Máte už účet?

  •   Prispôsobený obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potrebujete účet?

Vytvoriť účet

Cisco investuje miliardu dolárov do globálneho programu smart miest

Bratislava, 23. novembra 2017 – Spoločnosť Cisco predstavila City Infrastructure Financing Program, do ktorého investuje 1 miliardu amerických dolárov. Vďaka tomuto globálnemu programu môžu obce začať svoju cestu k inteligentnému mestu s minimálnymi počiatočnými nákladmi. Model financovania je postavený na zdieľaní príjmov. Obce tak môžu spojiť financovanie s očakávanými príjmami a zvýšiť tak budúce rozpočty na prevádzku prostredníctvom príjmov zo služieb, ktoré im nasadenie nových technológií umožní.

Projekty inteligentných miest vo svete dokázali znížiť úroveň znečistenia, zaistiť vyššiu bezpečnosť na uliciach či znížiť náklady na verejné osvetlenie. Mnoho obcí sa ale stále pasuje s ťažkosťami s ich financovaním. Spoločnosť Cisco im preto v rámci programu City Infrastructure Financing Program ponúkne alternatívu, vďaka ktorej budú môcť začať budovať svoje projekty inteligentného mesta s minimálnymi počiatočnými nákladmi. Celkom do programu investuje 1 miliardu dolárov prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Cisco Capital v spolupráci so spoločnosťou Digital Alpha Advisors a investormi do penzijných fondov APG Asset Management (APG) a Whitehelm Capital.

Spolu s novým programom oznámila spoločnosť Cisco nové funkcie zamerané na zvýšenie bezpečnosti obyvateľov v rámci svojej digitálnej platformy Cisco Kinetic for Cities, ktorá je integrovaná s dátovou platformou Cisco Kinetic IoT. Tieto funkcie zahŕňajú automatizáciu politík, nový dashboard s integrovaným videom a ďalšie aktualizácie na zvýšenie bezpečnosti. Núdzové oznámenia prichádzajú v reálnom čase a po novom čerpajú nielen zo zdrojov dát v podobe IoT zariadení, ale dokážu využiť aj komunikačnú platformu Cisco Spark.

Spoločnosť Cisco oznámila aj nové možnosti nákupu platformy Cisco Kinetic for Cities, ktoré obsahujú okrem iného aj predpripravené štartovacie balíčky pre mestské samosprávy. Tie kombinujú ponuku platformy Cisco s ponukou partnerov pre zabezpečenie vhodného end-to-end riešenia.

Kontaktné osoby:

Miloslav Surgoš, mediamedia
surgos@mediamedia.sk, tel.: +421 918 399 045

Slavomír Šikuda, mediamedia
slavo@mediamedia.sk, tel.: +421 908 454 043

Poznámky pre editorov:

O spoločnosti Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) je celosvetový technologický líder, ktorý od roku 1984 pomáha internetu fungovať. Vďaka našim expertom, produktom a partnerom sa môže spoločnosť bezpečne pripájať a využívať digitálne príležitosti zajtrajška už dnes.

Odhaľte viac na thenetwork.cisco.com a sledujte nás na Twitteri @Cisco.

Informácie o spoločnosti Cisco sú k dispozícii na https://www.cisco.com. Ďalšie správy môžete nájsť na https://newsroom.cisco.com.


Cisco a logo Cisco sú registrované ochranné známky spoločnosti Cisco Systems, Inc. v Spojených štátoch amerických a ďalších štátoch. Všetky ďalšie registrované ochranné známky, uvedené v tomto dokumente, sú majetkom príslušných vlastníkov.