Masz konto?

  •   Spersonalizowana zawartość
  •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Wsparcie techniczne dla małych i średnich przedsiębiorstw

Cisco oferuje bezpieczne rozwiązania z zakresu cyfryzacji dla małych i średnich firm. Dowiedz się jak zarządzać zabezpieczeniami chmury internetowej dla połączonych urządzeń sieciowych małych i średnich firm/przedsiębiorstw.

Nastały dobre czasy. Twoja firma się rozwija. Tak naprawdę nie mieści się już w dotychczasowej siedzibie, dlatego pora ją zmienić. Logistyka przenoszenia lokalizacji firmy bywa czasochłonna, ale daje także dużo radości. Zmiana otoczenia może dodać zespołowi energii, a nowa przestrzeń robocza stanowi okazję do unowocześnienia rozplanowania biura, wymiany mebli, wystroju... i zasobów IT. Przenoszenie biura to doskonały powód, aby przeprowadzić ocenę funkcjonowania firmy oraz wdrożyć nową infrastrukturę i systemy, które pozytywnie wpłyną na organizację.

Zdalni pracownicy biura mogą dzięki temu pracować w sposób bezpieczniejszy i bardziej inteligentny

Mimo że prawdopodobnie najbardziej skupiasz się na wyglądzie Twojej nowej siedziby, warto także pomyśleć o tym, w jakich innych miejscach Twój personel mógłby pracować. W salonie sprzedaży? W podróży? Cyfrowi, mobilni pracownicy są bardziej elastyczni i lepiej dostosowują się do sytuacji, a często także są bardziej kreatywni, wydajni i zadowoleni.

Badania Cisco pokazują, że zbyt wielu właścicieli małych i średnich firm w Europie nie wykorzystuje zalet związanych z mobilnym personelem, mimo iż wiedzą, że wprowadzenie takich zmian mogłoby być dla nich korzystne. Wielu właścicieli firm nie korzysta z możliwości pracy na odległość, co oznacza, że pracownicy wciąż muszą przychodzić do biura, zamiast pracować zdalnie. Dokonanie zmian teraz pomoże Twojej firmie skorzystać z przyszłych szans rozwoju oferowanych przez technologie z zakresu mobilności.

Lepsza współpraca dzięki oprogramowaniu do udostępniania urządzeń

Technologia może łączyć pracowników niezależnie od tego, gdzie się znajdują — w obrębie firmy czy poza nią. Mimo to odkryliśmy, że wielu właścicieli firm nie dysponuje żadnym oprogramowaniem do współpracy, które pozwoliłoby pracownikom na wspólną pracę nad dokumentami.

Dzięki rozwiązaniom wideokonferencyjnym, takim jak WebEx, oraz oprogramowaniu do wirtualnych sal konferencyjnych, np. Spark, Twoje zespoły mogą spotykać się „osobiście”, oszczędzając czas i pieniądze poprzez eliminację kosztów podróży i umożliwienie pracownikom udostępniania dokumentów oraz wspólnej pracy nad nimi w czasie rzeczywistym. Aplikacje do komunikacji, takie jak Jabber, pomagają zespołom pozostać w kontakcie poprzez wykorzystanie komunikacji natychmiastowej, aktualizowanie statusu w czasie rzeczywistym, udostępnianie pulpitu i funkcje konferencyjne. Dzięki temu tworzy się zupełnie nowa „przestrzeń” biurowa, która w ogóle nie wymaga miejsca.

Uproszczenie konfiguracji sieci IT i zarządzania urządzeniami

Badania Cisco dowiodły, że zarządzanie siecią może dla wielu małych i średnich firm stanowić problem. Niektórzy właściciele chcieliby, aby ich firmy dysponowały większą wiedzą na temat IT, a ponad 30% nie posiada żadnych zasobów informatycznych. Zarządzanie siecią bardzo się zmieniło i obecnie jest znacznie prostsze, zarówno w kontekście obsługi lokalnej oraz w chmurze. Dlatego nadszedł czas na wprowadzenie zmian — Twoja sieć stanowi podstawę funkcjonowania Twojej firmy, a wybór właściwego rozwiązania do zarządzania może otworzyć przed nią ogromne szanse związane z elastycznością i potencjałem.

Ochrona przed przestojami sieci i zapobieganie im

Wraz z rozwojem firmy rośnie ilość przechowywanych i przetwarzanych danych. Bardzo ważne jest, aby chronić dane klientów i inne poufne informacje, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Ponadto włamania do sieci mogą oznaczać przestoje i brak łączności z Internetem oraz dodatkowe kłopoty podczas usuwania konsekwencji ataku. Nie trzeba stosować skomplikowanych obliczeń finansowych, aby zauważyć, że inwestycja w bezpieczeństwo to inwestycja w rozwiązania służące do zapobiegania atakom, dzięki czemu możesz nadal prowadzić działalność, wiedząc, że Twoja sieć jest chroniona.

Oszczędność przestrzeni biurowej dzięki obsłudze bezprzewodowej

Aby dostrzec zmiany, wystarczy policzyć biurka. Dawno minęły czasy, kiedy wszyscy potrzebowali własnego biurka z wielkim komputerem. Całkowicie bezprzewodowa powierzchnia biurowa oznacza, że możesz pomieścić pracowników różnego typu — osoby zatrudnione na część etatu, przedstawicieli handlowych, konsultantów i wykonawców — oraz ich urządzenia. Oczywiście musisz zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo sieci, to znaczy identyfikację użytkownika, firewalle i inne środki bezpieczeństwa, które będą dotrzymywać kroku Twoim rosnącym potrzebom.

Oszczędzanie energii dzięki analizie struktury IT

Ograniczenie kosztów eksploatacji przestrzeni oznacza większy zysk. Na koszty zużycia energii składają się przede wszystkim oświetlenie, ogrzewanie, chłodzenie i eksploatacja komputerów, a wszystko to może być kontrolowane za pośrednictwem sieci. Dzięki nowej technologii można uzyskać nieoczekiwane korzyści związane z ekologizacją firmy, a jednocześnie zwiększyć oszczędności.

A zatem zanim zaczniesz pakować pudła w związku z przeprowadzką, przeanalizuj swoje zasoby i potrzeby IT, zarówno pod kątem teraźniejszości, jak i przyszłości. Opracuj plany przed przeniesieniem firmy, a zyskasz większe korzyści biznesowe.

Subskrybuj newsletter i korzystaj z aktualnych porad, promocji i ofert branżowych dla małych i średnich firm.