.

Rozwiązania Cisco Systems, tak w Polsce, jak i na świecie, są dostępne wyłącznie za pośrednictwem sieci partnerów handlowych. Małym i średnim przedsiębiorstwom Cisco sprzedaje produkty za pośrednictwem dystrybutorów - ABC Data, RRC, TechData i Techmex - i współpracującej z nimi sieci integratorów i resellerów.

Cisco Systems:

Cisco Systems jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dedykowanych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz provider'ów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisji głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

O firmie ABC Data sp. z o.o. :

ABC Data jest największym i najdłużej obecnym na rynku dystrybutorem produktów informatycznych w Polsce. Firma działa w kraju od 15 lat osiągając w ubiegłym roku przychody 1 683 mln PLN. W zestawieniu tygodnika "Polityka"- "Lista 500" wynik ten plasuje ABC Data na setnym miejscu wśród wszystkich działających w Polsce przedsiębiorstw. W wydanym w lipcu br. raporcie "500 Teleinfo 500" ABC Data została uznana za największą polską firmę informatyczną.

ABC Data dystrybuuje sprzęt i oprogramowanie za pośrednictwem sieci dealerów, koncentrując się na rozwoju sprzedaży z wykorzystaniem systemu internetowego InterLink. Serwisu tego używa w chwili obecnej większość partnerów firmy - w zeszłym roku za jego pośrednictwem zostało przyjętych ponad 90% zamówień.

ABC Data wspomaga również dealerów firmy w zakresie obsługi instytucjonalnych klientów końcowych poprzez internetowy system transakcyjny - BiznesLink.

Od października 2005 roku z nowopowstałego centrum logistycznego w Sosnowcu firma obsługuje klientów z Republiki Czeskiej.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel. : /22/ 628 05 93 wew. 244
Tel. Kom. : /+48/ 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl