Hesabınız var mı?

  •   Kişiselleştirilmiş içerik
  •   Ürünleriniz ve destek

Hesap oluşturmanız mı gerekiyor?

Bir hesap oluşturun

Küçük ve orta ölçekli işletmeler siber güvenlik bulut çözümleri

Küçük ve orta ölçekli işletmeler siber güvenlik bulut çözümleri

Secure businesses digitisation solutions for small to medium sized businesses. How to manage internet cloud security for SMB/SME interconnected network devices.

Bulut potansiyeliyle tanışmanız

Bulut, işletmelerin günlük operasyonlarını gerçekleştirme şeklini değiştiriyor. Bulut hizmetleriyle, işletmeler profesyonel bir BT departmanına ihtiyaç duymadan profesyonel BT altyapısına erişim sağlıyor. Büyük dosya aktarımları, veri depolama ve işbirliği gibi eskiden yeni donanım veya ekipman gerektiren BT'ye bağımlı görevlerin tamamı artık bulutta daha fazla esneklik, daha düşük maliyetler ve çok az uzmanlıkla gerçekleştirilebiliyor. Bulut, küçük işletmelerin bile daha rekabetçi, verimli ve yaratıcı olmalarına yardımcı olacak BT işlevselliğine kolayca ve uygun maliyetle erişebilmeleri anlamına gelmektedir.

Dijitalleşmeye doğru olan bu geçiş iş fırsatlarını artırsa da, bir konu hâlâ önemini koruyor. Bu da, ağınızın güvenliği. İşletmeler dijitalleşmeyi benimserken, bunu güvenli bir şekilde gerçekleştirmek zorundadır. Dijitalleşmeye doğru üretken geçiş, işletmelerin akıllı hareket etmesi ve siber saldırıları önceleyecek şekilde donatılması gerektiği anlamına gelmektedir. Mevcut bir tehdit gibi görünmese de fidye yazılımı istismarları sadece 2016'da 1 milyar ABD dolarına* mal oldu. Güvenlik ihlalleri yüksek maliyetli temizliklere, sistemin uzun süre çevrimdışı kalmasına, veri kaybına ve çok büyük zararlara yol açacak şekilde müşteri bilgilerinin başkalarının eline geçmesine neden olabilir. Dolayısıyla, güvende olmanın karşılığını alırsınız.

Güvenlik sayesinde koruyucu yaklaşım, sorunun tedavisinden daha iyi sonuç verir. Bu yüzden, işletme sahiplerinin ağlarını korumak için basit ancak etkili önlemler almaları büyük önem taşır. Virüsten korunma yazılımı kullanın. Akıllı parolalar seçin ve bunları sık sık değiştirin. Verileri düzenli olarak yedekleyin. Yazılımlarınızı güncel tutun. Tek tek cihazların değil, ağın tamamının güvenliğini sağlayın.

Şirket içinde BT uzmanları olmayan işletmeler için bu görevlerin yönetimi, bunun yanı sıra birbirine bağlı çeşitli cihazların güvenliğinin sağlanması, BT teknik dilinin anlaşılması ve karmaşık yapılandırmaların yönetilmesi bir araya geldiğinde biraz bunaltıcı olabilir.

Neyse ki, ağlarıyla ilgili güvenlik taleplerini yönetmede KOBİ'leri destekleyebilecek, akıllı ve basit bir çözüm var. Bulut ağ iletişimi, işletmelerin geleneksel BT’den kaynaklanan çoğu engelin üstesinden gelmelerine yardımcı olan, tümüyle birinci sınıf güvenlik ortamında, tamamen yenilikçi bir ağ mimarisi sağlar.

Bulut ağ güvenliği nasıl çalışır?

Bulut ağ iletişimi aslında son derece basittir. Cisco Meraki bulutu tarafından yönetilen BT cihazları (örneğin, kablosuz AP'ler, anahtarlar ve güvenlik araçları), birden çok cihazın ve uygulamanın taleplerini karşılamak üzere tasarlanmış güçlü donanımlar içeren akıllı beyaz kutulardır. Bu cihazlar, Meraki bulutuna (Cisco'nun küresel bir sunucu ağı tarafından desteklenen özel bulutu) otomatik olarak bağlanır ve ağınızın kolayca kaydedilmesi için kendi kendine sağlanan özelliklere sahiptir. Kurulum kolayca gerçekleştirilir ve güvenlik içerir. Bazı ağlar sadece birkaç dakika içinde kurulup çalışır duruma gelmektedir. Ayrıca, Meraki bulutu tarafından yönetilen kontrol paneli dışında başka bir yazılıma ihtiyaç duymazsınız.

KOBİ ağları için hazır çözümler

Meraki, KOBİ'ler düşünülerek tasarlanmıştır. Araştırmalara göre, küçük işletme sahiplerinin dörtte üçünün BT konusunda en az bir sorun yaşamaktadır. Bu da BT karmaşıklıklarının küçük işletmelerin yönetimi için zorlayıcı olduğunu ortaya koymaktadır. Meraki, işletme sahiplerinin ve yöneticilerin rahatsız edici bulduğu sürekli yükseltmeler, yazılım lisanslama maliyetleri, birden çok cihazın ve yapılandırmanın yönetilmesi gibi sorunların birçoğunu mükemmel bir şekilde çözmekle kalmaz, aynı zamanda tüm ağ için sınıfının en iyisi güvenlik olanağı da sunar.

Böylece, işletmelerin ağlarını, verilerini ve nihayetinde kuruluşlarını yönetmeleri ve korumaları kolaylaşırken kapsamlı, sürekli BT uzmanlığına yönelik gereksinimleri de azalmış olur. Meraki bulutu üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilen bulut yapılı ağ güvenliği sayesinde, işletme sahipleri ve yöneticiler, sistemlerine bağlanan tüm cihazların korunacağından emin olur. Buna ek olarak, Meraki'yi kullanan işletmelere güven vermek amacıyla, bağımsız bir üçüncü taraf Meraki'yi her gün test etmektedir.

KOBİ ağları için BT yeniliği

Meraki ağı, işletme sahiplerine ve yöneticilerine kendi ağlarını basit ve kolay bir şekilde kurma, yönetme ve izleme yeteneği sağlarken en son yükseltmelerin ve güvenliğin otomatik olarak sağlanacağını garanti eder. Bu şekilde müşterilerin, işlerini araya sıkıştırmak yerine yapacakları işe kapsamlı bir şekilde odaklanabilecekleri zamanı elde etmelerini sağlar.

BT konusunda zorluklar yaşayan işletmeler için Meraki, dijital fazlalık için gelecekte olabilecek değişikliklerden etkilenmeyecek bir çözümdür. Bir BT departmanı olan işletmeler için ise Meraki, hataları, karmaşayı ve yardım masası yoğunluğunu azaltırken verimliliği, güvenliği artırıp yanıt sürelerini kısaltabilir. Tüm Meraki cihazları, tarayıcı tabanlı Kontrol Paneli arayüzünden yönetilir. Bu arayüz, BT ekiplerinin cihazları, ayarları ve verileri dünyanın herhangi bir yerinden yapılandırıp yönetmelerine olanak tanır ve artık birden çok dilde sunulmaktadır.

E-posta almak için kaydolun ve KOBİ sektör tavsiyeleri, promosyonlar ve tekliflerden haberdar olun.