Využívat jej budou moci majitelé zařízení BlackBerry, Nokia, Samsung a iPhone


Praha, 15. dubna 2009 - Společnost Cisco umožní majitelům chytrých mobilních telefonů přístup k řešení Cisco WebEx Meeting Center, které se využívá pro hlasové a webové konference. Díky tomu se budou moci odkudkoli přes 3G nebo Wi-Fi připojení přímo ze svých mobilů účastnit plánovaných setkání. Cisco současně představilo novou funkci řešení WebEx, která umožňuje zvát účastníky setkání prostřednictvím SMS zpráv. Aplikace pro Apple iPhone je již ke stažení, pro vybrané telefony BlackBerry, Nokia a Samsung bude k dispozici v průběhu dubna.

„Možnost práce zaměstnanců na dálku a mobilního přístupu k firemním aplikacím dříve patřila spíše do oblasti benefitů a zkvalitňování podmínek pro práci. V současném ekonomickém prostředí se však vzdálená spolupráce stává jednou z firemních priorit, protože umožňuje zvyšovat produktivitu zaměstnanců při současném snížení nákladů na cestování," řekl Doug Dennerline, senior vicepresident divize Collaboration Software Group společnosti Cisco.

Nová aplikace umožní uživatelům chytrých telefonů účastnit se přímo ze svých mobilů setkání naplánovaných přes řešení Cisco WebEx Meeting Center. Budou moci sledovat prezentované slidy i seznam všech účastníků setkání, poslouchat řečníky a zapojit se do diskuse. Z mobilního telefonu zatím nebude možné jen zahájit či řídit samotné setkání, prezentovat ostatním nebo se účastnit psaného chatu.

Ze svého mobilu se k řešení Cisco WebEx Meeting Center budou moci připojit majitelé zařízení Apple iPhone, BlackBerry Bold, BlackBerry Curve 8900 a BlackBerry Storm, Nokia E71, Nokia E75, Nokia N97 a další z řad Nokia Eseries a Nseries a telefonu Samsung Blackjack II. Prostřednictvím nové aplikace tak budou vždy ve spojení se svými kolegy, obchodními partnery a zákazníky, a to i na cestách mimo kancelář.

Účast na vzdáleném setkání prostřednictvím mobilního telefonu bude zdarma, ale k naplánování a uskutečnění meetingu z počítače bude třeba mít zřízený účet na Cisco WebEx Meeting Center. Mobilní účastníci budou moci být navíc do probíhajících setkání pozváni zasláním SMS zprávy.

Majitelé zařízení Apple iPhone si již mohou aplikaci zdarma stáhnout přes obchod Apple AppStore, pro majitele telefonů se systémy BlackBerry, Symbian a Windows Mobile bude k dispozici v průběhu dubna 2009.

Více informací o aplikaci Cisco WebEx pro mobilní telefony naleznete zde:
http://www.webex.com/mobile/

Ukázku fungování aplikace na zařízení Apple iPhone naleznete zde:
http://www.youtube.com/watch?v=2uaj9V1F1oI

Další video s popisem nové aplikace naleznete zde:
http://www.youtube.com/watch?v=OCwSab3TWJs&eurl=http://newsroom.cisco.com/dlls/2009/prod_021709.html


Kontaktní osoby:

Hana Knollová, Marketing Specialist, Cisco Systems ČR
hpacholi@cisco.com, tel.: +420 724 745 609

Vladimír Komjati, mediální zástupce, Madison PA
komjati@madisonpa.cz, tel.: +420 724 505 309