Guest

Cisco Video İşbirliğini Daha Verimli hale getiren ve B2B İletişimini hızlandıran yazılımını duyurdu

Yazılım geliştirmesi müşterilerin var olan işbirliği altyapısından yüzde 70’e kadar daha fazla verim elde etmesini sağlıyor

LinkedInGoogle+
Paylaş:

Cisco şirketlerde yazılımın gücünü ağ zekâsı ile birleştirerek video işbirliğini iyileştirecek yeniliklerini duyurdu.

Cisco TelePresence® ve Cisco WebEx® birleşmesiyle ile daha iyi B2B iş birliği

Cisco bu yazılım ile iki pazar lideri platformu daha önce mümkün olmayan bir şekilde birleştiriyor. Artık şirket kullanıcıları bir toplantı davetini organizasyon dışındaki herhangi bir kullanıcıya eriştirebiliyor ve web tarayıcıları ile TelePresence® ve WebEx® toplantılarına katılmalarını sağlayabiliyor. Birleştirilmiş WebEx ve TelePresence konferansları ile kullanıcılar TelePresence uç cihazından ya da WebEx üzerinden olmasına bakılmaksızın her katılımcının videosunu görebiliyor. Ayrıca her kullanıcı PC ya da TelePresence uç cihazı ile içerik paylaşabiliyor. Yazılım, veriyi otomatik olarak tüm toplantı katılımcılarına ulaştırıyor. Yeni özellikler sayesinde Microsoft Outlook veya tarayıcı tabanlı takvim araçları ile kolaylıkla birleşik toplantılar yaratılabiliyor. Toplantıyı yaratan kullanıcı tüm konferans uç cihazları için tek bir davet hazırlıyor ve ağ ihtiyaç duyulan konferans kaynaklarını otomatik olarak rezerve ediyor.

Ağ üzerindeki tüm video trafiği için tam şeffaflık: Cisco MediaNet

Cisco medianet geliştirmeleri ile BT yöneticilerine ağ üzerindeki video trafiğinde benzersiz bir şeffaflık sağlıyor. Cisco® medianet mimarisinin bir parçası olarak tüm Cisco TelePresence uç cihazları ve Cisco Jabber™ istemcileri[i] üzerinde bulunacak olan bu yazılım, otomatik olarak uç cihazları ve ağı senkronize ediyor. Ek olarak yeni medianet özellikleri ağın tüm uç cihazlardan gelen trafiği izlemesini, potansiyel bant genişliği ve kalite sorunlarını tespit etmesini ve kritik video konferansların sorunsuz olarak gerçekleşmesi için gerekli ayarların yapılmasını sağlıyor.

İş ortakları için daha fazlası: “bir hizmet olarak bulut video”

Cisco’nun birçok yaratıcı platformu iş ortakları tarafından müşterilerine sunabilecekleri hizmetleri geliştirmek için kullanılabiliyor. Örneğin AT&T, Cisco yeniliklerini “sanal toplantı odası” hizmeti adı altında farklı fiyatlandırma seçenekleri ile şekillendiriyor. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar son derece güvenli video konferans çözümlerini önceden rezervasyon yaptırmadan, sadece bir numara tuşlayıp erişim kodunu girerek gerçekleştirebiliyorlar.

BT yöneticileri ve ağ operatörleri ağları üzerinde video kullanımının daha verimli yollarını aramaya başladılar. Cisco’nun en yeni Görsel Ağ Endeksine göre şirketlerin masa üstü video konferans kullanımı tüm dünyada 2016 yılı itibari ile 218,9 milyon kullanıcıya çıkacak ( 2011 rakamı 36,4 milyon kullanıcı). Cisco’nun bu yeni yazılım geliştirmeleri şirketlerin videoyu kendi ağlarında kolayca ve uygun maliyetlerle ölçeklendirmelerini ve kullanıcıların Jabber®, WebEx veya TelePresence gibi herhangi bir iş birliği uygulaması veya cihaz üzerinden tümleşik işbirliği deneyimi yaşamasını sağlıyor.

Cisco DX650’I Sunar: IP telefon, Video Konferans, Webex bir arada ve Android temelli

  • Yüksek video kalitesi: 1080p yüksek kalite video deneyimini masa üstüne taşımasının yanı sıra kullanıcılar direkt olarak bir TelePresence veya standart tabanlı video toplantısını arayabiliyorlar.
  • Masaüstünde akıllı telefon özellikleri: Telefon; kullanıcıların tanıdık olduğu Android kullanıcı arayüzü, önemli uygulamalara hızlı erişim ve birden fazla kullanıcı profili yaratma gibi “akıllı” özelliklere sahip. Her bir kullanıcı profili için e-posta ve ajanda ile kolayca entegre edilebiliyor Cisco Jabber, WebEx ve AnyConnect gibi uygulamalar da telefona önceden yüklü bir şekilde geliyor.
  • Buluta-hazır: Bu yeni telefon cihazı kullanıcıların şirket sunucusunda ya da bulut üzerinde bulunan uygulamalara erişebiliyor. Android cihazları ile uyumlu olduğundan kullanıcılar müşteri hizmetleri portali veya CRM çözümleri gibi şirket uygulamalarına DX650 içindeki tarayıcıdan ulaşabiliyor. Kullanıcılar aynı şekilde telefonda ya da Google Play mağazasında bulunan Cisco WebEx gibi bulut işbirliği uygulamaları üzerinden içerik görüntüleyebiliyor ya da iş arkadaşları ile video paylaşabiliyor.
  • Tele-çalışma: DX650 ağa kablo ile ya da kablosuz bağlanabiliyor. Ayrıca cihazda dahili olarak bulunan VPN istemcisi sayesinde kullanıcılar uzaktan şirket uygulamalarına bağlanabiliyor.

Cisco İşbirliği Çözümleri Bölge Satış Direktörü Vedat Tüfekçi “ Müşterilerimiz, çalışanların şirket içinde ya da dışında, istedikleri cihaz ile en uygun yöntemle çalışmalarını sağlayacak bir işbirliği teknolojisi istiyor. Ve bu teknolojinin cihazdan ve işletim sisteminden bağımsız, her cihazda aynı ara yüzle ve kolay kullanımlı olması gerekiyor. Bugün kullanıcılarımızın uç cihazlarını ölçeklendirebilmesini sağlayacak ve onlara daha çok video kullanımı getirecek yazılım çözümlerimizi sunuyoruz. Ayrıca daha iyi B2B iş birliği için kullanıcılara herkesle, her cihaz üzerinden her yerde görüntülü iletişim kurabilecekleri tek bir entegre deneyim sunuyoruz. “ dedi.


[i]Windows için Cisco Jabber

Yardım