San Jose, USA, 27. srpna 2008 – Společnost Cisco se rozhodla integrovat partnerský program divize Linksys zaměřený na malé firmy do vlastního programu Cisco Channel Partner Program. Produkty Linksys pro firemní zákazníky a související služby tak jsou nově zahrnuty do portfolia Cisco zaměřeného na malé a střední podniky. Změna se nijak nedotkne obchodních aktivit Linksys cílených na domácnosti.


“Segment malých a středních firem pro nás představuje obrovský potenciál. Programy Cisco a Linksys fungovaly úspěšně již jako oddělené, od koordinovaného přístupu si však slibujeme výrazné synergické efekty pro naše zákazníky i partnery,“ řekl Andrew Sage, viceprezident divize Small Business Sales, Worldwide Channels ve společnosti Cisco.

Integrace programu Linksys pro malé firmy do programu Cisco přinese partnerům širší nabídku komunikačních řešení. Umožní jim také přístup k novým marketingovým nástrojům, finančním pobídkám nebo lepší podpoře. Celkově by měla zjednodušit vzájemnou spolupráci při prodeji a poskytování služeb. Integrace navazuje na vznik Rady pro malé firmy (Small Business Council), kterou Cisco vytvořilo v červenci s cílem začlenit strategii pro tento segment trhu do všech firemních procesů.

„Spojení dvou partnerských programů do jednoho vítáme, protože jeden společný program ulehčuje práci partnerům a funguje efektivněji než dva oddělené,“ řekl Dan Schwab, prezident společnosti D&H Distributing, která se jako partner firmy Cisco specializuje na trh malých a středních firem v USA a Kanadě.

Stát se členy partnerského programu Cisco bude mít možnost všech více než 20 tisíc partnerů Linksys po celém světě. Všichni již obdrželi detailní plán kroků, které je třeba provést. Jeho součástí je především vytvoření uživatelského identifikačního čísla a hesla pro vstup do programu a vyplnění registračního formuláře, což zabere méně než 30 minut. Odsouhlasení vstupu ze strany společnosti Cisco proběhne do 48 hodin.

Integrace partnerského programu pro malé a střední firmy se nijak nedotkne obchodních aktivit Linksys zaměřených na domácnosti a spotřebitele. Linksys bude nadále divizí společnosti Cisco, která se bude soustředit na prodej koncovým spotřebitelům prostřednictvím maloobchodu a online prodeje.

Další podrobnosti lze nalézt na adrese

http://www.cisco.com/go/linksyspartner