Hesabınız var mı?

  •   Kişiselleştirilmiş içerik
  •   Ürünleriniz ve destek

Hesap oluşturmanız mı gerekiyor?

Bir hesap oluşturun

Cisco ağ ve güvenliğin kesiştiği yerde yepyeni bir çözüm sunuyor

Cisco, geliştirdiği SD-WAN portföyü ile güvenlik ile yazılım tanımlı geniş alan ağı (SD-WAN) teknolojilerini bir araya getiriyor ve kuruluşların bulutu kendi tercihleri doğrultusunda ve güven içinde daha hızlı benimsemelerine yardımcı oluyor. Cisco’nun SD-WAN’ı sayesinde müşteriler, en iyi ağ sistemleri ile güvenliği aynı anda elde edebiliyorlar.

19 Aralık, 2018 - Günümüzde, kuruluşlar uygulamalarını genel erişime açık, özel ve hizmet olarak sunulan Yazılım (SaaS) gibi birçok bulut üzerinde barındırıyorlar. Ancak WAN (Geniş Alan Ağı), radikal bir dönüşüm geçiriyor. Çalışma şekilleri de değişiyor; çalışanlar artık işlerine sadece ofisten değil, uzaktan da bağlanabiliyorlar. Artık kuruluşların, kullanıcılarını iş açısından kritik uygulamalara bağlamak için internet bağlantılarına güvenmeleri gerekiyor. Bunun sonucunda da ağ ve güvenliğin kesiştiği yeni bir bulut ucu (Cloud Edge) ortaya çıkıyor.

Bugüne kadar yazılım tanımlı geniş alan ağı (SD-WAN) çözümleri, BT departmanlarını uygulama deneyimi veya güvenlik arasında seçim yapmak zorunda bırakıyordu. Cisco, SD-WAN portföyünü geliştirerek, bulut ucunun yeni gerçekliklerine hitap ediyor. Cisco SD-WAN, BT’nin daha iyi bir uygulama deneyimi sunarken aynı zamanda kullanıcılarının rakipsiz bir basitlikle ve ölçekte daha verimli olmalarını sağlıyor. Günümüzde ise türünün en iyisi olan güvenlik, şubeden buluta kendisine ihtiyaç duyulan her yerde sağlanabiliyor.

Cisco Orta Doğu ve Afrika’da Sorumlu Teknoloji Başkan Yardımcısı Osama Al-Zoubi konuyla ilgili şöyle diyor: “Yeni bulut ucunun ortaya çıkışı, müşterilerimizin ağ ve güvenlik mimarilerini bozuyor. Günümüzde her bir WAN cihazı, yazılım tanımlı ve güvenli olmak durumunda. Cisco’nun SD-WAN’ı sayesinde müşteriler, en iyi ağ sistemleri ile güvenliği aynı anda elde edebiliyorlar. Müşterilerimizin bulutun tüm gücünden daha hızlı ve daha az risk ile yararlanabilmeleri için yeni bir iş dünyasına köprü kuruyoruz."

Cisco SD-WAN: Basit, güvenli, ölçeklenebilir

Cisco SD-WAN, günümüzün en önemli sorunlarına hitap edebilecek ve yarının olası sorunlarını da alt edebilecek esneklikte tasarlandı. Cisco SD-WAN ile gelen yenilikler şöyle:

  • Güvenliği SD-WAN ile bir araya getirmek: Uygulamalara duyarlı kurumsal güvenlik duvarı ve izinsiz girişlerin önlenmesinden URL filtrelemeye kadar gelişmiş güvenlik artık Cisco SD-WAN cihazlarına entegre edilmiş halde ve tek bir cam panelden yönetilebiliyor. Ayrıca Cisco SD-WAN, sektördeki en güçlü siber tehdit zekası çözümü olan Talos ile destekleniyor.
  • Bulut Güvenliği Devreye Alımlarının Basitleştirilmesi: Cisco SD-WAN’ın Cisco Umbrella ile entegre edilerek kötü amaçlı adreslere erişim, bağlantı kurulmadan önce engellenebiliyor.
  • Uygulama Deneyimi: Cisco, Office 365 uygulama deneyimini kullanıcılar için daha keyifli hale getirmek amacıyla Microsoft ile iş birliği yaptı. Diğer sağlayıcıların aksine Cisco SD-WAN, Microsoft Office 365bulutuna olan tüm mevcut yolları gerçek zamanlı olarak izliyor. Cisco aynı zamanda, Microsoft Office URL’lerini kullanarak en yakın bulutu tespit edebiliyor ve böylece kullanıcılar için %40’a kadar daha hızlı bir performans sağlayabiliyor. Cisco SD-WAN Güvenlik ve Microsoft Office 365 yazılımı 2018 yılının 4. Çeyreğinden itibaren piyasaya sunulacak.
  • Açık ve Programlanabilir: Açık API’lar sayesinde Cisco SD-WAN, hizmet sağlayıcılarına ve iş ortaklarına, eşsiz yeni hizmetler sağlama olanağı sunuyor. Geliştiricilerin ve ağ mühendislerinin inovasyon yapmalarına yardımcı olmak için, Cisco DevNet, yeni SD-WAN öğrenme laboratuvarlarını ve kum havuzlarını oluşturdu.
  • Yeni SD-WAN Altyapısı: Cisco; Viptela ve Meraki tarafından desteklenen dünyanın en geniş SD-WAN portföyü ile küçük ve büyük ölçekli şube ofisler için tasarlanmış iki yeni Bütünleşik Hizmet Yönlendiricisi (Integrated Services Routers; IRS) ile müşterilerine daha da fazla seçenek sunuyor.
  • Hızlı Başlangıç Hizmeti: Cisco, ayrıca yeni bir SD-WAN Hızlı Başlangıç Hizmeti ile müşterilerinin SD-WAN kullanımlarını hızlandırmalarına ve riskleri azaltmalarına da yardımcı oluyor. Müşteriler, sabit bir fiyat üzerinden, projelerini sorunsuz bir şekilde yürütmek için uzaktan hayata geçirme ve bilgi transferi imkanlarına erişebiliyorlar.
  • Kolay Satın Alma ve Yönetim: Cisco, bu yeni çözümü satın alma ve kullanmayı oldukça kolaylaştırdı. Hem ağ hem de güvenlik, tek bir lisans modeli aracılığıyla satın alınabiliyor ve tek bir arayüz üzerinden yönetilebiliyor.

Cisco Hakkında

Cisco (NASDAQ: CSCO), 1984 yılından bu yana internetin çalışmasını sağlayan dünya teknoloji lideridir. Çalışanlarımız, ürünlerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte toplumun güvenli bir şekilde bağlantı kurmasını ve yarının dijital fırsatlarına bugün erişmesini sağlıyoruz. Daha fazlası için newsroom.cisco.com adresini ziyaret edin ve Twitter’da @Cisco’yu takip edin. Cisco RSS Akışları için bkz: http://newsroom.cisco.com/rss-feeds