Masz konto?

  •   Spersonalizowana zawartość
  •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Poprawa doświadczeń klienta dzięki analizie danych

Jak poprawić bezpieczeństwo sieci, zarządzania oraz struktur operacyjnych pracowników zdalnych dla małych i średnich firm.

Jak wynika z oceny sześcioletnich wyników giełdowych przeprowadzonej przez Watermark Consulting, firmy, które koncentrują się na obsłudze klienta, osiągają znacznie lepsze wyniki niż średnia rynkowa i konkurencyjne przedsiębiorstwa. Dane i sposób ich użycia to klucz do zapewnienia klientom doskonałej obsługi, na jaką zasługują. Można to osiągnąć poprzez zróżnicowanie metod komunikacji, oferowanie dodatków i zapewnienie zgodności systemów z wszystkimi nowymi wymaganiami.

1. Myśl jak Twoi klienci

Dane to prawdziwa żyła złota będąca w posiadaniu Twojej firmy. Dzięki odpowiedniej analityce i infrastrukturze do rejestrowania danych dowiesz się, czego chcą Twoi klienci, zaoferujesz im to we właściwym momencie, a nawet będziesz w stanie przewidywać potrzeby klientów, zanim oni sami je sobie uświadomią. Uzyskiwanie odpowiednich informacji w czasie rzeczywistym pozwoli Ci na błyskawiczne podejmowanie niezbędnych, kluczowych decyzji popartych dowodami. Klienci lubią być traktowani wyjątkowo. Spersonalizowana obsługa dostosowana do ostatnio zakupionych produktów lub lokalizacji klienta, a także udzielanie odpowiedzi na pytania online w czasie rzeczywistym to sposoby, dzięki którym możesz wykorzystać dane zbierane przez Twoją firmę, aby zapewnić klientom lepszą obsługę. Potrzebujesz niezawodnej sieci obsługującej moc obliczeniową niezbędną do przetworzenia tych wszystkich danych. A zatem upewnij się, że dysponujesz odpowiednimi zasobami, aby wykonać to zadanie poprawnie.

2. Darmowa sieć Wi-Fi

To okazuje się wyjątkowo skuteczną praktyką w przypadku wielu firm. Warto, by w każdym miejscu, w którym fizycznie znajdą się Twoi klienci, można było skorzystać z bezpłatnej, bezpiecznej sieci Wi-Fi. Dlaczego? Ponieważ jest to dla klientów dodatkowa zachęta, by dłużej pozostawali w Twojej lokalizacji, przeglądając strony internetowe, robiąc zakupy, a nawet pracując. Wszystko to przy jednoczesnym korzystaniu z oferowanych przez Twoją firmę udogodnień.

3. Razem niezależnie od lokalizacji

Każda firma opiera się na klientach, współpracuje z personelem, partnerami i agentami lub zatrudnia wykonawców. Dzięki narzędziom do współpracy wszystkie te działania stają się bardziej osobiste i mogą zdecydowanie poprawić zadowolenie klientów. Rozwiązania wideokonferencyjne, takie jak WebEx, umożliwiają spotykanie się z klientami twarzą w twarz, a także udostępnianie dokumentów i prezentacji, niezależnie od rodzaju używanego urządzenia. Inne rozwiązania, np. WebEx Teams, pozwalają na spotykanie się i współpracę z klientami w wirtualnych pokojach.

4. Mocne fundamenty — lepsza sieć

Nie zapomnij rozważyć kwestii, w jaki sposób Twoja obecna sieć może wspierać Twoje plany. Poza snuciem ambitnych marzeń zastanów się, ile mocy obliczeniowej i pamięci masowej będziesz potrzebować do ich realizacji. Oba te elementy idą w parze, dlatego warto rozważyć zwiększenie swoich potrzeb sieciowych już na etapie przygotowań. Wstrzymaj się z oferowaniem dodatkowych usług aż do czasu, gdy ustalisz, czy jesteś w stanie zapewnić ich realizację. Klienci bardzo nie lubią dużych opóźnień podczas uzyskiwania dostępu do bezpłatnej sieci Wi-Fi lub czatów internetowych, które nie reagują tak szybko, jak powinny. Aby uzyskać więcej informacji o tym, w jaki sposób sieć może wspierać Twoją rosnącą działalność biznesową, przeczytaj ten artykuł o rozwoju firmy.

Dzięki tym czterem krokom znajdziesz się na dobrej drodze do zwiększenia przychodów, lojalności i poziomu utrzymania klientów, a także pozyskania nowych konsumentów.

Subskrybuj newsletter i korzystaj z aktualnych porad, promocji i ofert branżowych dla małych i średnich firm.