Cisco Networkers 2006, Las Vegas, 3 lipca 2006 r. - Firma DaimlerChrysler, pierwszy Klient, który oparł swoją sieć o platformę Cisco Catalyst 6500, planuje dalszą rozbudowę rozwiązania poprzez wdrażanie dodatkowego oprogramowania i sprzętu. Firma rozważa instalację zaawansowanych modułów usługowych, które umożliwią wdrożenie szerokiego wachlarza usług sieciowych takich jak zabezpieczenia, łączność bezprzewodowa i aplikacje na tej samej platformie. Koncern DaimlerChrysler - pierwszy nabywca Cisco Catalyst 6500 w Europie - korzysta z platformy od 1999 roku.

"W 1999 roku firma DaimlerChrysler chciała zmodernizować sieć w swojej centrali w Stuttgarcie, a ja otrzymałem zadanie wybrania platformy" - powiedział Hans Wohlfrom, kierownik działu infrastruktury informatycznej w firmie DaimlerChrysler AG. "Wybraliśmy rozwiązanie Catalyst 6500, ponieważ był to wtedy jedyny produkt, który mógł zaspokoić nasze specyficzne potrzeby. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że jest to wciąż produkt pierwszej generacji, który musi zostać sprawdzony na rynku".

Projekt pierwszego wdrożenia platformy Catalyst 6500 w firmie DaimlerChrysler, oznaczony roboczą nazwą "N2K" lub "Net 2000", obejmował około 180 przełączników wyposażonych w około 50 000 portów, których zadaniem była po prostu obsługa sieci lokalnej w obiektach firmy w Stuttgarcie. To udane wdrożenie sprawiło, że firma DaimlerChrysler (znana wówczas jako Daimler Benz AG) stała się pierwszym w Europie nabywcą przełączników Catalyst 6500.

W ciągu około siedmiu lat, które upłynęły od tego czasu, sieć firmy rozrosła się i nabrała bardziej strategicznego charakteru. Obecnie ma ponad 600 000 portów łączących biura firmy DaimlerChrysler na całym świecie. Poza łącznością w sieci lokalnej, wdrożona sieć może obecnie spełnić niemal wszystkie spośród ogromnych wymagań biznesowych firmy w takich obszarach, jak produkcja, aplikacje korporacyjne, usługi finansowe czy globalna sieć dilerów.

Sukcesy klientów takich jak DaimlerChrysler sprawiły, że platforma Catalyst 6500 stała się najlepiej sprzedającym się produktem w branży sieciowej - przychody z jej sprzedaży od momentu wprowadzenia na rynek przekroczyły 20 miliardów USD. "Patrząc wstecz, wiemy teraz, że nasz wybór platformy Catalyst 6500 był najlepszą możliwą decyzją. Rozwiązanie to jest obecnie kluczowym elementem każdej sieci w naszej globalnej architekturze LAN" - powiedział Wohlfrom.

W przyszłości firma DaimlerChrysler planuje dalszą rozbudowę swoich sieci opartych na platformie Catalyst 6500 poprzez wdrażanie dodatkowego sprzętu i oprogramowania. Jedną z kluczowych inicjatyw technologicznych rozważanych przez firmę jest instalacja zaawansowanych, zintegrowanych modułów usługowych, które pozwolą użytkownikom rozwiązania Catalyst 6500 wdrażać szeroki wachlarz usług sieciowych (zabezpieczenia, łączność bezprzewodowa, aplikacje itp.) na tej samej platformie.

"Catalyst 6500 jest i pozostanie podstawową platformą dla sieci korporacyjnych proponowaną przez firmę Cisco" - powiedział Jayshree Ullal, wiceprezes i dyrektor generalny działu centrów przetwarzania danych, przełączników i technologii zabezpieczeń w firmie Cisco. "Jesteśmy niezmiernie wdzięczni klientom, takim jak DaimlerChrysler, którzy zdecydowali się wdrożyć platformę Catalyst 6500. Jesteśmy dumni i zadowoleni z faktu, że trafność wyboru naszych klientów została potwierdzona przez nieustanne udoskonalenia i stałe powodzenie tego produktu".

Informacje o konferencji Networkers

Networkers to konferencja użytkowników rozwiązań firmy Cisco Systems, która odbywa się corocznie od 1989 r. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży sieciowej. Każdego roku konferencja Networkers przyciąga tysiące specjalistów z branży sieci i informatyki z całego świata. Jej uczestnicy zdobywają wiedzę i wymieniają najświeższe informacje z menedżerami firmy Cisco, ekspertami technicznymi i innymi uczestnikami. W ramach konferencji Networkers organizowana jest również impreza "World of Solutions", niepowtarzalna prezentacja technologii firmy Cisco i rozwiązań jej partnerów, podczas której uczestnicy mogą obejrzeć demonstracje "na żywo", wziąć udział w rozmowach lub skorzystać z pokazów interaktywnych. Więcej informacji o konferencji Networkers 2006 można uzyskać pod adresem http://www.cisco.com/go/networkers/.

Cisco Systems

Cisco Systems jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dedykowanych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz provider'ów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisji głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Magda Majewska
Technologies Dept.
Rowland Communications
Tel.: /22/ 593 91 00
Tel.kom. /+ 48/ 607 448 666
m.majewska@rowland.pl

Katarzyna Glinkowska
Technologies Dept.
Rowland Communications
Tel.kom. /+ 48/ 607 566 916
k.glinkowska@rowland.pl