Guest

Як змінилася стратегія придбання IT

Hierarchical Navigation

LinkedInVKontakte
Поділитися:

Блог Карлоса Бразау (CarlosBrazão), директора CiscoCapital в регіоні EMEA

Слава Богу: тепер можна говорити про те, що старий кошмар IT-директорів - модернізація IT-інфраструктури - потихеньку зживає себе. А ще ж недавно їм доводилося витрачати багато зусиль, щоб вибити IT-бюджет і обгрунтувати чималі інвестиції.

Проте тепер підприємства вибирають такі гнучкі фінансові моделі, засновані на принципі оплати по мірі використання, як керовані послуги. Нещодавнє дослідження, організоване консалтинговим підрозділом компанії Forrester, показало, що в найближчі два роки 48% підприємств у Європі, на Близькому Сході, в Африці та Росії (тобто в регіоні EMEAR) планують придбання технології у вигляді керованих послуг, тоді як тільки 30% компаній планують придбання технологій у власність. Настільки фундаментальна зміна стратегії придбання технологій має на увазі велику гнучкість у визначенні джерел фінансування. Ось що ще показало згадане дослідження Forrester:

Найпоширеніші джерела фінансування IT:

1. Власні кошти (32%)
2. Зовнішнє фінансування від виробників обладнання (кептивне фінансування) (29%)
3. Зовнішнє фінансування від місцевих банків (22%)
4. Зовнішнє фінансування від зарубіжних банків (11%)
5. Незалежні джерела фінансування (5%).

Таким чином, хоча фінансування IT за рахунок власних коштів популярне (особливо серед транснаціональних корпорацій), більшість підприємств залучає фінансування із зовнішніх джерел, і тут лідируючі позиції займає кептивне фінансування, тобто фінансування, що надається вендором.

Наявність такої кептивної компанії відкриває більше можливостей для вендора: 85% опитаних аналітиками Forrester назвали можливість фінансування від технологічного вендора важливим позитивним фактором у процесі прийняття рішення з придбання IT. При цьому фінансові продукти технологічного вендора повинні бути конкурентоспроможними: учасники дослідження вважають загальну вартість володіння рішенням (Total cost of ownership, TCO) найбільш важливим фактором оцінки фінансування IT.

Новий процес придбання IT в дії

Перетворення процесу закупівель IT-компаніями змінює сам процес, особливо, час прийняття рішень щодо вибору джерел фінансування. Згідно з результатами дослідження Forrester, 73% респондентів розглядають варіанти фінансування перед стадією розгляду ціни/комерційної пропозиції (для порівняння: лише 17% роблять це вже на стадії обговорення вартості або отримання комерційної пропозиції).

Не дивно, що й фінансові директори компаній залучаються до процесу покупки на самій ранній стадії: в процес вибору та оцінки IT-рішення активно залучені 74% головних фінансових директорів (CFO). Більш того, 41% головних виконавчих директорів (СEO) також беруть участь в обговореннях на даному етапі, що означає підвищення значущості IT-закупівель в багатьох організаціях.

Більш стратегічний підхід до інвестицій в IT

Зростаюча ступінь участі вищого керівництва різних рівнів до процесу IT-закупівель вказує на підвищення ролі інформаційних технологій, як стратегічних інвестиції для компаній.

Нові моделі фінансування здатні оптимізувати інвестиційні рішення. Більше 70% учасників опитування погодилися, що більш легкий доступ до зовнішніх джерел фінансування дозволяє їм застосовувати до придбання технологій більш довгостроковий, стратегічний підхід.

Додаткова інформація викладена в документі Acquiring technology in the new economic reality.


Додаткову інформацію журналістам радий надати Олександр Палладін
глава прес-служби Cisco в Росії / СНД
тел. (985) 226-3950

Довідкова інформація загального характеру - по телефону
(044) 391-3600

Про компанію Cisco

Cisco - світовий лідер у галузі мережевих технологій, що змінюють способи людського спілкування, зв'язку і спільної роботи. Чистий обсяг продажів компанії в 2013 фінансовому році склав 48600000000 доларів. Інформація про рішення, технології та поточну діяльність компанії публікується на сайтах www.cisco.ua і www.cisco.com.

Cisco, логотип Cisco, Cisco Systems і логотип Cisco Systems є зареєстрованими торговими знаками Cisco Systems, Inc. в США і деяких інших країнах. Усі інші торгові знаки, згадані в цьому документі, є власністю відповідних власників.