Máte už účet?

  •   Prispôsobený obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potrebujete účet?

Vytvoriť účet

Zabezpečenie IT a sťahovanie malého a stredne veľkého podniku do nových priestorov – Cisco

Sťahovanie do nových priestorov podporuje IT riešenia pre malé a stredne veľké podniky. Zlepšenie štruktúr pre zabezpečenie a správu sietí a pre vzdialenú prácu zamestnancov MSP.

Časy sú dobré. Váš podnik rastie. Vlastne ste už prerástli svoje terajšie priestory a je čas presťahovať sa do nového. Hoci logistika sťahovania môže byť časovo náročná, je to celkom vzrušujúce obdobie. Zmena prostredia môže oživiť váš tím, a nový pracovný priestor prináša príležitosť na modernizáciu usporiadania priestorov, vnútorného vybavenia, nábytku... ale aj IT. Sťahovanie do nových priestorov je výbornou príležitosťou na zhodnotenie toho, ako vaša firma pracuje, a na zavedenie novej infraštruktúry a systémov, ktoré budú mať pozitívny vplyv na vaše podnikanie.

Pracovníci na diaľku pracujú bezpečnejšie a lepšie

Hoci pravdepodobne veľa premýšľate o svojich nových kanceláriách, je čas premýšľať aj nad tým, odkiaľ ešte by mohli vaši zamestnanci pracovať. Zo showroomu? Z ciest? Digitálna a mobilná pracovná sila je flexibilnejšia, prispôsobivejšia a veľmi často aj kreatívnejšia, produktívnejšia a spokojnejšia.

Výskum spoločnosti Cisco ukazuje, že príliš veľa európskych majiteľov malých a stredných podnikov nevyužíva výhody, ktoré ponúka mobilná pracovná sila, hoci vedia, aká by mohla byť pre nich užitočná. Mnoho majiteľov podnikov ešte nevyužíva telecommuting, čo znamená, že zamestnanci musia stále kvôli práci prísť do kancelárie namiesto toho, aby mohli pracovať na diaľku. Keď urobíte potrebné zmeny teraz, pomôže to vášmu podniku využiť možnosti budúceho rastu, ktoré ponúka mobilita.

Spojte svoje sily pomocou softvéru na zdieľanie zariadení

Technológie môžu vašich zamestnancov spojiť bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú – či v priestoroch firmy, alebo mimo nich. Zistili sme však, že mnoho podnikov nemá žiadny softvér, ktorý umožňuje pracovať na jednom dokumente viacerým zamestnancom súčasne.

Riešenia pre videokonferencie, ako je WebEx, a softvér pre virtuálne zasadacie miestnosti, ako je Spark, znamenajú, že vaše tímy sa môžu stretnúť „naživo“. Šetria tým čas a peniaze, ktorý by boli potrebné na cestovanie, a zamestnanci majú možnosť zdieľať dokumenty a spolupracovať na nich v reálnom čase. Komunikačné aplikácie, ako je Jabber, pomôžu vašim tímom zostať v kontakte prostredníctvom posielania okamžitých správ, statusov v reálnom čase, zdieľania pracovnej plochy a konferenčných služieb. Vytvárajú tak úplne nový kancelársky „priestor“, ktorý nezaberie žiadne ďalšie miesto.

Zjednodušte konfiguráciu IT siete a správu zariadení

Výskum spoločnosti Cisco zistil, že riadenie sietí môže spôsobovať mnohým malým a stredne veľkým podnikom vážne starosti: Niektorí podnikatelia by chceli získať pre svoje firmy viac odborných znalostí v oblasti IT a vyše 30 % nemá vôbec žiadne IT zdroje. Správa siete už prešla dlhú cestu a jej využívanie je oveľa jednoduchšie, či už na mieste inštalácie, alebo v cloude. Ale teraz je čas na zmenu – vaša sieť je základom vášho podniku a výber správneho riešenia pre jej správu by vám mohol otvoriť dvere do sveta flexibility a možností.

Chráňte sa pred výpadkom siete a predchádzajte mu

S rastom vašej firmy rastie aj množstvo dát, ktoré uchovávate a spracovávate. Je veľmi dôležité chrániť údaje vašich zákazníkov a ďalšie citlivé informácie, ku ktorým by sa nemal určite dostať nikto iný. Okrem toho narušenie siete môže znamenať prestoje, kým budete musieť byť v režime offline. Počas odstraňovania následkov sa navyše môžu objaviť ďalšie problémy. Matematika je jednoduchá: investícia do zabezpečenia je investíciou do prevencie, čo znamená, že môžete pokračovať v práci s vedomím, že vaša sieť je chránená.

Šetrite kancelárske priestory vďaka bezdrôtovej podpore

A kým počítate pracovné stoly, uvažujte, koľko sa toho zmenilo. Dávno sú preč časy, keď každý zamestnanec potreboval svoj pracovný stôl s veľkým počítačom pod stolom. Úplne bezdrôtové pracovisko vám umožňuje využívať množstvo pracovných pozícií – pracovníkov na čiastočný úväzok, obchodných zástupcov, konzultantov a dodávateľov – a ich zariadenia. Samozrejme, musíte zabezpečiť ochranu svojej siete, a preto je nevyhnutné požadovať identifikáciu používateľa, využívať firewally a ďalšie bezpečnostné opatrenia, ktoré budú držať krok s vašimi rastúcimi požiadavkami.

Prehodnoťte štruktúru informačných technológií a šetrite energiu

Obmedzenie nákladov na prevádzku priestorov znamená väčší zisk. Náklady na energie sú vo veľkej miere spotrebované na osvetlenie, vykurovanie, chladenie a počítačovú techniku – a to všetko môže ovládať vaša sieť. Dá sa to docieliť vďaka novým technológiám, ktoré vám prinesú aj neočakávaný benefit v podobe ekologickejšieho chodu firmy a finančnej úspory.

Predtým, ako začnete baliť, preto prehodnoťte svoje potreby v oblasti IT, tak terajšie, ako aj budúce. Kým sa budete sťahovať, všetko si dobre naplánujte a vaša firma sa vám poďakuje.

Prihláste sa na odber e-mailov a získajte aktuálne informácie o poradenstve, podpore a ponukách pre malé a stredné podniky.