Guest

Cisco zadało cios grupie hakerów, którzy czerpali 30 mln dolarów rocznie wykorzystując zestaw eksploitów o nazwie Angler

Podziel się:

Warszawa, 7 października 2015 r. - Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z firmy Cisco zadali cios grupie hakerów, którzy czerpali 30 mln dolarów rocznie wykorzystując zestaw eksploitów o nazwie Angler.

Angler to jeden z najbardziej zaawansowanych i niebezpiecznych zestawów eksploitów na rynku. Został zaprojektowany w taki sposób, aby omijać systemy bezpieczeństwa i atakować jak największą liczbę urządzeń. Był wykorzystany w wielu głośnych kampaniach hakerskich, wykorzystujących techniki takie jak malvertising (złośliwy kod w reklamach) czy ransomware (oprogramowanie wymuszające cyfrowy okup).

Analitycy Cisco odkryli, że niespotykanie duża liczba serwerów proxy wykorzystywana przez Anglera jest zlokalizowana na serwerach firmy Limestone Networks. Korzystająca z nich grupa hakerów była odpowiedzialna za 50 procent wszystkich ataków z użyciem Anglera, których ofiarami padało 90 tys. osób dziennie. Przynosiło to cyberprzestępcom 30 milionów dolarów rocznie.

Cisco zatrzymało u swoich klientów przekierowania ruchu na serwery proxy zawierające Anglera oraz opublikowało reguły i protokoły, które pozwolą innym na zabezpieczenie siebie i swoich klientów.

To duży cios dla wciąż rosnącej „gospodarki hakerskiej”, która poprzez wymuszenia cyfrowego okupu i sprzedaż na czarnym rynku wykradzionych adresów IP, informacji z kart kredytowych czy cyfrowej tożsamości generuje rocznie setki milionów dolarów.

Więcej informacji znajdą Państwo na blogu Cisco: http://blogs.cisco.com/security/talos/angler-exposed

.:|:.:|:.

O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com. Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt: Łukasz Dąbrowski | MANEJO Public Relations | e-mail: lukasz@manejo.pl | tel.: 795 03 12 02

Pozwól nam pomóc