סיסקו ,EMC ו- VMWARE בשיתוף פעולה חסר תקדים

בהכרזה אסטרטגית חשפו אתמול שלוש החברות המובילות בתחומן את המשך שיתוף הפעולה ביניהן בתחום ה- Data Center * במרכזו של שיתוף הפעולה- חבילת התשתית Vblock המאגדת את הטכנולוגיות המתקדמות בתחום הוירטואליזציה * המשמעות- גמישות מרבית של תשתיות המחשוב וחסכון משמעותי בעלויות

בהכרזה ייחודית מסוגה, חשפו אתמול סיסקו, EMC ו- VMware את שיתוף הפעולה האסטרטגי בין החברות. מדובר בשיתוף פעולה חסר תקדים בין שלוש החברות המובילות בתחומן, אשר חשפו אמש את קואליציית סביבת המחשב הוירטואלית החדשה שלהן. במרכזו של שיתוף הפעולה ניצבת חבילת תשתית Vblock, המאגדת את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום הוירטואליזציה: רישות, מחשוב, אחסון, אבטחה וניהול מבית סיסקו, EMC ו-VMware. החבילה , המתבססת על מעבדי אינטל ®Xeon, תספק ללקוחות גישה טובה יותר לייעול אסטרטגיות המחשוב ביחס לעננים פרטיים.

משפחת Vblock מספקת מענה כולל (קונפיגורציה, חומרה ותוכנה) לשלושה גדלים של לקוחות: החל מכ- 300 שרתים וירטואליים, המיועדים ללקוחות בינוניים, ועד לכ-6000 שרתים וירטואליים המותאמים ללקוחות גדולים וספקי שירותים.

לצד הצגת התשתית החדשה, הציגו החברות גם את Acadia, מיזם משותף המאפשר ללקוחות להאיץ את תהליך המעבר שלהם לענן פרטי, באמצעות חיבור מ"קצה לקצה" בין ספקי השירות ללקוחות עסקיים גדולים- החל מהקמה וניהול של הענן ועד למסירתו ללקוח.

הקואליציה בין החברות נוצרה בכדי להעניק ללקוחות יתרון אסטרטגי משמעותי- זירוז היכולת למתן מענה עסקי באמצעות גמישות גבוהה של תשתית המחשוב, וכן צמצום עלויות המחשוב, האנרגיה והנדל"ן באמצעות וירטואליזציה של מרכזי נתונים ומעבר לתשתיות ענן פרטי. הקואליציה תביא לאימוץ נרחב של מערכות Vblock על ידי לקוחות תוך שהיא מפעילה משלבי מערכות, ספקי שירות, שותפי ערוצים וספקי תוכנה עצמאיים (ISV), לצד יחידת קידום מכירות, שירותים מקצועיים ותמיכה משולבת, וזאת על מנת לפשט את העבודה מול הלקוח.

אין זו הפעם הראשונה בה סיסקו, EMC ו- VMware משתפות פעולה. במהלך השנה החולפת, יצרו החברות חזון משותף בתחום תשתיות המחשוב העסקיות - מחשוב ענן פרטי: תשתית מחשוב וירטואלית הנשלטת ומופעלת באופן מאובטח עבור ארגון אחד בלבד. הענן יכול להיות מנוהל על ידי הארגון עצמו או באמצעות צד שלישי, והוא יכול להתקיים בתוך או מחוץ לאתר, או במשולב. מחשוב זה מאפשר בקרה ואבטחה של מרכזי נתונים, תוך הענקת גמישות עסקית בעלות נמוכה משמעותית.

חבילת התשתית החדשה מאפשרת גמישות עסקית ותפעולית רבה: לצד העובדה כי בבדיקות ראשוניות של חבילות התשתית Vblock נתקבל צמצום של עד 40% בעלות ההפעלה והניהול, מתאפשרת הגדלה של חבילות התשתית בקלות באמצעות הוספת יכולות מחשוב ואחסון נוספות לאחר הרכישה (וזאת בניגוד למערכות המחשוב המונוליטיות הנמצאות בשימוש כיום), וכן ניתן להרחיב את חבילת ה - Vblock בחומרה ותוכנה באמצעות צד שלישי

לדברי ג‘ון צ‘יימברס, נשיא סיסקו העולמית: ”ההכרזה אמש עתידה לספק מענה כולל ללקוחותינו בתחום ה -Data Center. כך, הקואליציה שהוקמה הינה בעלת חשיבות אסטרטגית ראשונה במעלה, החורגת בהרבה מהצגת חידוש טכנולוגי ושותפות עסקית. לראשונה, מוצגת גישה חדשה לתחום ה- Data Center אשר מספקת יתרון טכנולוגי משמעותי ללקוחות, לצד הורדת עלויות ותפעול גמיש“.

”ההכרזה אמש מסמלת עליית מדרגה ראשונית ביכולת לספק מענה כולל בתחום ה- Data Center, (Data Center in a box)“. אומר ליאור גולדגרבר, מנהל הנדסת מערכות בסיסקו ישראל ”ההכרזה, ולצידה הצגת חבילת התשתית החדשה עומדת בהמשך ישיר לשיתוף הפעולה בין סיסקו, EMC ו- VMware אשר מתבצע הלכה למעשה גם בישראל. שיתוף פעולה זה עתיד להתחזק ולהעמיק בתקופה הקרובה, ולהציע ללקוחות סל פתרונות ייחודי מסוגו“


בתמונה (מימין לשמאל): ג‘ון צ‘יימברס, נשיא סיסקו, ג‘ו טוצי, נשיא EMC ופול מריץ, נשיא VMware


לפרטים נוספים: צפנת פריזנט 0528000304