Masz konto?

  •   Spersonalizowana zawartość
  •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Jak Cisco pomaga ambitnym małym i średnim firmom w transformacji

Cisco oferuje spersonalizowane rozwiązania IT wspierające rozwój małych i średnich organizacji. Dowiedz się jak Cisco ułatwia transformację cyfrową sieci małych i średnich firm przy jednoczesnej integracji z istniejącą infrastrukturą.

Małe i średnie firmy (SMB) dysponują zwykle bardzo ograniczonymi zasobami, które mogą zainwestować w nowe technologie. Przy każdej inwestycji w IT muszą zastanowić się, w jaki sposób uzyskać największe korzyści długoterminowe i jak najlepiej wykorzystać wdrożone technologie do wyprzedzenia konkurencji.

Jak już dziś przygotować się na przyszłe wyzwania

Obowiązek poszukiwania nowych technologii i nadążania za rosnącymi oczekiwaniami klientów spoczywa wyłącznie na menedżerach ds. IT. Muszą oni również zastanowić się, w jaki sposób nowe narzędzia technologiczne wpłyną na metody działania i współpracy personelu, a także ocenić łatwość integracji ze starszą infrastrukturą. Jednocześnie menadżerowie muszą zadbać o utrzymanie całkowitego kosztu posiadania na minimalnym poziomie.

Rozwiązanie każdego problemu

Dobrą wiadomością jest to, że dzięki rozwiązaniom IT firmy Cisco dla małych i średnich firm menedżerowie zyskują pełną gamę narzędzi obejmujących wszystkie aspekty potrzeb ich organizacji. To pozwala im osiągnąć więcej przy mniejszych nakładach pracy. Oto kluczowe kwestie do rozważenia przy wyborze odpowiednich rozwiązań IT, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję pod względem technologicznym i wykorzystać cały potencjał transformacji cyfrowej.

1. Sieci w nowoczesnych przedsiębiorstwach

Wzrost popularności urządzeń łączących się z siecią, Internetu rzeczy (IoT) i aplikacji w chmurze wywiera na małe i średnie firmy dodatkową presję, aby dostosowały swoje sieci do nowej rzeczywistości cyfrowej. Celem jest dysponowanie szybką, niezawodną i elastyczną siecią, będącą w stanie sprostać różnorodnym wymaganiom użytkowników i aplikacji biznesowych.

Menedżerowie ds. IT muszą zastanowić się, czy oferowane rozwiązania sieciowe da się bezproblemowo wdrożyć i modernizować tak, aby zapewnić sprawne działanie firmy. Do rozwiązań tych należą produkty bezprzewodowe, takie jak punkty dostępu nowej generacji, pozwalające łatwo zwiększać możliwości sieci bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z modernizacją sieci lub kabli.

Kolejna kwestia to łatwość zarządzania. Jest to szczególnie ważne dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie mogą pozwolić sobie na luksus posiadania specjalnego zespołu IT pracującego w siedzibie firmy. Na przykład przełączniki Cisco są łatwe do wdrożenia i zarządzania oraz mogą przyczynić się do redukcji roboczogodzin potrzebnych do testowania i konfigurowania przełączników nawet o 75%.1 Zapewniają one również menedżerom ds. IT lepszą kontrolę i wgląd w dane aplikacji, aby hierarchizować ruch najważniejszych danych biznesowych przepływający przez sieci firmy.

2. Zwiększanie możliwości współpracy personelu mobilnego

Technologie służące do współpracy stały się absolutną koniecznością w nowoczesnym miejscu pracy małych i średnich firm. Współczesne cyfrowe środowisko biznesowe wymaga zintegrowanych narzędzi do komunikacji, które pozwalają nawiązać bezproblemową współpracę — zarówno w obrębie biura, jak i poza nim — w celu zwiększenia produktywności, usprawnienia procesów i obniżenia kosztów operacyjnych.

Jednocześnie zintegrowane podejście do współpracy przyspiesza dostęp do informacji, poprawiając w ten sposób reagowanie na potrzeby klientów i podnosząc konkurencyjność.

Menedżerowie ds. IT w małych i średnich firmach powinni przyjąć postawę proaktywną, ułatwiając współpracę między różnymi platformami. Najnowsze rozwiązania do współpracy biznesowej oparte na chmurze, takie jak Cisco Spark, cechują się łatwym wdrożeniem i pozwalają na skonsolidowanie aplikacji do konferencji internetowych, telefonii oraz wiadomości błyskawicznych w ramach jednej platformy. Dzięki temu umożliwiają małym i średnim firmom efektywną współpracę opartą na prostej, opłacalnej metodzie subskrypcji.

3. Serwery właściwej wielkości odpowiadające zmieniającym się potrzebom

Niezależnie od tego, czy mała lub średnia firma działa w oparciu o pojedynczy serwer biurowy z podstawowymi funkcjami pamięci masowej, czy zarządza zasobami obliczeniowymi w kilku oddziałach, musi zadbać o to, aby jej infrastruktura IT spełniała stale zmieniające się wymagania. Wybierając idealną platformę serwerową, trzeba wziąć pod uwagę rozwiązania, które umożliwiają skalowalność zasobów serwerów w miarę wzrostu potrzeb biznesowych i nie obciążają firm nieelastycznymi technologiami.

Menedżerowie ds. IT w małych i średnich firmach mogą wykorzystać niezawodne możliwości obliczeniowe i inne wysokiej jakości funkcje serwerów Cisco, aby korzystać z zalet większej elastyczności i innowacyjności. Łącząc funkcje obliczeniowe, sieciowe i pamięci masowej, serwery stelażowe C-Series firmy Cisco stanowią punkt wyjścia do stworzenia ujednoliconej platformy przetwarzania, która w najbardziej wydajny i opłacalny sposób dopasowuje zasoby serwera do obciążeń.

4. Mocne podstawy bezpieczeństwa sieciowego

Wzrost liczby i poziomu zaawansowania zagrożeń bezpieczeństwa stanowi poważny problem dla przedsiębiorstw niezależnie od ich wielkości. Naruszenie bezpieczeństwa danych i ataki przy użyciu oprogramowania ransomware bezpośrednio wpływają na wyniki finansowe i mogą prowadzić do znaczących strat w przychodach. Potwierdza to 29% organizacji z różnych krajów, które stały się obiektem ataku.2 Właściciele małych i średnich firm szukają obecnie całościowych rozwiązań, które mogą im pomóc ulepszyć ochronę przed zagrożeniami i poprawić stan ich zabezpieczeń.

Konwencjonalna obrona już nie wystarcza. Obecnie na menedżerach ds. IT spoczywa ciężar tworzenia silniejszej i bardziej kompleksowej ochrony przed zagrożeniami na obrzeżach całej sieci oraz sprawnego działania bez nadmiernego obciążania budżetów IT.

W dzisiejszej sytuacji w zakresie bezpieczeństwa ważnym wyróżnikiem dla firm jest zdolność do szybkiego identyfikowania i eliminowania potencjalnych zagrożeń w sieci. Produkty oferowane przez Cisco posiadają wbudowane funkcje bezpieczeństwa, które umożliwiają menedżerom ds. IT łatwe kontrolowanie dostępu do sieci, poprawiają wgląd w informacje oraz skracają czas wykrycia i zatrzymania ataków. Dzięki nowej generacji firewallom firmy Cisco zyskujesz dodatkową warstwę ochrony przed ukierunkowanymi i uporczywymi atakami złośliwego oprogramowania.

5. IT zarządzane w chmurze oznacza prostsze i szybsze wdrożenie

Wyobraź sobie lepszy wgląd w informacje i zarządzanie zasobami IT w całej sieci w czasie rzeczywistym przy użyciu jednej konsoli. To realizacja obietnic w zakresie scentralizowanego zarządzania w chmurze obejmującego funkcje bezpieczeństwa, sieciowe i kontroli aplikacji.

Dzięki urządzeniom sieciowym zarządzanym centralnie za pośrednictwem chmury małe i średnie firmy mogą obniżyć koszty operacyjne oraz znacznie uprościć codzienne operacje i zarządzanie zasobami IT. Co ważniejsze, rozwiązania zarządzane w chmurze oferują menedżerom ds. IT zaawansowane, wysoce intuicyjne narzędzia do kontrolowania dostępu użytkowników, aplikacji i urządzeń, a nawet zwiększenia przepustowości sieci bezprzewodowej z dowolnego miejsca w ciągu kilku minut. Wykorzystanie technologii klasy korporacyjnej stwarza nieskończone możliwości i pozwala dotrzymać kroku zmieniającym się wymaganiom i praktykom biznesowym. A to zaledwie kilka przykładów, w jaki sposób nasze produkty pomagają w zarządzaniu inwestycjami informatycznymi firmy oraz w doborze odpowiednio dużych i przystępnych cenowo rozwiązań pakietowych, które zapewnią Twojej firmie dynamiczny rozwój w nowej erze cyfrowej. Czy Twoja organizacja jest gotowa, aby rozpocząć proces wdrażania prostych, inteligentnych i bezpiecznych rozwiązań IT?

Subskrybuj newsletter i korzystaj z aktualnych porad, promocji i ofert branżowych dla małych i średnich firm.