Soutěže Networking Academy Games 2009 se letos zúčastnilo přes 80 studentů


Praha, 8. dubna 2009 - Letošní 4. ročník soutěže Networking Academy Games, která je určena pro studenty programu Cisco Networking Academy na středních i vysokých školách, již zná své vítěze. V kategorii družstev určené pro střední školy zvítězil tým školáků Střední školy elektrotechniky a spojů z Ústí nad Labem, který tvořili Jakub Ďurčík, Jan Hlavín a David Lupáč. Ve dvou kategoriích jednotlivců určených pro studenty středních i vysokých škol zvítězili Martin Danko z Vysokého učení technického v Brně a Petr Černohouz ze Západočeské univerzity v Plzni. Nejúspěšnější studenty v rámci národního kola čeká možnost účasti v mezinárodní soutěži.

"Cílem soutěže Networking Academy Games je umožnit studentům ukázat a porovnat s ostatními své schopnosti a dovednosti v oblasti počítačových sítí, které jsou dnes značně rozšířené nejen ve velkých společnostech, ale stále častěji i v menších firmách. Roste proto potřeba síťových specialistů, kteří jsou schopni sítě navrhovat, konfigurovat a provozovat. Mladí lidé s těmito dovednostmi tak mají dobrou perspektivu na trhu práce. Dokonce již samotný průběh soutěže sledují významné společnosti z oboru, které mohou mezi studenty identifikovat nové talenty a oslovit je s nabídkou další spolupráce," uvedl Karol Kniewald, koordinátor Cisco Networking Academy v České republice.

Soutěž Networking Academy Games letos proběhla ve třech kategoriích. V kategorii HS3 určené pro tříčlenné týmy ze středních škol, kteří museli během hodiny vybudovat počítačovou síť podle zadaných parametrů, zvítězili Jakub Ďurčík, Jan Hlavín a David Lupáč ze Střední školy elektrotechniky a spojů v Ústí nad Labem, druzí byli Vítězslav Rek, Miroslav Babjak a Filip Zapletal z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Šumperku a třetí Petr Gregor, Matěj Lang a Petr Žitný ze Střední školy aplikované kybernetiky v Hradci Králové.

V druhé kategorii UNI určené pro jednotlivce ze středních i vysokých škol, kteří museli prokázat jak teoretické znalosti, tak i praktické dovednosti při budování sítě, zvítězil Martin Danko z Vysokého učení technického v Brně, druhý byl Ján Pecsok z Univerzity Karlovy v Praze a třetí Pavel Burda z Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě. Nejlepší ze studentek, Veronika Rybová z Vysokého učení technického v Brně, skončila v této kategorii šestá.

Ve třetí kategorii PT určené rovněž pro jednotlivce ze středních i vysokých škol, kteří museli vedle teoretických znalostí prokázat praktické dovednosti formou úlohy v simulačním prostředí Packet Tracer, zvítězil Petr Černohouz ze Západočeské univerzity v Plzni, druhý byl Vítězslav Rek z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Šumperku a třetí Jan Pospíšil z Českého vysokého učení technického v Praze.

Nejlepší studenti mohou být nominováni k účasti v mezinárodním kole soutěže, kde čeští reprezentanti loni v konkurenci téměř 50 studentů z deseti zemí obsadili přední místa: v soutěži družstev HS3 se loni na 2. místě umístila Střední škola elektrotechniky a spojů z Ústí nad Labem, na 2. místě v kategorii jednotlivců PT uspěl Tomáš Herout ze stejné školy a na 4. místě v kategoriích jednotlivců UNI a PT byl Martin Danko z Vysokého učení technického v Brně.

Soutěže Networking Academy Games 2009 se letos zúčastnilo 81 studentů z 15 středních a 7 vysokých škol. Organizovala ji společnost Cisco ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze, Vysokým učením technickým v Brně a Střední školou aplikované kybernetiky v Hradci Králové. Partnery soutěže byly společnosti Fluke Networks, Intercom Systems, LSG Group, Panduit a DCD Publishing.

Více informací naleznete na stránkách soutěže: http://www.netacad-games.cz/2009/


Kontaktní osoby:

Hana Knollová, Marketing Specialist, Cisco Systems ČR
hpacholi@cisco.com, tel.: +420 724 745 609

Vladimír Komjati, mediální zástupce, Madison PA
komjati@madisonpa.cz, tel.: +420 724 505 309