Máte už účet?

  •   Prispôsobený obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potrebujete účet?

Vytvoriť účet

Ako Cisco pomáha ambicióznym MSP pri transformácii

Špecializované IT riešenia na podporu rastu malých a stredne veľkých organizácií. Digitálna transformácia podnikových sietí MSP s integráciou existujúcej infraštruktúry.

Malé a stredne veľké podniky (MSP) majú zvyčajne veľmi obmedzené zdroje na investovanie do nových technológií. S každou investíciou do IT musia zvažovať, ako z nej získať čo najväčšiu dlhodobú hodnotu a ako nové technológie maximálne využiť na prekonanie konkurencie.

Pripravte sa na budúcnosť už dnes

Skúmať nové technológie, ktoré firme umožnia držať krok s rastúcimi očakávaniami zákazníkov, je zodpovednosťou manažérov IT. Musia zvážiť aj to, ako nové technologické nástroje ovplyvnia spôsob, akým budú zamestnanci vykonávať svoje úlohy a spolupracovať a tiež posúdiť jednoduchosť integrácie s existujúcou infraštruktúrou. To všetko pri zachovaní celkových nákladov na vlastníctvo (TCO) na minime.

Riešenie pre každý problém

Dobrou správou je, že manažéri IT v MSP majú teraz vďaka spoločnosti Cisco k dispozícii kompletnú paletu riešení navrhnutých tak, aby splnili každý aspekt potrieb ich organizácie – a dokázali urobiť viac s menšími nákladmi. Tu sú kľúčové faktory, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri výbere správnych IT riešení, ktoré vám pomôžu byť stále o krok pred technologickou krivkou a využívať potenciál digitálnej transformácie:

1. Prepojenie moderného podniku

Rast počtu pripojených zariadení, internetu vecí a cloudových aplikácií vytvára na MSP dodatočný tlak, aby prispôsobili svoje siete novej digitálnej realite. Ide pritom o to, aby ste mali rýchlu, spoľahlivú a flexibilnú sieť, ktorá je schopná zvládnuť rozmanité používateľské a aplikačné požiadavky podniku.

Manažéri IT musia premýšľať, či ich sieťové riešenia možno bez problémov nasadiť a modernizovať tak, aby podnikové aktivity aj naďalej prebiehali hladko. Patria medzi ne bezdrôtové produkty, ako napríklad prístupové body ďalšej generácie, ktoré podnikom umožnia jednoducho zvýšiť kapacitu sietí bez ďalších nákladov na modernizáciu siete alebo káblových rozvodov.

Jednoduché riadenie je ďalšou dôležitou požiadavkou, najmä pre MSP, ktoré pracujú bez luxusu vlastného špecializovaného tímu IT. Napríklad prepínače (switche) Cisco sa jednoducho nasadia a spravujú a môžu pomôcť firmám dosiahnuť až 75-percentné zníženie počtu pracovných hodín na testovanie a konfigurovanie prepínačov.1 Okrem toho zabezpečujú manažérom IT lepší prehľad o aplikáciách a ich kontrolu s cieľom uprednostňovať v sieťach toky rozhodujúcich podnikových dát.

2. Vyzbrojte digitálnu pracovnú silu na spoluprácu

Technológie umožňujúce spoluprácu sa stali na modernom pracovisku MSP absolútnou nevyhnutnosťou. Dnešné digitálne podnikové prostredie si vyžaduje integrované komunikačné nástroje, ktoré umožňujú bezproblémovú spoluprácu – a to nielen v rámci kancelárie, ale aj mimo nej – s cieľom podporiť rast produktivity, zlepšiť pracovné postupy a znížiť prevádzkové náklady.

Integrovaný prístup k spolupráci môže zároveň umožniť rýchlejší prístup k informáciám, čím sa zvýši vaša schopnosť reagovať na požiadavky zákazníkov a zlepší sa konkurencieschopnosť.

Manažéri informačných technológií v MSP musia k podpore spolupráce na rôznych platformách pristúpiť aktívne. Najnovšie nástroje pre spoluprácu založené na cloudových riešeniach, ako napríklad Cisco Spark, sa dajú ľahko nasadiť a využiť na konsolidáciu aplikácií pre webové konferencie, telefonovanie a zasielanie správ do jednej platformy. Tá malým a stredne veľkým podnikom umožní efektívne a jednoducho spolupracovať s využitím tejto služby na základe predplatného.

3. Servery správnej veľkosti na uspokojenie rastúcich potrieb

Bez ohľadu na to, či MSP pracujú na jednom kancelárskom serveri so základnými úložnými funkciami, alebo či musia spravovať výpočtové strediská v rámci niekoľkých pobočiek, musia zabezpečiť, aby ich informačno-technologická infraštruktúra mohla plniť meniace sa požiadavky. Pri výbere ideálnej serverovej platformy je potrebné zvážiť riešenia, ktoré spoločnostiam dávajú možnosť rozšíriť serverové kapacity v súlade s rastom ich obchodných potrieb, namiesto toho, aby boli vybavené nepružnými technológiami.

Manažéri IT malých a stredne veľkých podnikov môžu využívať spoľahlivé výpočtové možnosti a špičkové funkcie serverov Cisco na získanie väčšej agilnosti a zavádzanie inovácií. Stojanové servery C-Series Rack Servers od spoločnosti Cisco, ktoré spájajú výpočtové, sieťové a úložné funkcie, poskytujú vstupný bod pre jednotnú výpočtovú platformu. Tá prispôsobuje serverové zdroje ich pracovnému zaťaženiu čo najefektívnejším a najhospodárnejším spôsobom.

4. Silná sieťová základňa pre bezpečnosť

Rastúci objem a sofistikovanosť bezpečnostných hrozieb predstavujú veľký problém pre podniky všetkých veľkostí. Úniky dát a útoky ransomvéru priamo ovplyvňujú hospodársky výsledok podniku a môžu viesť k výraznej strate príjmov – až 29 % organizácií, ktoré sa stali obeťou úniku informácií na celom svete, hlási stratu príjmov.2 Majitelia MSP teraz hľadajú komplexné riešenia, ktoré môžu pomôcť posilniť ich ochranu pred hrozbami a zlepšiť ich bezpečnostnú pozíciu.

Tradičná ochrana už nie je dostatočná. Manažéri IT teraz musia budovať silnejšiu a komplexnejšiu ochranu pred hrozbami v rámci celej siete a rýchlo konať bez toho, aby príliš zaťažovali rozpočet na IT.

Pri dnešnom type hrozieb je dôležitým rozlišovacím faktorom pre podniky schopnosť rýchlo identifikovať a zmierniť potenciálne hrozby pre sieť. Portfólio produktov spoločnosti Cisco má zabudované funkcie zabezpečenia, ktoré umožňujú manažérom IT jednoducho kontrolovať prístup k sieti, zvyšovať prehľadnosť a skracovať čas na detekciu a zastavenie útokov. S firewallmi ďalšej generácie od spoločnosti Cisco získate aj dodatočnú úroveň ochrany pred cielenými a pretrvávajúcimi malvérovými útokmi.

5. Cloudom riadené IT pre jednoduchšie a rýchlejšie nasadenie

Predstavte si, že budete mať lepší prehľad a schopnosť spravovať svoje IT prostriedky v reálnom čase v rámci celej siete, a to všetko z jedného monitora. To je prísľub centralizovaného cloudového riadenia pre bezpečnosť, pripojenie k sieti a kontrolu aplikácií.

Vďaka tomu, že zariadenia pripojené k sieti budú centrálne spravované z cloudu, môžu malé a stredne veľké podniky znížiť prevádzkové náklady a významne zjednodušiť každodennú prevádzku a správu IT. Čo je však ešte dôležitejšie, riešenia spravované cez cloud poskytujú manažérom IT výkonné a vysoko intuitívne nástroje na kontrolu prístupu používateľov, aplikácií a zariadení alebo dokonca na zvýšenie bezdrôtovej kapacity v priebehu niekoľkých minút prakticky odkiaľkoľvek.

Pokiaľ ide o využitie podnikových technológií na to, aby firmy dokázali držať krok s vývojom požiadaviek a obchodných postupov, možnosti sú nekonečné. A to je len niekoľko príkladov, ako môže naše portfólio pomôcť vašej spoločnosti dobre nasmerovať investície do informačných technológií a získať riešenia správnej veľkosti a za zodpovedajúcu cenu, aby ste boli v novej digitálnej ére úspešní. Ste pripravení vydať sa na cestu a získať jednoduché, inteligentné a bezpečné IT?

Prihláste sa na odber e-mailov a získajte aktuálne informácie o poradenstve, podpore a ponukách pre malé a stredné podniky.