Guest

Kamu Sektörü - Çözümler

Cisco yerel yönetımlerden savunmaya, sağlık sektöründe eğitime kadar tüm kamu sektörüne zengın çözümler sunar

Cisco Systems hükümetlerin vatandaşlarla, sağlık kurumları ile yeni yöntemlerle iletişim kurmalarına yardımcı oluyor. Yeni yöntemler vatandaşların içeriklere çok daha hızlı ve daha kolay erişebilmelerini sağlıyor. Cisco Systems'in birleşmiş ağ mimarisi hükümetlerin arka ofislerinin verimliliğini artırıyor, çalışanların üretkenliğini artırıyor, kaliteyi geliştiriyor ve vatandaşa erişimi kolaylaştırırken maliyeti azaltıyor.


Cisco bilgisayar ağlarının kamu sektöründe üretkenliği artırmak için şart olduğuna inanıyor. Buna ek olarak İnternet halkın dahil olmasını kolaylaştırıyor.


Cisco, İnternet uzmanlığını işortaklarının bilgisi ile birleştirerek kamu sektörüne özel yeni uygulamalar geliştirmeyi amaçlıyor.

Yerel ve Merkezi Yönetim

Devlet tüm seviyelerde, hizmet verdiği tüm topluluklarla olan iletişimini ve etkileşimini geliştirmeyi amaçlıyor.

İnternet, devletin vatandaşları ile etkileşmesini sağlayacak mükemmel bir alan yarattı:

  • Hizmetlere erişimi geliştirme
  • Bilgi Servislerini geliştirme
  • Devlet dairelerinin verimliliğini artırma
  • Vatandaşlarla gerçek işbirliği

Devlet bilgileri tek yollu göndermekten daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. İnternet'in devletler açısından en önemli avantajlarından birisi farklı işlevleri ve hizmetleri tek bir yerde birleştirmesi. Vatandaş ve devlet tek bir noktadan kolaylıkla iletişim kurabiliyor.

Yerel ve Merkezi Yönetim

Sağlık

İnternet destekli uygulamalar sağlık alanındaki işleri kökünden değiştiriyor. Sağlık kurumları vatandaşlar ve kurum arasındaki bilgi akışını geliştiriyor. İnternet uygulamaları yönetimi basitleştiriyor, hasta bilgi merkezlerinin oluşturulmasını sağlıyor, hizmetlerin verilmesini kolaylaştırıyor ve hastaların bilgilere daha kolay ve hızlı bir şekilde erişebilmelerini sağlıyor.


Sağlık

Eğitim

Geleneksel eğitim yöntemleri okullarda yüzyıllardır kullanılıyor. İnternet'le birlikte bu geleneksel yöntemler de değişiyor.


İnternet, eğitimde yeni bir çığır açarak, bilgiye erişimi hızlandırıyor, kolaylaştırıyor ve milyarlarca öğrenciye yeni fırsatlar sunuyor. Eğitim materyalleri İnternet üzerinden kolaylıkla paylaşılabiliyor.


Fizeksel engeli olan birçok çocuk ve yetişkin için okula gitmek çok zor hatta bazı durumlarda imkansız. İnternet eğitimi bu kişilerin ayağına kadar getiriyor.


İnternet eğitim kavramlarını değiştiriyor. Sınflarda yapılan eğitimlerde, tüm kontrol öğretmenler tarafından yapılıyor. E-eğitim araçlarında ise öğrenciler kendi ihtiyaçlarına göre eğitim materyallerini ve araçlarını belirleyebiliyorlar. İnternet sadece bilgilere erişim sağlamakla kalmıyor, öğrencilerin öğretmenler ve diğer öğrenci grupları ile etkileşimlerini de sağlıyor.


Eğitim

Savunma

Savunma ve uzay sektörleri ağ çözümlerine ihtiyaç duyan diğer sektörler arasında yer alıyor. Mobil bilgisayar teknolojilerinin ve iletişim sistemlerinin kullanılması modern askeriyeyi ve uzay endüstrisini değiştiriyor. Bu sistemlerden tam olarak yararlanabilmek için örgütlerin kapalı sistemlerden çıkıp IP tabanlı sistemlere geçmeleri gerekiyor.


Savunma