V Českých Budějovicích byla otevřena nejmodernější síťová laboratoř v jižních Čechách


Praha, 27. března 2009 - Jihočeská univerzita včera v Českých Budějovicích slavnostně otevřela první Cisco Networking Academy, která umožní vzdělávání studentů i veřejnosti v oblasti síťových technologií. Její součástí je nejmodernější specializovaná laboratoř pro vzdělávání síťových specialistů v jižních Čechách. Akademie bude zahájena pilotním kurzem a studentům bude plně k dispozici na začátku příštího školního roku. Cílem společného projektu univerzity a společnosti Cisco je vyplnit mezeru na trhu síťových odborníků, o které je již dnes velký zájem a podle průzkumů v dalších letech ještě poroste.

"Podle studie společnosti Forrester Consulting plánuje ve světě řada nadnárodních firem zvýšit do pěti let počet zaměstnávaných IT specialistů, a to až dvojnásobně. Zájem má být zejména o vysokoškolsky vzdělané specialisty s odbornými a technickými certifikacemi. Velmi si proto vážíme spolupráce s Jihočeskou univerzitou, díky které budou mít i zájemci z Českých Budějovic a okolí možnost získat velmi žádané certifikované vzdělání v oblasti síťových technologií," řekl Alexander Winkler, generální ředitel společnosti Cisco v České republice.

V rámci Cisco Networking Academy otevřené na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity bude možné absolvovat čtyři kurzy Cisco Certified Network Associate (CCNA) Exploration, který kombinuje    e-learningové vzdělávání, skupinové a individuální konzultace a praktická cvičení v laboratoři na zařízeních, která simulují skutečný síťový provoz. Po úspěšném zakončení 4 kurzů získá absolvent veškeré znalosti a praktické zkušenosti pro získání mezinárodně uznávaného certifikátu. Studentům budou kurzy CCNA Exploration přístupné zdarma v rámci studijních programů univerzity.

Součástí nově otevřené síťové akademie na Jihočeské univerzitě je i nová specializovaná laboratoř pro výuku síťových technologií, která je v současné době nejmodernější v jižních Čechách. Její rekonstrukce a vybavení stálo necelé dva miliony korun a bylo hrazeno z rozvojového projektu „Rozvoj nebiologických oborů na Přírodovědecké fakultě JU“, příspěvků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a vlastních zdrojů fakulty.

„Cisco Networking Academy na Jihočeské univerzitě je vůbec první institucí tohoto typu v Českých Budějovicích a celkově čtvrtou v Jihočeském kraji. Další akademie se v současné době nachází jen na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole v Písku, Střední škole spojů a informatiky v Táboře a Střední odborné škole elektrotechnické v Hluboké nad Vltavou,“ uvedl Karol Kniewald, koordinátor Cisco Networking Academy v České republice.

Vzdělávací program Cisco Networking Academy funguje v České republice od roku 2000. Na území republiky se v současné době nachází 66 akademií, v kterých v průběhu roku studuje více než 6500 studentů. Celosvětově je Cisco Networking Academy již ve více než 160 zemích a každý rok se vzdělává v oblasti síťových technologií okolo 750 tisíc studentů.

Více informací naleznete na stránkách programu: http://www.netacad.cz/


Kontaktní osoby:

Hana Knollová, Marketing Specialist, Cisco Systems ČR
hpacholi@cisco.com, tel.: +420 724 745 609

Vladimír Komjati, mediální zástupce, Madison PA
komjati@madisonpa.cz, tel.: +420 724 505 309