Hesabınız var mı?

  •   Kişiselleştirilmiş içerik
  •   Ürünleriniz ve destek

Hesap oluşturmanız mı gerekiyor?

Bir hesap oluşturun

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için teknik büyüme desteği

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için güvenli işletme dijitalleştirme çözümleri. KOBİ'lerin karşılıklı bağlantılı ağ cihazları için internet bulut güvenliğinin yönetilmesi.

İşler yolunda gidiyor. İşletmeniz büyüyor. Aslında, mevcut alanınız artık dar geliyor ve işyerinizi taşımanın zamanı geldi. Bir taşınmanın lojistik kısmı zaman alıcı olabilir, ancak aynı zamanda oldukça eğlencelidir. Mekan değişikliği ekibinize canlılık kazandırabilir ve yeni bir çalışma alanı ofis düzeninizi, mobilyalarınızı, dekorunuzu... ve BT'nizi yükseltmeniz için fırsat sağlar. Ofis taşıma, işletmenizin nasıl çalıştığını değerlendirmek ve işiniz üzerinde pozitif bir etkisi olacak yeni altyapı ve sistemleri devreye sokmak için mükemmel bir nedendir.

Uzak ofis personeli daha güvenli ve daha akıllı bir şekilde çalışır

Muhtemelen yeni yerinizle ilgili birçok şey düşünüyorsunuzdur. Ayrıca, çalışanlarınızın başka nerelerden çalışabilecekleriyle ilgili düşünmenin de tam zamanı. Mağazada? Hareket halinde? Dijital teknolojiyle donanmış, mobil işgücü daha esnek, uyumlu ve çoğu zaman daha yaratıcı, üretken ve memnun kişilerden oluşur.

Cisco araştırması, kendilerine ne kadar yardımcı olabileceğini bilmelerine rağmen çok sayıda Avrupalı küçük ve orta boy işletme sahibinin mobil işgücünün avantajlarından yararlanmadığını göstermektedir. Birçok işletme sahibi evden çalışmayı uygulamaya koymamıştır; diğer bir deyişle, çalışanlar uzaktan çalışabilecekken hâlâ ofise gelmek zorunda kalmaktadır. Şimdi değişiklikler yapmak, işletmenizin mobil olanakların sunduğu gelecekte büyüme avantajından yaralanmasına yardımcı olacaktır.

Cihaz paylaşımı yazılımıyla güçleri birleştirin

Teknoloji, ister ofis duvarları içinde ister dışında olsunlar, çalışanları bulundukları yerden bir araya getirebilir. Buna rağmen, birçok işletme sahibinin, çalışanların belgeler üzerinde birlikte çalışmalarına olanak tanıyan işbirliği yazılımlarının hiçbirine sahip olmadıklarını belirledik.

WebEx gibi video konferans çözümleri ve Cisco Webex Teams gibi sanal toplantı odası yazılımları, seyahatlerin ortadan kalkmasıyla zamandan ve paradan tasarruf sağlayarak ve çalışanların gerçek zamanlı olarak belgeleri paylaşıp bunlar üzerinde işbirliği yapmalarına olanak tanıyarak ekiplerinizin 'yüz yüze' görüşebilmeleri anlamına gelir. Jabber gibi iletişim uygulamaları, hiç yer kaplamayan, tamamıyla yeni bir ofis 'alanı' oluşturan anlık mesajlaşma, gerçek zamanlı durum, masaüstü paylaşımı ve konferans gibi özelliklerle ekiplerinizin iletişim halinde kalmasına yardımcı olur.

BT ağ yapılandırmasını ve cihaz yönetimini basitleştirin

Cisco tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, ağ yönetiminin birçok küçük ve orta büyüklükteki işletme için sıkıntıya yol açabileceğini göstermiştir: Bazı işletme sahipleri, işletmelerine daha fazla BT uzmanı almak istemektedir ve işletmelerin %30'undan fazlasında hiç BT kaynağı bulunmamaktadır. Ağ yönetimi önemli düzeyde gelişme gösterdi ve ister kurum içinde ister bulutta olsun, kullanımı çok daha basit hale geldi. Artık bir değişiklik yapmanın tam zamanı. Ağınız, işinizin temelini oluşturur ve doğru yönetim çözümünü seçmek, size esneklik kazandıracak ve potansiyelinizi ortaya çıkaracak yepyeni bir dünyanın kapılarını açabilir.

Ağ Kapalı Kalma Süresine Karşı Koruma ve Önleme

İşletmeniz büyüdükçe, içerdiği ve işlediği veri miktarı da büyür. Müşterilerinizin bilgilerini ve başka hiç kimsenin elini sürmesini istemediğiniz diğer hassas bilgileri korumak çok önemlidir. Ayrıca, ağınıza izinsiz yapılan girişler çevrimdışıyken kapalı kalmanıza ve temizlik yaparken daha fazla karmaşıklığı düzeltmekle uğraşmanıza neden olabilir. Hesap basittir: Güvenliğe yapılacak yatırım, koruyucu önlem olarak yapılmış bir yatırımdır ve ağınızın korunduğunu bilerek işinizi yapmaya devam edebilmeniz anlamına gelir.

Kablosuz Ağ Desteğiyle Ofis Alanından Tasarruf Edin

Masaları sayarken, ne kadar çok şeyin değiştiğine dikkat edin. Herkesin yanında hantal büyük bir CPU'nun bulunduğu kendine özel bir masaya ihtiyaç duyulan günler çok geride kaldı. Tamamıyla kablosuz ofis alanı, yarı zamanlı çalışanlar, satış temsilcileri, danışmanlar ve yüklenicilerden oluşan çok çeşitli bir işgücüne ve bunların cihazlarına ofisinizde yer verebilmeniz anlamına gelir. Elbette, ağınızın korunduğundan emin olmanız gerekir. Bu yüzden, artan taleplere ayak uydurmanızı sağlayacak kullanıcı kimliği, güvenlik duvarları ve diğer güvenlik önlemlerinin kullanılmaya başlanması bir zorunluluktur.

BT Yapınızı Gözden Geçirerek Enerjiden Tasarruf Edin

İşyerinizi çekip çevirmenin maliyetlerini azaltmak daha fazla kâr anlamına gelir. Enerji giderleri büyük ölçüde aydınlatma, ısıtma, soğutma ve bilgi işlemden kaynaklanır ve bunların tümünü ağınız kontrol edebilir. Yeni teknoloji, işletmenizi daha çevreci yapmanın beklenmedik faydasını size sunarken aynı zamanda paradan tasarruf etmenizi de sağlayarak bunu mümkün kılar.

Dolayısıyla, eşyaları paketlemeye başlamadan önce, durum değerlendirmesi yapın ve hem şu an hem de gelecek için BT gereksinimlerinizi gözden geçirmeyi düşünün. Planlarınızı taşınmadan önce yaparsanız, işletmeniz bunun karşılığını verecektir.

E-posta almak için kaydolun ve KOBİ sektör tavsiyeleri, promosyonlar ve tekliflerden haberdar olun.