Jedna z největších ICT konferencí v ČR nabídne 27 přednášek a 7 celodenních seminářů


Praha, 24. března 2009 - Ve dnech 15. - 16. dubna 2009 proběhne v pražském hotelu Clarion jubilejní desátý ročník Cisco Expo, jedné z největších konferencí o informačních a komunikačních technologiích v České republice. Program konference zaměřený na zákazníky a partnery společnosti Cisco a odbornou veřejnost nabídne 27 přednášek a 7 celodenních odborných seminářů. Hlavními tématy konference budou video a spolupráce.

"Rostoucí využívání videa, sociálních sítí Web 2.0 a nástrojů pro spolupráci výrazně ovlivňuje přenos dat po IP sítích jak u domácností, tak i ve firemním prostředí. Podle studie Cisco Visual Networking Index Forecast se objem dat přenesených po IP sítích během let 2007 až 2012 každé dva roky téměř zdvojnásobí a v roce 2012 dosáhne ročního objemu okolo 522 exabytů. Z tohoto důvodu jsme zvolili video a spolupráci jako hlavní témata letošního již desátého ročníku konference Cisco Expo," řekl Alexander Winkler, generální ředitel společnosti Cisco v České republice.

Jubilejní desátý ročník Cisco Expo proběhne ve dvou dnech. První den bude pro návštěvníky připraveno 27 přednášek, které se budou lišit jak svým technologickým zaměřením, tak i technickou náročností. Přednášky se budou zaměřovat především na moderní technologie, architektury a rozvojové trendy, a to i z pohledu jejich přínosů pro obchodní procesy firem. Budou tak cílit na technicky i obchodně zaměřené posluchače z malých, středních a velkých firem.

Druhý den konference bude patřit sedmi celodenním odborným seminářům, takzvaným techtorialům. Každý techtorial se bude podrobně zabývat jednou ze sedmi technologických oblastí a bude tak vhodný především pro technicky zaměřené návštěvníky, kteří chtějí rychle proniknout do hloubky vybrané problematiky.

Součástí konference bude také Expo Fair, výstava moderních technologií na stáncích technologických partnerů společnosti Cisco, kde se budou moci návštěvníci seznámit s novinkami z oblasti informačních a komunikačních technologií. Pro studenty především technických škol a programu Cisco Networking Academy bude připraven veletrh pracovních příležitostí Job Fair, na kterém se budou moci seznámit s pracovními nabídkami předních technologických firem.

Generálním partnerem konference Cisco Expo 2009 je společnost Telefónica O2. Hlavními partnery jsou společnosti ALEF NULA, Clarystone, Dimension Data, Intercom Systems, ICZ a NextiraOne. Data Center partnery jsou společnosti AutoCont, ANECT a VMware. Technologickými partnery jsou společnosti 2Ring, AT Computers, Tech Data, DISK, DNS, EMC, GATC, IBM, Nextlan, Fluke Networks, Retia, Simac Technik, Soitron, TTC a ZOOM International.

Konference Cisco Expo 2009 proběhne ve dnech 15. - 16. dubna 2009 v hotelu Clarion na Náměstí OSN, Praha 9.

Více informací naleznete na stránkách konference: http://www.ciscoexpo.cz/.


Kontaktní osoby:

Hana Knollová, Marketing Specialist, Cisco Systems ČR
hpacholi@cisco.com, tel.: +420 724 745 609

Vladimír Komjati, mediální zástupce, Madison PA
komjati@madisonpa.cz, tel.: +420 724 505 309