Guest

Cisco Global Services Center w Krakowie rozpoczyna piąty rok działalności, kontynuując rozwój o kolejne nowe funkcje

Podziel się:

Cisco najlepszym miejscem pracy w Polsce w rankingu Great Place to Work

KRAKÓW, 19 kwietnia 2016 r. – Rozpoczynając piąty rok swojego intnienia, Cisco Global Services Center (CGSC) w Krakowie rozszerza zakres działności i dodaje nowe usługi do portfolio.

„W 2012 r. Cisco otworzyło centrum usług wspólnych w Krakowie, mając na celu zapewnienie klientom w Europie, na Bliskiem Wschodzie, w Afryce i Rosji (region EMEAR) szerokiego zakresu usług w wielu językach, dostępnych z miejsca odpowiadającego ich strefom czasowym. Ten cel pozostaje aktualny. Jednak dziś nasi klienci i partnerzy stoją przed nowymi wyzwaniami, takimi jak cyfryzacja, coraz bardziej złożony krajobraz cyberbezpieczeństwa, nowe modele dostarczania IT i zapotrzebowanie na usługi IT nowego typu”, powiedział NormDePeau, dyrektor Cisco Global Services Center w Krakowie. „Nowe funkcje, które dziś ogłaszamy, odpowiadają na te właśnie potrzeby i będą realizowane przez zespół ekspertów, który tu zbudowaliśmy przez ostatnie lata”.

Cisco Global Services Center w Krakowie świadczy usługi wsparcia technicznego i biznesowego dla klientów, partnerów oraz pracowników Cisco, obejmując zakresem działań takie obszary jak Consulting and Technical Services, Cloud and Managed Services czy Finance and Operations. Centrum należy do sieci ośrodków Cisco rozmieszczonych na całym świecie i koncentruje się na obsłudze klientów i partnerów z Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Rosji (region EMEAR). Obecnie zatrudnia około 1000 osób.

Nowe usługi świadczone z Cisco Global Services Center w Krakowie

Jedną z nowych funkcji w Krakowie jest EMEAR Security Operations Center (SOC), dostarczające klientom szeroki zakres usług związanych z cyberbezpieczeństwem, od monitoringu i zarządzania po kompleksową ochronę przed zagrożeniami.
Z krakowskiego Security Operations Center świadczona jest usługa Cisco Active Threat Analytics (ATA). Umożliwia ona szybkie wykrycie i odpowiedź na incydenty bezpieczeństwa, dzięki analizie ruchu w sieciach klientów, ocenie danych telemetrycznych i wykorzystaniu globalnej wiedzy o aktualnych zagrożeniach. Inżynierowie w SOC zapewniają ekspercki monitoring cyberzagrożeń oraz mogą zdalnie zarządzać infrastrukturą bezpieczeństwa.

Cisco posiada obecnie na świecie trzy Security Operations Centers, zlokalizowane w strategicznych miejsach: Polsce, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Taka struktura pozwala Cisco na całodobowe dostarczanie usług związanych z bezpieczeństwem IT w modelu „follow the sun”, czyli niezależnie od tego, w jakiej strefie czasowej zlokalizowani są klienci.

Global Customer Success (GCS) to kolejny zespół, który dołącza do Cisco w Krakowie. Wspiera klientów, którzy korzystają z subskrypcji Cisco na oprogramowanie, usługi, rozwiązania chmurowe i inne, pomagając w ich bardziej efektywnym wykorzystaniu w ramach procesów biznesowych klientów oraz w szybszym generowaniu realnych wyników.

Cisco najlepszym miejscem pracy w Polsce w rankingu Great Place to Work

30 marca 2016 roku Cisco Poland zostało wybrane najlepszym miejscem pracy w Polsce w kategorii firm zatrudniających ponad 500 osób. Ranking został sporządzony przez Instytut Great Place to Work® na podstawie anonimowych ankiet przeprowadzonych wśród pracowników i analizy praktyk HR stosowanych w firmach.

Instytut Great Place to Work w swoich badaniach mierzy pięć kluczowych kategorii: wiarygodność, szacunek, uczciwość, poczucie dumy i relacje w firmie. Cisco uzyskało wyróżniającą się ocenę w każdej z powyższych kategorii.

„Cisco Global Services Center w Krakowie odgrywa kluczową rolę w naszej strategii obsługi klientów, partnerów i pracowników w regionie EMEAR i poza nim, a stworzony tu zespół przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się, że rozbudowując krakowski ośrodek i dodając do niego nowe funkcje, możemy tworzyć nowe miejsca pracy dla inżynierów i ekspertów biznesowych, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju w Polsce gospodarki opartej na wiedzy”, powiedział NormDePeau. “W dzisiejszych czasach kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorstwa jest znalezienie utalentowanych pracowników. Jesteśmy niezwykle dumni, że Cisco Poland zostało uznane najlepszym miejscem pracy w Polsce na podstawie opinii samych pracowników”.


O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt: Łukasz Dąbrowski | MANEJO Public Relations | e-mail: lukasz@manejo.pl | tel.: 795 03 12 02

Pozwól nam pomóc