Guest

Cisco Lokasyon Tabanlı Kablosuz Ağ (Wi Fi) Çözümünü Sunar

Kablosuz Ağ ve Lokasyon Analizi ile Müzelerde, Havaalanlarında, Stadyumlarda ve Mağazalarda Yeni Servisler Sağlanabiliyor

LinkedInGoogle+
Paylaş:

Cisco Kablosuz Ağ üzerinden lokasyon tabanlı hizmetler için içerik ve veri analiz platformu "Cisco Connected Mobile Experience"i ve uygulama geliştirme kitini duyurdu.

Cisco'nun gelişmiş veri analizi ile hem büyük şirketler hem de küçük organizasyonlar kendi kablosuz ağlarını kişiselleştirilmiş içerik ile zenginleştirebilecek ve doğru zamanda doğru yerde doğru bilgiyi sağlayan hizmetler geliştirebilecekler. Cisco'nun çözümü ayrıca işletmelerin müşteri davranışlarını daha iyi anlamalarını ve uygun değişiklikleri yapmalarını sağlıyor.

Kablosuz ağ teknolojilerinin on yıldan fazla bir süredir kullanımda olduğunun, ancak son yıllarda daha da önem kazandığının altını çizen Cisco Türkiye Genel Müdürü Ümit Cinali "Mobil cihazların kullanımının hızla artması ile şirketler ve kurumlar çalışanlarına güvenli ve kolay erişim için kablosuz internet de sunmak durumunda kaldılar. Ancak kamuya açık kablosuz ağlarda da önemli değişimler gözlemliyoruz. Havaalanları, mağazalar, oteller, stadyumlar, hastaneler, müzeler ve daha birçok kamusal ve ticari alanda internete bağlanan mobil cihaz sayısında ciddi bir artış var. Şimdi kablosuz ağ ve lokasyon analizi kullanılarak bu alanlarda kablosuz ağ hizmeti verilirken yeni hizmetler de geliştirilebilecek" dedi.

Cisco'nun yeni satın aldığı ThinkSmart Technologies üzerine kurgulanan ve yeni lokasyon hizmetleri ve analiz özelliklerine sahip olan Cisco® Mobility Services Engine (MSE) (Mobil Servisler Motoru) ile Cisco; perakende, turizm, sağlık ve diğer sektörler için akıllı ağlar sunuyor.

Cisco MSE çözümünün ilk uygulayıcıları Amerika’da bulunan Fernbank Doğal Tarih Müzesi ve Kopenhag Havaalanı oldu.

Fernbank Doğal Tarih Müzesi

Yeni ücretsiz Fernbank Müze uygulamaları ile ziyaretçiler bir uzman eşliğinde müzeyi gezebiliyor. Ayrıca “Fernbank Günlüğü” ile ziyaretçiler müze içinde bulundukları yere göre görüntülenen ses, video, dokunmatik ekran animasyonlarının yanı sıra soru & cevap yarışmaları ve çizim aktivitelerini de deneyebiliyor.

Ziyaretçiler bölümleri tamamladıkça gelişmiş içeriğe, ek aktivitelere, yeni yarışmalara ve ödüllere erişiyor.  Ayrıca uygulama müze içinde yönlendirme sağlayan bir harita da içeriyor.

Analiz platformu hem anlık ziyaretçi verilerini hem de geçmiş verileri sağlayarak Fernbank’ın çalışan operasyonlarını da düzenlemesine yardımcı oluyor.

Kopenhag Havaalanı

Danimarka’nın yanı sıra Kuzey Avrupa bölgesinin de en büyük havalimanlarından biri olan Kopenhag Havaalanı, dış hatlar terminalindeki yolcu akışını takip etmek için uluslararası hava taşımacılığı teknolojileri şirketi SITA ile işbirliği yaparak Cisco’nun gelişmiş Lokasyon Analitiği çözümünü kullanıyor.  Bu sayede Kopenhag Havalimanı uygun güvenlik elemanı ve çalışan sayısını anlık olarak ayarlayabiliyor ve yolculara yeterli hizmet sağlayabiliyor.

Cisco’nun yeni Kablosuz Ağ Wi-Fi teknolojisi; Kablosuz ağların, mobil kullanıcıların çevreleri ile ilgili daha iyi bilgi almalarını sağlayan yeni nesil bir mobil eşleştirme hizmeti vermesini sağlıyor. Cisco’nun akıllı kablosuz ağ teknolojisi, ağ bağlantılı cihazların geleneksel mavi nokta eşleştirme hizmet ve uygulamalarının üzerinde daha zengin bilgi ve deneyim sunuyor.

Cisco MSE Mobil Servisler Motoru'nun özellikleri:

  • Ağ hizmetleri. İşletmeler kablosuz ağların kullanıcıları tespit etmek ve iletişim kurmak için kullanabilirler.
  • Lokasyon analizi: Müşterilerin tesis / bina içindeki eğilimleri ile ilgili eş zamanlı ve geçmiş bilgileri sağlar.
  • Mobil “Misafir İlişkileri”: Kurumların mobil kullanıcılar ile akıllı telefon üzerinden etkileşim kurmasını sağlar. Cisco uygulamaların geliştirilmesini kolaylaştırmak için bir yazılım geliştirme kiti de sunuyor. Mobil Misafir İlişkileri ayrıca işletmelere direkt olarak müşterilerini hedefleyen pazarlama kampanyaları yapmalarını sağlayan akıllı bir platform sunuyor.

İlgili Videolar:

Yardım