דירוג גרטנר קובע: הפתרון של Ciscoבתחום ה- NAC הינו המוביל בתחומו

דירוג ה- Magic Quadrant של חברת גרטנר שפורסם לאחרונה קבע כי טכנולוגיית ה- NAC Appliance של סיסקו ניצבת בראש הטכנולוגיות בתחום * בהתאם לדירוג: לסיסקו המספר הגדול ביותר של לקוחות בעולם העושים שימוש בטכנולוגיית ה- NAC * נתוני הדירוג מצטרפים למחקר נתח שוק של חברת Infonetics הקובע כי סיסקו מחזיקה בנתח שוק של כ- 41% בתחום

בסוף חודש מרץ 2009 קבע דירוג ה- Magic Quadrant של חברת גרטנר (Gartner Magic (Quadrant for Network Access Control כי מוצר ה- NAC Appliance של חברת סיסקו הינו המוביל הבלתי מעורער בתחום ה- NAC (Network Admission Control). הדירוג של גרטנר בחן מוצרים וטכנולוגיות בהתאם לשני היבטים- מובילותם הטכנולוגית ויכולת מימוש ה"ההבטחה" שלהם. בהתאם, נמצא הפתרון של סיסקו כמוביל, מבין כעשרים פתרונות טכנולוגיים שונים, בהתייחס לשני פרמטרים אלו.

בדירוגה, ציינה חברת גרטנר כי לחברת סיסקו המספר הגדול ביותר של לקוחות בעולם העושים שימוש בטכנולוגיית ה- NAC שלה, וכן הדגישה כי מובילותה של סיסקו בתחום ניכרת, בין היתר, הודות לעובדה כי ה- NAC Appliance הינו פתרון גמיש ובר הרחבה, המאפשר בבסיסו מספר דרכי מימוש בכל הנוגע להטמעתו ברשת ובתחנות הקצה.

עוד בחרה גרטנר לציין כי הפתרון המתקדם שמציעה סיסקו מעידים על גמישותה הרבה ויכולתה לענות על הצרכים העולים וגוברים בתחום. לראייה, כבר בשנת 2007 הציגה סיסקו את יכולות ה- NAC Guest Services וה- NAC Endpoint Profiling Services כחלק מפתרון ה- NAC .בנוסף, הדירוג האחרון ממחיש את העניין הרב אשר מגלה השוק הטכנולוגי בפתרונות ה- NAC. על פי ממצאי גרטנר, בשנה האחרונה, למרות המיתון ועצירת ההשקעות, גדלו המכירות בתחום ה- NAC בכ- 51%. עוד נמצא כי מרבית החברות אשר מימשו את פתרונות ה- NAC מדווחות על שביעות רצון גבוהה, ורובן אף מתכננות להרחיב את המימוש ולהחילו על מקטעים נוספים ברשת.

לדבריו של יובל שחורי, מנהל תחום אבטחת מידע בחברת סיסקו ישראל:" פתרון ה- NAC של חברת סיסקו הינו הפתרון הכולל והמקיף ביותר בעולם ה- NAC. סיסקו, אשר טבעה את מונח ה- NAC, החלה בפיתוח הטכנולוגיה בתחילת שנת 2004, וכיום הידע הנצבר, הנסיון, ההבנה העמוקה בעולם התקשורת ואבטחת המידע וכן ההיכרות עם צרכי השוק הביאו לכך כי סיסקו מציגה את הפתרון המקיף והטוב ביותר ללקוחותינו".

בהתייחסו למחקר האחרון של חברת גרטנר, מסביר שחורי כי הוא אינו מופתע מן הנתונים "במחקר נתח שוק אותו פרסמה חברת Infonetics באמצע שנת 2008, נמצאה חברת סיסקו כמחזיקה בנתח שוק של כ- 41%. כמו כן, במחקר שערך המגזין הנפוץ Networking Computingנמצא שכ- 60% מהלקוחות הצהירו כי פתרון ה- NAC של סיסקו הינו טכנולוגיה אותה הם מממשים או עתידים לממש". "אין ספק כי חברת סיסקו הינה המובילה הבלתי מעורערת, כיום ובעתיד הנראה לעין, בתחום זה ובתחומים אחרים בעולם אבטחת המידע", מסכם יובל.


אודות פתרון ה- NAC של חברת סיסקו

פתרון ה- NAC של חברת סיסקו הינו טכנולוגיה פשוטה להטמעה, המאפשרת לארגונים להשתמש בתשתיות הרשת הקיימות, בכדי לאכוף את מדיניות אבטחת המידע של החברה על כל הרכיבים המתחברים לרשת.

באמצעות השימוש ב- NAC Appliance של סיסקו, יכולים מנהלי אבטחת מידע ותקשורת לזהות רכיבים ומשתמשים, לתת להם גישה התואמת את רמת ההרשאות שלהם, וכן לבדוק את מצב אבטחת המידע שלהם, לרבות בדיקת רמת העדכניות של רכיבי מערכת ההפעלה ותוכנות האבטחה עבור התחנה המבקשת להתחבר לרשת, תיקון מצב אבטחת המידע של המשתמש על מנת להביאו לרמה הנדרשת במדיניות הארגון וכו'.

ה- NAC Appliance פועל תוך שמירה על ידידותיות למשתמש הקצה ולמנהלי המערכת, והוא מאפשר לארגונים המשתמשים במערכת להנות מעליה בזמינות הרשת, אכיפת מדיניות אבטחת המידע בארגון בצורה מובהקת, וחסכון בעלויות שמירת העדכניות של תחנות עבודה ומשתמשים.

למידע אודות טכנולוגיית ה- NAC Appliance -
http://www.cisco.com/go/nac/appliance


לפרטים נוספים: צפנת פריזנט 0528000304