Guest

Cisco ile iş ortakları, dünyanın en büyük küresel bulut ağını kuruyor

Küresel bulut ağları, Her Şeyin İnterneti kavramının hayata geçmesini sağlayan bulut bilişimde yeni bir çağın başlangıcını temsil ediyor

LinkedInGoogle+
Paylaş:

İş dünyasının uygulama ve hizmetleri daha etkin maliyetlerle ve daha hızlı sunabilmek için özel, kamusal ve hibrid bulut bilişime yöneldiği günümüzde Cisco, dünyanın en büyük küresel bulutlar arası ağını (Intercloud) iş ortaklarıyla birlikte kuracağını duyurdu.

Her Şeyin İnterneti’ne (Internet of Everything – IoE) göre geliştirilen Cisco Intercloud, yüksek değere sahip uygulama yükleri, gerçek zamanlı çözümler, neredeyse sonsuz ölçeklenebilirlik ve yerel veri koruma yasalarına tam uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış güvenlik mimarisi ile yaygın ağa sahip. Hızlı uygulama geliştirilmesi için programlama arayüzleri (API’lar) sunacak olan, türünün ilk örneği açık Intercloud, iş dünyası, hizmet sağlayıcılar ve aracılara bulut BT hizmetlerinin yeni kurumsal portföyünü sunacak.

Cisco, önümüzdeki iki yılda genişletilmiş bulut faaliyetlerini oluşturmak için 1 milyar dolardan fazla yatırım yapmayı öngörüyor. Cisco’nun iş ortaklarının becerileri ile yatırımlarını artırmalarını sağlayan iş modelinin, müşterilerine sunmayı planladığı küresel ölçeği ve hizmet yelpazesini genişletmesini sağlayacak ilave yatırımları hızlandırması da bekleniyor.

Cisco, Türkiye’de de bulut hizmetlerini iş ortaklarıyla birlikte sunmayı planlıyor. Cisco Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Işıl Hasdemir, “Müşteriler, tedarikçiler ve kanal ortakları, açık ve yüksek güvenlikli hibrid bulut ortamları yaratması için Cisco’ya başvuruyor ve önemli müşterileri için değerli olan kurumsal bulut deneyimini hızlı bir şekilde uygularken bunun için gereken yatırım riskini azaltmak istiyorlar. Cisco ve iş ortakları için pazara daha geniş erişim ve hız sağlayacak, çığır açan, uygulama odaklı ve küresel Intercloud yatırımı yapmak için doğru bir zamanlamadayız. Birlikte, hızlı inovasyonla stratejik avantaj ve sonucunda iş büyümesi yaratırken, müşterilerimizin doğru iş yükleri için, uygun ve yüksek güvenlikli seçeneklerin bulunduğu çok sayıda buluttan oluşan kusursuz bir dünyayı mümkün kılabilme yeteneğine sahibiz’’ dedi.

Her Şeyin İnterneti’ni hızlandırma

Cisco ve veri merkezi iş ortaklarından oluşan küresel ağ üzerinde kurulan Intercloud hizmeti, Her Şeyin İnterneti’ni hızlandırmak için katma değerli uygulamalar ve ağ odaklı bulut hizmetleri sağlayacak.

İnsanların, verilerin, süreçlerin ve şeylerin ağa bağlanmasını ifade eden Her Şeyin İnterneti kavramının önümüzdeki on yılda 19 trilyon dolarlık ekonomi yaratması bekleniyor. Küresel olarak sunulan ve yüksek güvenliğe sahip bulutlar için tamamen yeni gereklilikler ortaya koyan Her Şeyin İnterneti hareketi, Cisco ve iş ortaklarının, günümüzün yeni bağlantı deneyimlerini gerçekleştiren mobil, ortak paylaşımlı ve zengin video bulut hizmetleri sunmak adına ölçeklendirilebilir, esnek ve yüksek güvenlikli Intercloud hizmetini başlatmasını sağlıyor.

Cisco’nun OpenStack destekli Intercloud uygulaması, şirketlere ve kullanıcılara, verileri ve uygulamaları da kapsayan iş yüklerini, gerektiği durumlarda farklı kamusal ve özel bulutlar içerisinde, ilgili ağ ve güvenlik politikalarına bağlı kalarak, kolayca ve güvenle birleştirme ve hareket ettirme imkanı sağlıyor. Intercloud ayrıca, uygulama performansını optimize etmek ve yeni hizmetleri daha hızlı sunabilmek için, Cisco Application Centric Infrastructure (Cisco Uygulama Odaklı Altyapı—ACI) altyapısını da kullanıyor. Cisco, uygulama güvenliği, uyumluluğu, denetimi ve mobilitesini ACI’ın kamusal ve özel bulut ortamlarına uyumlu, hassas kontrol ve ölçülü yalıtım sunan, merkezileştirilmiş ve programlanabilir güvenlik politikasını kullanarak geliştirecek.

Cisco’nun bulut liderliğini sürdürme

Cisco Bulut Hizmetleri, Cisco’nun WebEx, Meraki ve Cisco Bulut Web Güvenliği gibi hizmet olarak yazılım (SaaS) servislerini; bulut DVR ve bulut işbirliği gibi farklılaştırılmış bulut hizmetlerini; Cisco Unified Computing System (Cisco UCS) gibi kamusal ve özel bulutların kurulmasını sağlayan teknolojileri ve çözümleri; VCE Vblock Systems ve NetApp FlexPod gibi entegre altyapı çözümleri ile Cisco Uygulama Merkezli Altyapı’yı (ACI) içeren sektör lideri bulut portföyü üzerinde büyümeye devam ediyor.

Cisco, Cisco Powered programını Cisco Bulut Hizmetleri’ni kapsayacak şekilde genişletiyor. Cisco bu yeni hizmetleri, müşterilerine doğrudan ya da kanal iş ortakları aracılığıyla sunuyor. Cisco Powered hizmetleri geliştiren iş ortakları ise daha hızlı bir şekilde, daha düşük ilk geliştirme maliyetiyle ve bulut hızı ile ölçeğinde çalışan daha fazla bulut hizmeti sunabiliyor.

Cisco Hakkında

Cisco, insanların bağlantı, iletişim ve işbirliği yöntemlerinde dönüşümlere yol açan teknolojilerde dünya lideridir. Cisco hakkındaki bilgilere www.cisco.com adresinden ulaşılabilir. Haber akışı için lütfen http://newsroom.cisco.com adresini ziyaret edin. Cisco Türkiye haberlerini ise http://www.cisco.com/web/TR/news/index.html adresinden takip edebilirsiniz.

Bilgi İçin:

Grayling Türkiye
Özge Cesur
ozge.cesur@grayling.com
+90 212 243 3600

Cisco ve Cisco logosu, Cisco ve/veya bağlı şirketlerinin ABD ve diğer ülkelerdeki ticari markaları ve/veya tescilli ticari markalarıdır. Cisco’nun ticari markalarının listesi, www.cisco.com/go/trademarks adresinde bulunabilir. Bahsi geçen üçüncü şahıs ticari markaları, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir. Ortak teriminin kullanımı, Cisco ile diğer herhangi bir şirket arasında bir ortaklık ilişkisi olduğu anlamını taşımaz.

Yardım