Guest

Rozšírenie portfólia sprístupňuje architektúru Cisco UCS aj pre segment menších a stredných firiem

Hierarchical Navigation

Nové modely na platforme Cisco Unified Computing System zásadne rozširujú portfólio tejto úspešnej technológie a umožňujú jej rozšírenie na nové segmenty trhu, najmä do menších a stredných podnikov

LinkedInGoogle+
Share:

Bratislava, 19. september 2014 – Spoločnosť Cisco rozširuje doterajšie portfólio serverov, postavených na úspešnej architektúre Unified Computing System (UCS) o nové modely. Nový rad modulárnych serverov Cisco UCS M-Series je určený pre škálovateľné cloudové aplikácie. Model Cisco UCS Mini je určený pre malé a stredné podniky, ktoré tak môžu naplno využiť výhody tejto doteraz nedostupnej architektúry.

Vďaka integrovanej architektúre Cisco UCS môžu naši zákazníci okrem iného viditeľne znížiť aj svoje účty za energie a tým pádom skresať celkové náklady na vlastníctvo,“ hovorí František Baranec, obchodný riaditeľ spoločnosti Cisco Slovensko. „Nová generácia serverov je nielen veľkým technologickým krokom vpred, ale najmä výrazným rozšírením súčasného portfólia. To nám umožňuje osloviť zákazníkov aj v segmentoch, v ktorých sme doteraz nepôsobili,“ dodáva.

Za päť rokov od uvedenia architektúry UCS na trh sa vďaka nej spoločnosť Cisco zaradila medzi päť najväčších výrobcov serverov na svete. Na trhu x86 blade serverov jej patrí druhé miesto na svete a prvé v USA. Celkovo si servery s touto architektúrou zaobstaralo takmer 35-tisíc zákazníkov na celom svete. Uvedenie nových modelov znamená vstup Cisca na úplne nové segmenty trhu a sprístupňuje toto osvedčené riešenie ďalším zákazníkom.

Premena, ktorou prechádza súčasná IT infraštruktúra, si vyžaduje nový prístup. Integrovaná architektúra Cisco UCS je odpoveďou na rastúci dopyt po spoľahlivých a dostatočne výkonných a škálovateľných riešeniach pre nasadenie v oblasti cloudových aplikácií a analýzy big data. Okrem úplne nových modelov Cisco predstavilo aj štvrtú generáciu UCS rackových a blade serverov, ktoré prinášajú vyšší výkon aplikácií. Okrem toho uviedlo aj nové riešenie UCS Director pre oblasť Big Data.

Prehľad najdôležitejších noviniek

Modulárne servery Cisco UCS M-Series – ponúkajú vysokú prevádzkovú efektivitu a široké možnosti škálovateľnosti pre poskytovateľov cloudových služieb a enterprise zákazníkov, ktorí môžu využiť výhody aplikačne orientovanej infraštruktúry. Využitie integrovanej architektúry Cisco UCS umožňuje zjednodušiť infraštruktúru pre zabezpečenie dátových služieb.

Rack servery Cisco UCS C3160 – obsahujú vysokokapacitné lokálne úložisko, sú vhodné napríklad na analýzu štruktúrovaných dát, na skladovanie neštruktúrovaných dát, streamovacie služby alebo pre transkódovanie.

Cisco UCS Mini – server, úložisko i sieťové služby sú integrované do kompaktného all-in-one produktu, ktorý možno jednoducho nasadiť aj do menších alebo stredne veľkých sietí. Zariadenie sa tak stáva vhodnou alternatívou aj pre firmy, ktoré potrebujú prepojiť viacero pobočiek a to pri zachovaní všetkých výhod, ktoré integrovaná architektúra Cisco UCS prináša.

Blade servery UCS B200 M4, C220 M4 a rack server C240 M4 – vysoko výkonné zariadenia, určené pre dátovo náročné výpočty a core aplikácie dátových centier, ktoré ponúkajú vysoký výkon aplikácií pri všetkých typoch zaťaženia.

UCS Director for Big Data – nástroj, určený na hladkú správu a automatizáciu procesov, zjednocujúci prostredie podnikových aplikácií s prostredím big data. Vďaka spolupráci so spoločnosťami Intel a SAP teraz možno v rámci užívateľského rozhrania spravovať aj infraštruktúru SAP HANA a Hadoop.

Viac informácií nájdete na:

http://newsroom.cisco.com/press-release-content?type=webcontent&articleId=1484318


Kontaktné osoby:

Miloslav Surgoš, mediamedia
surgos@mediamedia.sk, tel.: +421 918 399 045

Slavomír Šikuda, mediamedia
slavo@mediamedia.sk, tel.: +421 908 454 043

O Cisco Systems

Cisco (NASDAQ: CSCO) – celosvetový líder v oblasti sieťových riešení, ktoré menia spôsob, akým sa ľudia spájajú, komunikujú a spolupracujú.

Informácie o spoločnosti Cisco sú k dispozícii na http://www.cisco.com. Ďalšie správy môžete nájsť na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco sú registrované ochranné známky spoločnosti Cisco Systems, Inc. v Spojených štátoch amerických a ďalších štátoch. Všetky ďalšie registrované ochranné známky, uvedené v tomto dokumente, sú majetkom príslušných vlastníkov.