Guest

Cisco Girişimleri

Cisco Systems Sağlık Akademisi İle İşbirliği Yapıyor

Doctor using technology

Dünya genelinde kamu sağlığı için kurulan sanal okulda ilk adımlar

2003 yılının Aralık ayında Dünya Sağlık Örgütü (WHO - World Health Organization) Cisco Systems'le birlikte kuracağı Sağlık Akademisi'ni (Health Academy) duyurdu. Sağlık Akademisinin temel amacı bilgi teknolojileri ile sağlık düzeyini yükseltmek. Akademi halka, sağlık bilgileri ve salgınları önleyici bilgileri online teknolojiler ile vermeyi amaçlıyor.

İnternet tabanlı teknolojiler sayesinde sağlık uzmanları tüm dünyadaki vatandaşlara ulaşabiliyorlar.

2003 - 2004 Akademik yılında iki pilot çalışma mısır ve cezayir'de başlatıldı. Mısırda 20, Cezayir'de 21 okulda 12-18 yaş arası öğrenciler çalışmaya katıldı. Çalışmaların sonucuna göre Sağlık Akademisi diğer ülkelere de genişletilecek.

Sağlık Akademisinde kullanılan e-öğrenim teknolojisi uzaktan öğrenimden çok daha fazlasını sunuyor. Öğrenciler ve öğretmenler farklı medya teknolojileri kullanılarak bir araya getiriliyor.

WHO'nun sağlık alanındaki zengin bilgi kaynaklarına dünyanın her tarafından erişilebiliyor. Cisco Systems bilgi teknolojilerinin uygulanması ve e-eğitim yöntemlerinin geliştirilmesinden sorumlu.

Daha ayrıntılı bilgi için WHO'dan Philippe Stroot ile iletişime geçebilirsiniz. Tel: (+ 41 22) 791 43 16 ; Mobil: (+ 41 79) 500 65 29 ; E-posta: strootp@who.int.

WHO ile ilgili bilgilere http://www.who.int adresinden erişebilirsiniz.