Masz konto?
  •   Spersonalizowana zawartość
  •   Twoje produkty i wsparcie
Zaloguj się

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto
Digital customer experience through data analytics

Poprawa doświadczeń klienta dzięki analizie danych

Jak poprawić bezpieczeństwo sieci, zarządzania oraz struktur operacyjnych pracowników zdalnych dla małych i średnich firm.

Jak wynika z oceny sześcioletnich wyników giełdowych przeprowadzonej przez Watermark Consulting, firmy, które koncentrują się na obsłudze klienta, osiągają znacznie lepsze wyniki niż średnia rynkowa i konkurencyjne przedsiębiorstwa. Dane i sposób ich użycia to klucz do zapewnienia klientom doskonałej obsługi, na jaką zasługują. Można to osiągnąć poprzez zróżnicowanie metod komunikacji, oferowanie dodatków i zapewnienie zgodności systemów z wszystkimi nowymi wymaganiami.

1. Myśl jak Twoi klienci

Dane to prawdziwa żyła złota będąca w posiadaniu Twojej firmy. Dzięki odpowiedniej analityce i infrastrukturze do rejestrowania danych dowiesz się, czego chcą Twoi klienci, zaoferujesz im to we właściwym momencie, a nawet będziesz w stanie przewidywać potrzeby klientów, zanim oni sami je sobie uświadomią. Uzyskiwanie odpowiednich informacji w czasie rzeczywistym pozwoli Ci na błyskawiczne podejmowanie niezbędnych, kluczowych decyzji popartych dowodami. Klienci lubią być traktowani wyjątkowo. Spersonalizowana obsługa dostosowana do ostatnio zakupionych produktów lub lokalizacji klienta, a także udzielanie odpowiedzi na pytania online w czasie rzeczywistym to sposoby, dzięki którym możesz wykorzystać dane zbierane przez Twoją firmę, aby zapewnić klientom lepszą obsługę. Potrzebujesz niezawodnej sieci obsługującej moc obliczeniową niezbędną do przetworzenia tych wszystkich danych. A zatem upewnij się, że dysponujesz odpowiednimi zasobami, aby wykonać to zadanie poprawnie.

2. Darmowa sieć Wi-Fi

To okazuje się wyjątkowo skuteczną praktyką w przypadku wielu firm. Warto, by w każdym miejscu, w którym fizycznie znajdą się Twoi klienci, można było skorzystać z bezpłatnej, bezpiecznej sieci Wi-Fi. Dlaczego? Ponieważ jest to dla klientów dodatkowa zachęta, by dłużej pozostawali w Twojej lokalizacji, przeglądając strony internetowe, robiąc zakupy, a nawet pracując. Wszystko to przy jednoczesnym korzystaniu z oferowanych przez Twoją firmę udogodnień.

3. Razem niezależnie od lokalizacji

Każda firma opiera się na klientach, współpracuje z personelem, partnerami i agentami lub zatrudnia wykonawców. Dzięki narzędziom do współpracy wszystkie te działania stają się bardziej osobiste i mogą zdecydowanie poprawić zadowolenie klientów. Rozwiązania wideokonferencyjne, takie jak WebEx, umożliwiają spotykanie się z klientami twarzą w twarz, a także udostępnianie dokumentów i prezentacji, niezależnie od rodzaju używanego urządzenia. Inne rozwiązania, np. Spark, pozwalają na spotykanie się i współpracę z klientami w wirtualnych pokojach.

4. Mocne fundamenty — lepsza sieć

Nie zapomnij rozważyć kwestii, w jaki sposób Twoja obecna sieć może wspierać Twoje plany. Poza snuciem ambitnych marzeń zastanów się, ile mocy obliczeniowej i pamięci masowej będziesz potrzebować do ich realizacji. Oba te elementy idą w parze, dlatego warto rozważyć zwiększenie swoich potrzeb sieciowych już na etapie przygotowań. Wstrzymaj się z oferowaniem dodatkowych usług aż do czasu, gdy ustalisz, czy jesteś w stanie zapewnić ich realizację. Klienci bardzo nie lubią dużych opóźnień podczas uzyskiwania dostępu do bezpłatnej sieci Wi-Fi lub czatów internetowych, które nie reagują tak szybko, jak powinny. Aby uzyskać więcej informacji o tym, w jaki sposób sieć może wspierać Twoją rosnącą działalność biznesową, przeczytaj ten artykuł o rozwoju firmy.

Dzięki tym czterem krokom znajdziesz się na dobrej drodze do zwiększenia przychodów, lojalności i poziomu utrzymania klientów, a także pozyskania nowych konsumentów.

Subskrybuj newsletter i korzystaj z aktualnych porad, promocji i ofert branżowych dla małych i średnich firm.