Guest

Sieci z inteligentnym dostarczaniem treści

Sieć WWW stała się jednym z najpotężniejszych narzędzi edukacyjnych i komunikacyjnych dla użytkowników indywidualnych i instytucjonalnych. Sieci obsługujące dostarczanie treści (Content Delivery Networks - CDN) tworzą Internet nowej generacji, umożliwiając firmom zwiększanie wydajności przy jednoczesnej obniżce kosztów. Dzięki tym sieciom przedsiębiorstwa mogą wynieść swoje inicjatywy w zakresie e-nauczania, handlu elektronicznego i internetowej komunikacji na wyższy poziom, wzbogacając je o bogate treści multimedialne i inne szerokopasmowe zasoby, w celu zwiększenia produktywności i sprzedaży. Oczekuje się, że prognozowane wykorzystanie sieci CDN do szybkiego udostępniania treści multimedialnych, strumieniowego przekazu multimediów, niezawodnego hostingu oraz transmisji wideo na żądanie, wzrośnie z 8% w 1999 r. do 31% w 2002 r. Obroty na tym rynku mają wzrosnąć z 97 mln USD w 2000 r. do 2,1 mld w 2003 r.

Rozwiązanie Cisco CDN to zaawansowany system sieciowy, który dostarcza użytkownikom bogate internetowe treści multimedialne. Jest on skonstruowany w oparciu o architekturę Cisco AVVID (Architecture for Voice, Video and Integrated Data - Architektura transmisji głosu, wideo i danych zintegrowanych). Technika ta automatycznie rozprowadza w sieci treści multimedialne z najbardziej odpowiedniego źródła. Daje to użytkownikom nowe możliwości odkrywania świata poprzez bogatsze doświadczenia internetowe. Wizja dostarczania przez Internet strumieniowych multimediów o wysokiej jakości do firm i domów staje się dzisiaj rzeczywistością. Wszystko to jest możliwe dzięki oferowanym przez Cisco Systems technologiom i rozwiązaniom. To jedyne w branży kompletne rozwiązanie sieciowej dystrybucji treści medialnych składa się z pięciu kluczowych podsystemów: dystrybucji, routingu, przełączania treści multimedialnych, dostarczania treści do infrastruktury brzegowej oraz kompleksowych usług sieci inteligentnej.

Korzyści:
Centrum przetwarzania danych Kadry, szkolenia, e-nauczanie Sprzedaż i marketing
Operatorzy muszą być pewni, że ich centrum przetwarzania danych jest zawsze otwarte dla firm, a ruch internetowy jest bezpieczny, kierowany do optymalnej lokalizacji i serwera w najkrótszym czasie. Przełączniki Cisco CSS 11000 Series Content Service umożliwiają operatorom handlu elektronicznego i hostingu internetowego świadczenie wartościowych usług i charakteryzują się zabezpieczeniem przed atakami DoS, wyrównywaniem obciążeń serwerów pamięci podręcznej i zapór oraz zarządzaniem chwilowymi spiętrzeniami ruchu. Moduł Local Director stanowi skalowalne rozwiązanie o wysokiej dostępności, które inteligentnie rozkłada obciążenia ruchu TCP/IP na wiele serwerów. Z kolei moduł Distributed Director efektywnie rozprowadza usługi internetowe pomiędzy rozrzuconymi po całym świecie ośrodkami serwerów internetowych. Każde przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym musi zapewnić swoim pracownikom, partnerom, dostawcom i klientom wysoki poziom wyszkolenia i dostęp do najnowszych informacji, bez względu na to, gdzie się oni znajdują. Do tego musi to być realizowane w sposób ekonomiczny. Jak to zrobić? Nauczanie online i komunikacja z wykorzystaniem sieci CDN jest zwykle 10 razy mniej kosztowna, niż tradycyjne szkolenia w salach wykładowych. Sieci CDN firmy Cisco umożliwiają transmisję szerokopasmowych, bogatych treści multimedialnych na żywo i na żądanie - bezpośrednio do komputera biurkowego, wyposażonego w przeglądarkę internetową i odtwarzacz multimedialny.

Działalność gospodarcza w Internecie wymaga nieustannego dostarczania użytkownikowi pozytywnych wrażeń w bezpiecznym i niezawodnym środowisku. Przełącznik Cisco CSS11000 gwarantuje zabezpieczenie przychodów, a przy tym:

  • Zasoby firmy są bezpieczne przy zachowaniu pełnej wydajności serwisu,
  • Klienci nie muszą czekać i opuszczać serwisu, zniechęceni sfrustrowani zagubieniem danych dotyczących koszyka na zakupy,
  • Obsługa ważnych klientów, treści i transakcji jest realizowana według priorytetów,
  • Multimedia strumieniowe i produkty cyfrowe są przekazywane z duża szybkością,
  • Nadmiarowość serwisu, serwera i treści multimedialnych gwarantuje dostępność na poziomie 100%,
  • Chwilowe spiętrzenia ruchu spowodowane popularnością niektórych treści nie zakłócają pracy całego systemu.

Na początek!

Skontaktuj się z Cisco w celu uzyskania dalszych informacji.

Pozwól nam pomóc