Guest

Nowości Cisco na Mobile World Congress 2017

Hierarchical Navigation

Podziel się:

BARCELONA, 2 marca 2017 – W mijającym tygodniu, podczas Mobile World Congress w Barcelonie spotkali się przedstawiciele praktycznie wszystkich globalnych firm z branży technologicznej. Oprócz efektownych prezentacji urządzeń nowej generacji, podczas MWC odbyło się wiele dyskusji poświęconych automatyzacji transmisji danych w sieciach IP w celu ich przygotowania do wdrożeń 5G, o internecie rzeczy (IoT), perspektywach rozwoju mobilnego wideo i usług biznesowych oraz oczywiście o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo we wszystkich tych obszarach.

Jest to o tyle ważne, że jak wynika z najnowszego badania Cisco Mobile Visual Networking Index, globalny ruch danych w sieciach mobilnych wzrośnie w ciągu najbliższych 5 lat aż 7-krotnie. Odpowiadając na to wyzwanie, Cisco zaprezentowało podczas MWC wiele nowych rozwiązań:

Cisco i Ericsson prezentują platformę zwiększającą możliwości współpracy w firmach przy wykorzystaniu smartfonów

Nowe, wspólnie opracowane przez Cisco i Ericsson rozwiązanie CMC (Collaboration Mobile Convergence) oferowane dostawcom usług, ma ułatwić przekształcenie telefonów komórkowych w znacznie potężniejsze urządzenia, rozszerzające możliwości systemów telekomunikacyjnych w korporacjach.

Na MWC w Barcelonie, Cisco i Ericsson przedstawiły praktyczny pokaz działania systemu CMC łączącego wiodącą na rynku, korporacyjną usługową platformę do współpracy Cisco z rozwiązaniami telekomunikacyjnymi VoLTE opracowanymi przez Ericsson.

Użytkownicy CMC mogą korzystać z funkcji Cisco Spark, takich jak bieżące przekazywanie wiadomości (messaging), współdzielenie plików oraz organizowanie wideokonferencji w jakości HD dostępnych na wielu różnych urządzeniach, a wszystko to uruchamiane za pomocą prostego połączenia z jednym numerem w sieci mobilnej. Nawiązane połączenie może być łatwo przekazywane do innych urządzeń, w tym do dostępnego od niedawna na rynku urządzenia Cisco Spark Board, za pomocą jednego przesunięcia palcem po ekranie dotykowym.

Cisco wprowadza nowe rozwiązanie bezpieczeństwa dla sieci mobilnych

Cisco wprowadziło pakiet rozwiązań Security Architecture for Mobile Service Providers. Jest to kompleksowy zestaw narzędzi skoncentrowanych na przeciwdziałaniu zagrożeniom, który oferuje wielowarstwową ochronę sieci, urządzeń końcowych oraz systemów działających w chmurze.
Jego nowe elementy to:

 • Bezpieczeństwo sieci: wprowadzona przez Cisco nowa generacja skalowalnych, fizycznych lub wirtualnych bram SecGW (Security Gateway) wspierana przez zapory sieciowe Firepower 9300 i Firepower 4100 Series, routery ASR 900 Series oraz urządzenia ASAv (Adaptive Security Virtual Appliance), została zaprojektowana tak, by zabezpieczyć system mobilny przed atakami kierowanymi na sieć szkieletową dostawców usług.
 • Bezpieczeństwo urządzeń: rozwiązania Cisco umożliwiają firmom lub dostawcom usług uzyskanie lepszej widoczności zagrożeń i bezpośrednią ochronę urządzeń. Dzięki temu mobilna platforma oferowana przez Cisco jest najbardziej odpornym na ataki korporacyjnym rozwiązaniem na rynku.
  • Cisco i Samsung będą dostarczać przeznaczone dla użytkowników biznesowych systemy wykrywania zagrożeń urządzeń końcowych przy wykorzystaniu inteligentnej analizy danych w ramach takich rozwiązań jak Samsung Knox, Cisco® AnyConnect oraz Cisco Stealthwatch.
 • Bezpieczeństwo chmury: operatorzy i dostawcy usług mogą obecnie uzyskać nowe źródła dochodów oferując klientom nowe usługi zarządzania bezpieczeństwem systemów przy wykorzystaniu własnych chmur lub środowisk chmurowych zarządzanych przez Cisco.
  • Cisco ogłosiło wprowadzenie systemu „Cisco Umbrella for Service Providers”. Jest to nowa, chmurowa platforma bezpieczeństwa, która odpowiada na krytyczne potrzeby klientów, a jednocześnie stwarza nowe możliwości uzyskania dodatkowych źródeł przychodów przez usługodawców.
  • Cisco wprowadziło też możliwość zintegrowania usług bezpieczeństwa Cisco Umbrella z systemem EPC (Cisco Evolved Packet Core) i ich uruchamiania na platformie Cisco Ultra Services Platform lub w routerach Cisco ASR 5500 Series. Pozwala to na istotne zwiększenie bezpieczeństwa dostępu do internetu w każdym urządzeniu mobilnym.

Powyższe rozwiązania bezpieczeństwa w różnych konfiguracjach są już wdrażane przez dostawców usług mobilnych oraz producentów urządzeń takich, jak Deutsche Telekom, Samsung, Vodafone Hutchinson Australia i innych, którzy są przekonani, że ewolucja w kierunku świata 5G jest nieunikniona.

Nowe innowacyjne rozszerzenie rozwiązania Cisco NSO (Cisco Network Services Orchestrator) zapewnia operatorom praktycznie nieograniczoną skalowalność

Technologia NFV (Network Function Virtualization) umożliwi operatorom i dostawcom usług zarządzanie ponad milionem urządzeń działających w ich sieciach.
Cisco ogłosiło wprowadzenie architektury LSA (Layered Services Architecture), nowego rozszerzenia systemu Cisco® Network Services Orchestrator (NSO), oferowanego przez firmę do obsługi technologii NFV. Architektura LSA otwiera operatorom drogę do zwiększenia o rząd wielkości liczby urządzeń pracujących i obsługiwanych przez sieć.

Operatorzy, dostawcy chmur i korporacje w coraz większym stopniu wykorzystują rozwiązanie Cisco NSO ze względu na jego unikalne możliwości takie, jak:

 • Możliwość pracy w środowiskach wykorzystujących sprzęt i oprogramowanie pochodzące od wielu różnych dostawców. NSO oferuje najszerszy na rynku zestaw sprawdzonych możliwości wdrażania i współpracy z urządzeniami sieciowymi pochodzącymi obecnie od ponad 50 niezależnych dostawców i z blisko 100 różnymi modelami sprzętu.
 • Podejście oparte na modelach usług. NSO pozwala na tworzenie i modyfikację usług przy wykorzystaniu standardowych modeli bez potrzeby pracochłonnej, indywidualnej modyfikacji kodu oraz bez przerw w świadczeniu usług.
 • Możliwość automatyzacji nawet 50%-70% zadań operacyjnych w sieci.
 • Pełne zarządzanie cyklem życia usług, które ułatwia i przyspiesza projektowanie, modyfikowanie i usuwanie usług oferowanych w sieci.

Verizon i Cisco dostarczą firmom innowacyjne rozwiązania 5G

Verizon, we współpracy z Cisco, tworzy jeden z największych na świecie doświadczalnych systemów 5G. Jako członek organizacji Verizon 5G Technology Forum, Cisco dostarcza firmie Verizon kluczowe elementy swojej mobilnej architektury 5G, które umożliwią przeprowadzenie testowych wdrożeń systemu 5G. Są to m.in.:

 • Cisco Ultra Services Platform – interoperacyjna, zwirtualizowana, oparta na chmurze platforma do zarządzania przepływem pakietów IP (packet core technology), która ułatwi firmie Verizon tworzenie segmentów sieci dopasowanych do indywidualnych wymagań użytkowników i szybkie wdrażanie w nich nowych usług dostępnych na żądanie klienta, a także dynamiczne ich skalowanie w czasie rzeczywistym, gdy pojawi się taka potrzeba.
 • Infrastruktura do obsługi połączeń stacji bazowych z siecią szkieletową operatora (Mobile Backhaul Infrastructure), która ma zapewnić gigabitową prędkość transmisji dla szerokopasmowych łączy 5G.

Vodafone wprowadza usługę GigaTV we współpracy z Cisco

Nowa usługa zapewnia wygodny dostęp do spersonalizowanych treści oraz wideo w formacie Ultra HD.

Konsumenci w Niemczech już mają dostęp do szerokiej oferty kanałów telewizyjnych i filmów wideo dostarczanych na żądanie (VoD - Video-on-Demand) za pośrednictwem platformy GigaTV, chmurowej usługi wideo nowej generacji oferowanej przez Vodafone Germany, a opracowanej przez Cisco. Usługa jest dostępna na przystawkach TV set-top box lub w smartfonach i tabletach po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji.

GigaTV zapewnia wyświetlanie wideo bez żadnych przerw zakłócających ciągłą transmisję zarówno w domu jak i poza nim. Wśród nowych funkcji udostępnianych przez usługę można wymienić wyświetlanie spersonalizowanych rekomendacji, inteligentne mechanizmy wyszukiwania i intuicyjny panel nawigacyjny ułatwiający użytkownikom odnalezienie interesujących treści.

GigaTV jest oparte na technologii Cisco Infinite Video Platform i umożliwia firmie Vodafone zaoferowanie usług wideo klasy premium zapewniających wysoką jakość obrazów, ulepszoną funkcjonalność, a także możliwość korzystania z treści udostępnianych na innych, zewnętrznych platformach takich jak Maxdome, Sky lub przez innych dostawców VoD. Cisco Infinite Video Platform jest usługą chmurową i pozwala Vodafone na wprowadzanie nowych funkcji dla subskrybentów nawet co dwa tygodnie.

Platforma MyHonda Connected Car wykorzystuje systemy IoT oraz urządzenia Bright Box opracowane przez Cisco Jasper by dostarczyć usługi dopasowane do wymagań kierowców

Honda ogłosiła, że jej usługi Connected Car Services będą dostępne we wszystkich krajach europejskich zwiększając bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdów.

Do zbudowania platformy MyHonda Connected Car, Honda wykorzystała rozwiązania IoT opracowane przez Cisco Jasper® oraz urządzenia Bright Box, które pozwoliły na opracowanie zestawu zaawansowanych usług znaczenie zwiększających komfort jazdy.
MyHonda stosuje rozwiązania telematyczne obsługiwane przez Bright Box i zarządzane przez platformę IoT do zautomatyzowanego sterowania łącznością Cisco® Jasper Control Center. Pozwala to na dostarczenie zestawu różnorodnych usług zwiększających bezpieczeństwo kierowcy, zapewniających kontrolę uprawnień do korzystania z samochodu oraz innych, zwiększających komfort i dostarczających nowych doświadczeń w użytkowaniu pojazdów. Honda będzie oferować usługi MyHonda Connected Car we wszystkich krajach europejskich.

Cisco Jasper wraz z Jupl wprowadzają urządzenia wearables zwiększające niezależność i bezpieczeństwo starszych osób

mPERS (mobile Personal Emergency Response System) to urządzenie, które wykorzystuje technologie IoT i ciągłą łączność z internetem do monitorowania i kontroli stanu zdrowia osób w podeszłym wieku.

Cisco Jasper® we współpracy z Jupl opracowały mobilne urządzenie mPERS (mobile Personal Emergency Response System), które zapewnia bezpieczeństwo i lepsze samopoczucie starszym osobom mającym problemy zdrowotne. Wykorzystuje ono inteligentny zegarek Samsung Gear S3 oraz specjalne oprogramowanie opracowane przez firmę Jupl do automatycznej generacji alarmów i zdalnego wzywania pomocy medycznej, bez potrzeby korzystania ze smartfona. Urządzenie jest oparte na platformie Cisco® Jasper IoT zapewniającej niezawodną łączność z firmami świadczącymi usługi medyczne, co zwiększa niezależność starszych osób, a także daje im i ich najbliższym większe poczucie spokoju i bezpieczeństwa.


O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) to światowy lider technologiczny zapewniający działanie Internetu od 1984 r. Pracownicy, produkty i partnerzy Cisco pomagają społeczeństwom łączyć się w bezpieczny sposób i korzystać z cyfrowych możliwości jutra już dziś. Dowiedz się więcej na newsroom.cisco.com.

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt: Łukasz Dąbrowski | MANEJO Public Relations | e-mail: lukasz@manejo.pl | tel.: 795 03 12 02

Pozwól nam pomóc