15 נובמבר 2009

סיסקו מציגה: Collaboration עסקי שלא הכרתם

סיסקו משנה את חוקי המשחק בעולם השיתוף הארגוני וחושפת סט חדש של מוצרים וחידושים בתחום * פתרון דואר אלקטרוני ארגוני, רשתות TelePresence חוצות ארגון ופתרונות בתחום הרשתות החברתיות הפנים-ארגוניות – הם רק חלק מהחידושים שהוצגו

סיסקו הכריזה בתחילת השבוע שעבר (9.11) על תפיסה חדשה בעולם ה- Collaboration העסקי. ההכרזה, הכוללת השקת מספר רב של מוצרים חדשים וחשיפת שלל חידושים במוצרים קיימים, משנה את חוקי המשחק בכל הנוגע ל- Collaboration בתוך הארגון ומחוצה לו, ויוצרת חוויה חדשה עבור המשתמשים.

פלטפורמת השיתוף הארגונית החדשה של סיסקו, אשר נחשפה לפני כמספר ימים, תאפשר לארגונים לחלוק ידע ומידע בתוך הארגון, ומחוצה לו, בצורה יעילה ואינטואיטיבית יותר. בהכרזתה, מצעידה סיסקו ארגונים רבים ברחבי העולם אל השלב הבא בתחום ה- Collaboration: לא עוד שיתוף במידע הנמצא בארגון באופן המוגבל למסמכים וטקסט בלבד, אלא שיתוף אינטואטיבי באמצעות שימוש במסרים מיידיים, מסרים קוליים ומסרי וידיאו. יכולת זו תאפשר למידע לזרום בחופשיות בארגון תוך הקפדה על כללי אבטחת מידע ושמירה על סודות עסקיים.

במעמד הכרזת ה- Collaboration החדשה, הכריזה סיסקו גם על כוונתה להציע שירותי דואר אלקטרוני ארגוניים. פתרון ה- Cisco WebEx Email ייעשה שימוש ב- WebEx Collaboration Cloud על מנת לספק לארגונים יכולת התממשקות מלאה לפתרונות מתחרים, גישה מכל מקום לתיבת הדואר על בסיס שירותי Web 2.0, סביבה בעלת רמת זמינות ויתירות גבוהה, והתגברות על מגבלות גודל תיבת הדואר. בצורה זו, משאבי ה- IT של הארגון יוכלו להיות מופנים לנקודות בהם הם נדרשים באמת.

אחד מן החידושים המרכזיים שהוצגו הינו היכולת הטכנולוגית לקשר בין מערכות Cisco TelePresence (חדרי Video Conferencing באיכות HD גבוהה ביותר הנותנים תחושה של נוכחות פיזית בין שני חדרים מרוחקים גיאוגרפית) למערכות WebEx (מערכות שיחות וועידה המשלבות Audio, Video ו- Data/Information Sharing תוך שימוש במחשבים, טלפונים נייחים וניידים ו- Smartphones). בנוסף, הוצג פתרון מהפכני המאפשר להציג תכני וידאו מגוונים בצורה "שקופה" לכל סוג ציוד קצה. לדוגמה, כאשר נעשה שימוש בפתרון זה בשילוב עם מערכת ה-  Tele Presence, התוצאה המתקבלת היא התממשקות חוצת יצרנים וטכנולוגיות בעולם ה- HD Video. דהיינו, ארגונים שיש להם טכנולוגיות HD Video Conferencing שונות יוכלו לקיים שיחות באיכות גבוהה האחד עם השני, תוך חציית גבולות הארגון, ובחירת הטכנולוגיה המתאימה להם ביותר לשם שימור ההשקעה הטכנולוגית לאורך זמן. כמו כן, ארגונים אשר בחרו בפתרון ה- Cisco TelePresence, יוכלו להסתייע גם ב- TelePresence Directory, שירות המאפשר תיאום קל ופשוט של פגישות TelePresence בין ארגונים שונים תוך שימוש בטכנולוגיית ה- Cisco TelePresence.

בהכרזתה מביאה סיסקו גם את בשורת הרשתות החברתיות ליישום עסקי בתוך הארגון ומחוצה לו. סיסקו חשפה את טכנולוגיות Cisco Show and Share ו- Enterprise Collaboration Platform המאפשרות להקים צוותים וקהילות ארגוניות על בסיס מומחיות ורלוונטיות, ללא תלות במיקום, תוך חיבור בין המשתתפים בזמן אמת באמצעות קול ווידאו. כמו כן, מאפשרת סיסקו למשתמשים ליצור קהילות בהן המידע הנחלק והמשותף בקהילה אינו רק מסמכים וקטעי טקסט בלבד, אלא גם מסרונים ותקשורת ווידאו וקול בזמן אמת המאפשרת לבצע חיפוש טקסטואלי בתוך קטעי וידיאו, מאפשרת לתייג מידע אוטומטי, ועוד. יכולות אלו מאפשרות לקבל החלטות עסקיות במהירות גבוהה יותר מבעבר.  

"סיסקו ממציאה מחדש את עולם ה- Collaboration על מנת לאפשר אינטראקציות אנושיות תוך שימוש במסרי וידיאו ומסרים קוליים, וזאת בכדי להרחיב את שיתוף המידע הקיים העושה שימוש בשיתוף מסמכים וטקסטים בלבד", אמר מנכ"ל ויו"ר חברת סיסקו העולמית, ג'ון צ'יימברס, בפתיחת פסגת  ה- Collaboration השנתית של סיסקו (Cisco Collaboration Summit) "ארכיטקטורת ה- Collaboration של סיסקו והפתרונות החדשים בתחום נבנו על מנת לאחד את היכולות, הגמישות והצמיחה של רשתות אחודות עם הסט הרחב ביותר של אפליקציות רשת, רכיבים ושירותים".


לפרטים נוספים- צפנת פריזנט 0528000304