Máte už účet?

  •   Prispôsobený obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potrebujete účet?

Vytvoriť účet

5G siete sa stávajú realitou. Cisco oznámilo nové portfólio pre mobilných operátorov a poskytovateľov služieb

 

Bratislava, 1. marca 2018 – Spoločnosť Cisco pokračuje vo svojej stratégii meniť podobu sietí. Na veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone predstavila nové portfólio riešení nazvané „5G Now“ a určené pre poskytovateľov služieb a mobilných operátorov. Spoločnosť Cisco ukazuje svojim zákazníkom kľúčové prínosy 5G sietí a sústredí sa na 3 oblasti: plánovanie nových služieb, mapovanie správnej infraštruktúry a zabezpečenie automatizácie. Globálne už v oblasti 5G sietí spolupracuje s 20 svetovými poskytovateľmi služieb a s mobilnými operátormi, ktorí sa zapojili do realizácie akčných plánov.

 

Nové 5G siete sú veľkým prísľubom budúcnosti. Umožnia rozvoj úplne nových služieb, ktoré si vyžadujú vyššiu rýchlosť pripojenia, rozšírenú kapacitu a silnejšie pokrytie. Navyše už v roku 2021 bude na internet pripojených 27 miliárd zariadení, čo bude znamenať zvýšené požiadavky na sieťovú infraštruktúru. I preto sa má podľa štúdie Cisco VNI Mobile 2017 postupne zvyšovať počet pripojených zariadení do 5G sietí a to z 2,3 milióna v roku 2020 na viac ako 25 miliónov v roku 2021.

 

Na veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone preto spoločnosť Cisco predstavila svoje portfólio produktov „5G Now“ a zákazníkom ponúka svoju expertízu v 3 kľúčových oblastiach:

·        Plánovanie nových služieb, ktoré 5G siete umožnia.

·        Mapovanie správnej infraštruktúry, ktorá bude zodpovedať požiadavkám a potrebám zákazníkov a používateľov 5G sietí.

·        Zabezpečenie automatizácie, ktoré umožní jednoduchú správu, bezpečnosť a prevádzku masívne škálovateľnej 5G siete.

 

Spoločnosť Cisco ponúka svojim zákazníkom v oblasti 5G sietí prístup cloud-to-client, aby mohli zjednotiť riešenia od viacerých dodávateľov do jednej štandardizovanej architektúry. Medzi hlavné prvky portfólia „5G Now“ patria:

·        Multicloud, ktorý zjednodušuje správu workloadov naprieč celým ekosystémom privátnych, verejných a hybridných cloudov a zabezpečuje lepšie prepojenie podnikov, spotrebiteľov a poskytovateľov služieb.

·        IP core, vďaka ktorému môže spoločnosť Cisco rozšíriť programovateľnosť a funkcie siete pomocou telemetrie v reálnom čase. Tú umožňujú nové smerovače Cisco NCS-500 Series so softvérom Cisco IOS XR.

·        Riešenia 5G Packet Core a Service Edge, ktoré spolu s Cisco Ultra ponúkajú jednotnú platformu na zabezpečenie služieb pre licencované i nelicencované rádiové riešenia a služby internetu vecí a to až po okraj siete.

·        Prístupová sieť (Access), kde spoločnosť Cisco ponúka komplexné riešenie, ktoré zjednocuje káblové, optické, Wi-Fi a licencované rádiové riešenia zahŕňajúce virtualizované architektúry RAN ako napríklad Open RAN. Nový nástroj Cisco SONFlex Studio ponúka jednoduchú možnosť ako pomocou technológie „self-organizing network“ vytvoriť a využiť nové API rozhrania a zlepšiť tak nielen nastavovanie nových služieb, ale i zvýšiť úroveň prístupu do rádiovej siete.

·        Klientske služby, v rámci ktorých spoločnosť Cisco predstavuje svoje ponuky, ktoré možno už dnes zákazníkovi ponúknuť. Patria medzi ne riešenia Managed Cisco Spark pre tímovú spoluprácu cez mobilný telefón, virtuálne služby pre cloudové biznisové SD-WAN služby či platforma Cisco Jasper pre internet vecí.

·        Bezpečnosť, v rámci ktorej spoločnosť Cisco zaisťuje celé komplexné zabezpečenie od cloudu cez sieť až po klientske zariadenia vďaka novej architektúre 5G Security Architecture. Nová ponuka zahŕňa technológiu Stealthwatch, ktorá sa zameriava na detekciu pokročilých hrozieb a viditeľnosť v prostredí zdokonalenej paketovej chrbticovej siete (Evolved Packet Core, EPC), ďalej riešenie Stealthwatch Cloud a Cisco Umbrella Security Suite.

·        Profesionálne služby, ktoré vyplývajú z otvoreného prístupu k partnerstvu a spoločnému vývoju priamo so zákazníkmi. Vďaka tomu môže Cisco zákazníkom ponúknuť riešenie na mieru i expertov, ktorí ich budú od začiatku projektu podporovať.

 

Viac informácií nájdete na:

https://newsroom.cisco.com/press-release-content?type=webcontent&articleId=1912960

 

Kontaktné osoby:

Miloslav Surgoš, mediamedia

surgos@mediamedia.sk, tel.: +421 918 399 045

Slavomír Šikuda, mediamedia

slavo@mediamedia.sk, tel.: +421 908 454 043

Poznámky pre editorov:

O spoločnosti Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) je celosvetový technologický líder, ktorý od roku 1984 pomáha internetu fungovať. Vďaka našim expertom, produktom a partnerom sa môže spoločnosť bezpečne pripájať a využívať digitálne príležitosti zajtrajška už dnes.

Odhaľte viac na thenetwork.cisco.com a sledujte nás na Twitteri @Cisco.

Informácie o spoločnosti Cisco sú k dispozícii na http://www.cisco.com. Ďalšie správy môžete nájsť na http://newsroom.cisco.com.

***

Cisco a logo Cisco sú registrované ochranné známky spoločnosti Cisco Systems, Inc. v Spojených štátoch amerických a ďalších štátoch. Všetky ďalšie registrované ochranné známky, uvedené v tomto dokumente, sú majetkom príslušných vlastníkov.