Guest

Забудьте про дзеркало - ваш цифровий імідж набагато важливіший

Hierarchical Navigation

Блог Джозефа Бредлі (Joseph Bradley), керуючого директора консалтингового підрозділу Cisco Consulting Services щодо практичного застосування всеохоплюючого інтернету

LinkedInVKontakte
Поділитися:

Спортзал для підтримки гарної фізичної форми та стильний одяг - це, звичайно, важливо. Проте тепер все більшого значення набуває цифровий імідж.

Ера всеохоплюючого інтернету вимагає нового погляду на все, включаючи нас самих. У всесвіті, що розширюється для нових підключень, кожному впору запитати себе: що я з себе представляю? Як я виглядаю зі сторони? Іншими словами, яка моя електронна особистість?

Останнім часом стало критично важливо те, як нас сприймають в мережі, і ця тенденція буде лише прогресувати. Тому необхідно підтримувати і розвивати свою електронну особистість так само, як ми дбаємо про свій імідж у фізичному світі.

З точки зору кар'єри, наприклад, у повсякденному професійному житті у вас може бути репутація гарного лідера. Однак реальний світ має свої обмеження. Якщо ваша репутація не знаходить підтвердження в цифровому просторі, у вас можуть виникнути проблеми, особливо, при пошуку нової роботи. Роботодавці, безсумнівно, знають про можливість швидкого пошуку вашого цифрового профілю. І якщо ви заявляєте про себе як про фахівця або гарного керівника, добре б, щоб ваша електронна особистість відображала ці якості.

Як показують дослідження, при підборі кандидатів агентства по найму все частіше вдаються до мережі Facebook, яка, за деякими оцінками, набуває навіть більшу вагу, ніж співтовариство професіоналів LinkedIn. І якщо соціальна мережа, яка акумулює особисту інформацію, за популярністю випереджає професійне об'єднання, варто двічі подумати, перш ніж викласти свої фотографії, зроблені під час вiдпустки.

По мірі все більшої інформатизації робочого місця - через персональні пристрої, соціальні мережі та інші - межі між особистою та професійною діяльністю продовжують розмиватися. Тому варто усвідомлювати, що дії людини в мережевому просторі привертають не менше уваги, ніж професійні досягнення. Так що цифровий слід, який ви залишаєте кожен день, позначається на тому, як вас сприймають на ринку послуг.

Скандальна історія Дональда Стерлінга (Donald Sterling) є застереженням для всіх. На щастя, лише деякі поділяють його погляди. Проте слід розуміти, що якщо раніше марнослів'я виглядало всього лише струсом повітря, то в сучасному світі цифрових технологій будь-яке висловлювання може миттєво розлетітися у віртуальному середовищі і довго переслідувати нас.

Отже, необхідно формувати й удосконалювати свою електронну особистість. Для цього вам доведеться подбати про моніторинг. Подібно до того, як компанії прагнуть отримати максимум інформації, використовуючи мобільні рішення, аналітику даних та інші технології всеохоплюючого інтернету, люди повинні постійно відслідковувати, що відбувається в мережі. Такий моніторинг дозволяє перетворювати величезні обсяги персональних даних в цінну інформацію, що сприяє просуванню вашого цифрового іміджу. А почати необхідно з відповідей на наступні питання:

  • з якими людьми, форумами, спільнотами і т.д. мені слід підтримувати зв'язок;
  • як підтримувати зв'язок;
  • як організовувати і відбирати інформацію, щоб швидко отримувати необхідні ідеї.

І запам'ятайте: особисті дані приносять користь. На так званому ринку персональних даних загальноприйняті правила в більшості випадків вже не діють, а все тому, що вирішальне значення мають ваші дані. Найрізноманітніші компанії будуть використовувати їх для створення контенту, продуктів, пропозицій і реклами відповідно до ваших інтересів і потреб. Тому особливої актуальності набувають точність даних і адекватне сприйняття вашої електронної особистості.

Використання персональної інформації веде до масштабної трансформації бізнес-моделей. На ринку персональних даних ви не просто споживач, ви - основна ланка ланцюжка створення цінності. Зараз компанії можуть заробляти на ваших даних, монетизуючи ваші моделі поведінки в мережі шляхом створення цільової реклами. Але що якщо інша компанія оберне ситуацію на свою користь і запропонує схему повернення частини такого прибутку тим, хто його створює? Такий підхід відкриває можливості для принципово інших бізнес-моделей. Або ж стартапи розроблять інфраструктуру персонального моніторингу, щоб допомагати людям керувати своєю електронною особистістю.

Як би то не було, в сучасних умовах гіперінформованості немає сенсу залишатися осторонь. Зрештою, неможливо досягти успіху в цифровому світі, якщо не підключитися до нього. Які б не були ризики розкриття своїх даних, думаю, вони незначні в порівнянні з ризиками відмови від створення та розвитку електронної особистості.

Головне при вдосконаленні електронної особистості - розуміти, що важливий сам процес, а не просто досягнутий результат. Постарайтеся, щоб ваш інтернет-ресурс точно відображав те, хто ви є зараз і чого хочете досягти в майбутньому. Тільки пам'ятайте, що мета може змінитися. Наприклад, ви думаєте, що хочете стати професійним юристом, а зрештою станете професійним маркетологом - ну і що з того? Справжня цінність полягає в самому просуванні і тих зв'язках, які ви купуєте на шляху до своєї мети. Не кажучи вже про те, що, уточнюючи і корегуючи свій курс, ви стаєте мудрішими.

Отже, вперед! І не бійтеся помилитися - на помилках вчаться.


Додаткову інформацію журналістам радий надати Олександр Палладін
глава прес-служби Cisco в Росії / СНД
тел. (985) 226-3950

Довідкова інформація загального характеру - по телефону
(044) 391-3600

Про компанію Cisco

Cisco - світовий лідер у галузі мережевих технологій, що змінюють способи людського спілкування, зв'язку і спільної роботи. Чистий обсяг продажів компанії в 2013 фінансовому році склав 48600000000 доларів. Інформація про рішення, технології та поточну діяльність компанії публікується на сайтах www.cisco.ua і www.cisco.com.

Cisco, логотип Cisco, Cisco Systems і логотип Cisco Systems є зареєстрованими торговими знаками Cisco Systems, Inc. в США і деяких інших країнах. Усі інші торгові знаки, згадані в цьому документі, є власністю відповідних власників.