*** Technologie společnosti Cisco ušetří tisíce korun na firemních cestovních nákladech ***


15. září 2008 – HSBC oznamuje otevření nové interní sítě konferenčních místností, které umožní jednat na dálku způsobem, jakoby všichni účastníci byli osobně přítomni. Při využití moderní audiovizuální technologie pod názvem Cisco TelePresence jsou konferenční místnosti propojeny v reálném čase a komunikace mezi účastníky z různých destinací, které mohou být vzdáleny tisíce kilometrů, probíhá doslova tváří v tvář.

S obrazem v životní velikosti a prostorovým zvukem vytváří technologie Cisco Telepresence interaktivitu, přirozenost a stejnou komunikační zkušenost jako u skutečného osobního jednání.

„Naše současné konfereční prostředky sice poskytují významné zvýšení produktivity, ale nejsou náhradou osobních schůzek,“ prohlásil CIO skupiny HSBC, Ken Harvey. „Cisco Telepresence nám doslova umožní být v místnosti s ostatními kolegy z druhého konce světa, aniž bychom si museli balit kufry.”

HSBC konferenční prostory s technologií Cisco Telepresence budou nejprve k dispozici v šesti světových destinacích, a to konkrétně v Londýně, Chicagu, Hong Kongu, Mexico City, New Yorku a Dubaji. Místnosti jsou vybaveny speciálně navrženým stolem pro šest účastníků, zabudovanými kamerami, obrazovkami, osvětlením, reproduktory, mikrofony a projekčním zařízením.

Po každých 2000 nalétaných mílích je do ovzduší uvolněna jedna tuna oxidu uhličitého. Jedno konferenční jednání při použití technologie Cisco Telepresence pro tři zaměstnance, kteří by jinak museli cestovat z Hong Kongu do Chicaga, může HSBC ušetřit až 50 000 amerických dolarů za letenky a cestovní náklady.