Warszawa, 9 stycznia 2006 r. - Microsoft, Intel, Cisco Systems i CA wspierają Szkołę Wyższą Mila College w noworocznej akcji pod hasłem "Bezpieczny Komputer". W ramach inicjatywy, przygotowanej z myślą o przedsiębiorcach, 200 studentów Mila College będzie prowadzić darmowe konsultacje z zakresu bezpieczeństwa informatycznego dla małych firm z Warszawy i okolic. Akcja rozpocznie się 9 stycznia 2006 roku i potrwa dwa tygodnie.

Studenci, w ramach praktyk, będą doradzać i prezentować firmom z sektora MSP skuteczne metody zabezpieczania danych oraz optymalnego wykorzystania zasobów technologicznych. W ramach projektu prowadzone będą również działania mające na celu podniesienie świadomości przedsiębiorców w zakresie bezpieczeństwa informatycznego.

"Akcję "Bezpieczny Komputer" stworzyliśmy z myślą o firmach, które nie zatrudniają własnego informatyka. Przyniesie ona korzyści zarówno uczestniczącym w niej przedsiębiorcom, jak i naszym studentom. Przedsiębiorcy bezpłatnie zyskają fachową wiedzę w zakresie bezpieczeństwa informatycznego, a studenci - możliwość zapoznania się z realiami pracy informatyka. Cieszę się, że naszą inicjatywę wsparły tak znane i cenione firmy jak Microsoft, Intel, Cisco Systems i CA" - powiedział Andrzej Żyławski, Rektor Mila College.

Microsoft, Intel, Cisco Systems i CA objęły akcję patronatem merytorycznym, wspierając uczelnię i zaangażowanych w projekt studentów. W ramach inicjatywy "Bezpieczny Komputer" firmy przeprowadzą szkolenia dla studentów Mila College, a także dostarczą potrzebne oprogramowanie.

"Pomysł Mila College wydał nam się bardzo ciekawy, dlatego z prawdziwą przyjemnością, wraz z firmami Intel, Cisco Systems i CA, zaangażowaliśmy się w akcję. Cieszy nas, że młodzi ludzie będą mieli możliwość podzielenia się zdobytą wiedzą, a firmy skorzystają z bezpłatnych konsultacji. Wierzymy, że dzięki temu przedsiębiorcy będą potrafili lepiej wykorzystywać własne zasoby informatyczne, co ograniczy ryzyko utraty danych i związane z tym koszty" - powiedział Marek Roter, Dyrektor Generalny polskiego oddziału Microsoft.

Noworoczna akcja jest pierwszą z cyklu inicjatyw prowadzonych przez Microsoft i firmy partnerskie na rzecz promowania bezpieczeństwa informatycznego w ramach rozpoczynającej się właśnie kolejnej edycji projektu "Dzień Bezpiecznego Komputera" (2 lutego 2006 r.). Przedsiębiorcom z Warszawy i okolic doradzać będzie ok. 200 studentów Szkoły Wyższej Mila College, których wsparły firmy Microsoft, Intel, Cisco Systems i CA. Firma CA przekaże firmom biorącym udział w akcji polską wersję oprogramowania CA Desktop Protection Suite. Składa się ono z narzędzi do zabezpieczania najistotniejszych danych na komputerach wraz z ustawieniami systemów operacyjnych i aplikacji oraz do blokowania infekcji systemów IT przez wirusy, robaki czy programy typu AdWare lub SpyWare.

Zainteresowane firmy mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w akcji pod numerem telefonu: 022 489 64 44, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: bezpieczny@mila.edu.pl. Więcej informacji na temat akcji "Bezpieczny Komputer" znajduje się na stronie: http://www.bezpiecznykomputer.mila.edu.pl.

Informacje o firmach wspierających akcję "Bezpieczny Komputer":

Szkoła Wyższa Mila College - jest uczelnią jednowydziałową prowadzącą 3,5 letnie studia inżynierskie na kierunku Informatyka w czterech specjalnościach oraz dwusemestralne specjalistyczne studia podyplomowe i 2,5 letnie studia podyplomowe dla osób planujących zmianę lub uzupełnienie swojego profilu zawodowego.

W 2002 roku na mocy porozumienia z firmą Cisco Systems Polska Mila College uzyskała status Regionalnej Akademii Cisco.
Obecnie uczelnia jest również jedyną w Warszawie Microsoft IT Academy Pro Platinium oraz Microsoft IT Academy Office Specialist.
Więcej informacji o Szkole Wyższej Mila College można znaleźć na stronie: http://www.mila.edu.pl/

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System 2003, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System i technologia Microsoft .Net. Z rozwiązań Microsoft korzystają ludzie i przedsiębiorstwa na całym świecie realizując swoje potrzeby i możliwości.

Więcej informacji o firmie Microsoft można znaleźć na stronie: http://www.microsoft.com/poland

Intel, światowy lider w obszarze innowacji, rozwija technologie i produkty oraz prowadzi inicjatywy korzystnie wpływające na sposób w jaki ludzie żyją i pracują.

Więcej informacji o firmie Intel można znaleźć na stronie: http://www.intel.pl

Cisco Systems jest międzynarodowym dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych. Oferowane rozwiązania obejmują routery, przełączniki LAN i WAN, systemy zdalnego dostępu, systemy telefonii IP, transmisji głosu, danych oraz obrazu, systemy bezpieczeństwa, wirtualne sieci prywatne oraz oprogramowanie zarządzające sieciami. Czynnikiem łączącym te wszystkie produkty jest platforma programowa Cisco IOS(R), realizująca usługi sieciowe oraz umożliwiająca pracę aplikacji sieciowych. Specjalnie z myślą o małych firmach oraz o użytkownikach indywidualnych, Cisco oferuje również produkty i rozwiązania pod marką Linksys.

Więcej informacji na temat firmy Cisco Systems można znaleźć na stronie: http://www.cisco.pl

CA jest jednym z największych na świecie producentów oprogramowania wspomagającego zarządzanie środowiskami informatycznymi. CA dostarcza oprogramowanie i usługi z zakresu bezpieczeństwa, pamięci masowych, zarządzania cyklem życia aplikacji i serwisem. Firma CA została założona w 1976 roku. Siedziba główna znajduje się w Islandii w stanie Nowy York. Rozwiązań CA używają organizacje w ponad 140 krajach na całym świecie.

Więcej informacji o firmie Computer Associates można znaleźć na stornie: http://ca.com/pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Bartłomiej Danek
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: bdanek@microsoft.com

Radosław Walczyk
Intel Technology Poland Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 146C
02-305 Warszawa
tel. 0 22 570 81 12
fax. 0 22 570 81 00
e-mail: radoslawx.walczyk@intel.com

Krzysztof Gołda
Cisco Systems Poland
tel. 0 22 572 27 00
fax. 0 22 572 27 01
kom. 0 602 217 676
e-mail: kgolda@cisco.com

Anna Erwińska
CA
Al. Jana Pawła II 29
00-867 Warszawa
tel.: +48 (0) 22 696 08 31
fax: +48 (0) 22 6960821
e-mail: warsaw@ca.com

Sylwia Sadowska
Szkoła Wyższa Mila College
ul. Lewartowskiego 17
00-169 Warszawa
tel. 0 22 489 64 52
e-mail: ssadowska@mila.edu.pl