Guest

Cisco Videoscape otvára cestu k televízii 21. storočia

Dnešní televízni diváci sa neuspokoja len s pasívnym sledovaním vysielania. Súbor cloudových služieb Cisco Videoscape umožní ponúknuť divákom pokročilé služby ako záznam vysielania, či time-shifting, interaktívne služby na internete alebo prehrávanie vysielania na viacerých platformách.

LinkedInGoogle+
Share:

Bratislava, 20. januára 2015 – Ponúknuť zákazníkom pokročilé interaktívne služby bolo doteraz pre televízie a poskytovateľov obsahu technicky, finančne i časovo náročné. Nástup cloudových technológií to ale zmenil. Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2015 predstavilo Cisco svoje portfólio cloudových riešení a služieb pre správu a šírenie video obsahu, podporu mobility, tímovú spoluprácu, digitálne vysielanie a digitálnu domácnosť.

S pomocou integrovaného súboru cloudových aplikácií Cisco Videoscape môžu poskytovatelia služieb, vysielatelia i mediálne a zábavné spoločnosti na cloudových a virtualizovaných riešeniach a službách založiť úspešné obchodné modely a nové produkty. Môžu využiť aj príležitosti, ktoré im ponúka internet všetkého (Internet of Everything).

V porovnaní s minulosťou si to už nevyžaduje ani dlhý čas na implementáciu, ani špecializovanú infraštruktúru, ani zložité procesy. Riešenia ako Cloud DVR presúvajú viac funkcií do cloudu, čo poskytovateľom umožňuje jednoducho a rýchlo rozširovať svoje služby a ponúkať zákazníkom video obsah, ktorý ich bude všade „nasledovať“ – čiže ktorý možno sledovať na ľubovoľnom zariadení, kedykoľvek sledovanie prerušiť a pokračovať inokedy na inom zariadení.

Spoločnosť Cisco vidí na trhu platených televíznych služieb výrazný obchodný potenciál a príležitosti na rozširovanie služieb a ich personalizáciu. V súčasnosti diváci vo viac ako 300 miliónoch domácností na celom svete sledujú televízne programy poskytovateľov, využívajúcich riešenie Cisco Videoscape. Súčasťou riešenia sú:

  • Cisco Videoscape Multiscreen Cloud DVR – umožňuje prerušovať živé vysielanie a pokračovať v ňom, sledovať už odvysielané programy a plánovať, spravovať a prehrávať digitálne nahrávky na akomkoľvek zariadení doma i inde.
  • Cisco Videoscape Video Everywhere – umožňuje divákom vyhľadávať a sledovať živé vysielanie i obsah na vyžiadanie na akomkoľvek zariadení.
  • Cisco Videoscape Express – základné riešenie pre poskytovanie interaktívnych digitálnych televíznych služieb cez internet.
  • Cisco Videoscape Unified Gateway Solution – jednotné zábavné centrum, ktoré umožňuje jednoducho distribuovať všetky služby, formáty a typy obsahu do všetkých pripojených zariadení v domácnosti.

Cloudové riešenia spoločnosti Cisco sú založené na otvorených štandardoch. Slúžia poskytovateľom obsahu a služieb na rozširovanie ponuky, znižovanie nákladov a zvyšovanie flexibility.

Patria medzi ne napríklad cloudové služby Cisco a Intercloud, softvérové riešenia OpenStack, platforma Evolved Services (ESP), virtualizované spracovanie videa, cloudové služby Videoscape, jednotný cloudový výpočtový systém Cisco (UCS), cloudové nástroje pre spoluprácu, cloudové bezpečnostné riešenia, riešenia pre správu a analýzu veľkých dát a ďalšie.

Spoločnosť Cisco poskytuje aj hybridné cloudové riešenia, ktoré umožňujú optimalizovať rozloženie záťaže do rôznych cloudových prostredí pre väčšiu flexibilitu a spoľahlivosť dodávaných služieb a aplikácií.

Viac informácií nájdete na:

http://www.cisco.com/c/en/us/solutions/service-provider/videoscape/index.html


Kontaktné osoby:

Miloslav Surgoš, mediamedia
surgos@mediamedia.sk, tel.: +421 918 399 045

Slavomír Šikuda, mediamedia
slavo@mediamedia.sk, tel.: +421 908 454 043

O Cisco Systems

Cisco (NASDAQ: CSCO) – celosvetový líder v oblasti sieťových riešení, ktoré menia spôsob, akým sa ľudia spájajú, komunikujú a spolupracujú.

Informácie o spoločnosti Cisco sú k dispozícii na http://www.cisco.com. Ďalšie správy môžete nájsť na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco sú registrované ochranné známky spoločnosti Cisco Systems, Inc. v Spojených štátoch amerických a ďalších štátoch. Všetky ďalšie registrované ochranné známky, uvedené v tomto dokumente, sú majetkom príslušných vlastníkov.