Guest

Cisco, Deutsche Telekom i Intel ogłaszają listę startupów wybranych do udziału w programie inkubacyjnym Challenge Up!

12 firm weźmie udział w programie inkubacyjnym stworzonym dla startupów działających w obszarze Internetu rzeczy

Podziel się:

Kraków, 14 lipca 2015 — Firmy Intel, Cisco oraz Deutsche Telekom ogłosiły listę dwunastu startupów wybranych do następnego etapu programu Challenge Up!, inicjatywy organizowanej wspólnie przez te trzy korporacje. Dwanaście zespołów weźmie udział w 4-miesięcznym programie inkubacyjnym stworzonym dla firm na wczesnym etapie rozwoju, które projektują rozwiązania w obszarze Internetu rzeczy (IoT).

Zwycięskie zespoły zostały wybrane po pięciu dniach intensywnych sesji mentorskich, warsztatów i prezentacji podczas tygodnia akceleracyjnego Challenge Up!, który odbył się od 5 do 10 lipca w hub:raum Kraków. Na spotkania z grupą ponad 100 międzynarodowych mentorów, ekspertów i przedsiębiorców zaproszono dwadzieścia startupów z 13 krajów, które zostały wyłonione spośród ponad 300 zgłoszeń. Sesje zostały przygotowane tak, aby pomóc firmom w dostosowaniu ich pomysłów biznesowych do szybszego wprowadzenia na rynek.

Uczestnicy spędzili ponad 40 godzin biorąc udział w warsztatach, podczas których doskonalili umiejętność prezentacji, ulepszali swoje produkty, modele biznesowe, oraz strategie sprzedaży. Startupy zaproszone do programu inkubacyjnego Challenge Up! to:

Admetsys (Dania) www.admetsys.com - Admetsys Smart PancreasTM mierzy i pomaga podtrzymywać właściwy poziom cukru we krwi diabetyków. Jest podłączany dożylnie i automatycznie mierzy poziom glukozy we krwi w czasie rzeczywistym, bez utraty krwi.

ComfyLight (Szwajcaria) www.comfylight.com - To świetlówka LED wzbogacona czujnikiem ruchu i funkcjami łączności, która zabezpiecza dom przed włamaniem. Urządzenie zapamiętuje schematy poruszania się domowników, gdy przebywają w mieszkaniu, a następnie automatycznie włącza i wyłącza światło zgodnie z autentycznym wzorcem.

Devicehub.net (Rumunia) www.devicehub.net - Devicehub oferuje usługę chmurową PaaS (Platform as a Service), dzięki której z łatwością można się łączyć i zdalnie zarządzać wieloma urządzeniami oraz tworzyć usługi. Platforma wyraźnie zmniejsza nakład pracy i czas potrzebny usługom IoT do wejścia na rynek.

Hi-Park (Izrael) www.hi-park.co - Technologia Hi-Park zbiera w czasie rzeczywistym informacje o wolnych miejscach parkingowych na ulicach, wykorzystując aparaty w smartfonach, dzięki czemu znacznie skraca czas poszukiwania miejsca do parkowania.

Ifinity (Polska) www.getifinity.com - Ifinity oferuje opartą na beaconach technologię przeznaczoną dla miast, przestrzeni publicznych i klientów komercyjnych z całego świata. Pozwala ona ludziom na cyfrową interakcję z rzeczywistością za pośrednictwem telefonów komórkowych.

n-Join (Izrael) www.n-join.com - n-Join wykorzystuje szybki rozwój Internetu rzeczy do zwiększenia elastyczności zakładów produkcyjnych, maksymalizacji ich wydajności i zmniejszania wpływu na środowisko.

OORT (Polska) www.oort.in - OORT jest unikatową technologią oczekującą na opatentowanie, która umożliwia stworzenie otwartego ekosystemu składającego się z urządzeń inteligentnych, czujników, oprogramowania mobilnego i chmury. Na jej podstawie firma opracowała pierwszy system inteligentnego domu, który może być sterowany dowolnym urządzeniem z dostępem do Internetu, bez względu na jego markę i system operacyjny.

ProGlove (Niemcy) www.proglove.de - ProGlove jest urządzeniem wearable usprawniającym pracę. To inteligentna rękawica, która pozwala użytkownikowi na skanowanie bez użycia rąk, błyskawicznie reaguje na jego działania i otwiera zupełnie nowe możliwości wykorzystania gromadzonych przez siebie informacji w zarządzaniu produkcją.

Senic (Niemcy) www.senic.com - Uniwersalny kontroler do Internetu rzeczy umożliwiający sterowanie inteligentnym oświetleniem, zamkami, termostatami czy głośnikami, za pomocą prostych gestów, zamiast aplikacji na smartfonie.

SEMSEYE (Litwa) www.semseye.com - Unikatowy produkt do pomiaru natężenia ruchu ludzi, który wykorzystuje najbardziej zaawansowane algorytmy inteligentnego przetwarzania wideo. Daje możliwość zwiększania skuteczności w handlu detalicznym.

Taggalo (Włochy) www.taggalo.co.uk - „iTunes do analityki świata rzeczywistego”. Otwarta platforma integrująca analizę wideo, śledzenie Wi-Fi oraz beacony w jednym czujniku plug & play. Pozwala na zbieranie danych kontekstowych (liczby kroków, liczby obserwujących, czasu zatrzymania, długości pobytu, częstotliwości powrotów, danych demograficznych) dostępnych bezpośrednio (z poziomu specjalnych paneli sterowania) albo przez interfejsy API w czasie rzeczywistym.

Waylay (Belgia) www.waylay.io - Waylay jest platformą automatyzacji łączącą Internet rzeczy z korporacyjnymi systemami IT oraz usługami online.

Program inkubacyjny będzie miał miejsce w Krakowie, Berlinie i Londynie od lipca do listopada tego roku. Startupy, które pomyślnie ukończą program, mogą liczyć na potencjalne doinwestowanie przez firmy Intel, Cisco i Deutsche Telekom, a także czołowe korporacyjne fundusze inwestycyjne. Więcej informacji zostanie podanych w grudniu podczas spotkania Challenge Up! Summit, który będzie stanowić część konferencji technologicznej unBoundDigital odbywającej się w Londynie w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2015.

Challenge Up! został stworzony, by pomóc startupom z obszaru IoT w szybszym wejściu na rynek dzięki połączeniu dostępu do zasobów korporacyjnych i wspólnych projektów ze wsparciem mentorskim i nawiązaniem kontaktów. Program jednoczy zasoby i doświadczenie w inicjatywach startupowych różnych firm takich jak Cisco, Intel® Business Challenge Europe czy hub:raum obsługiwanego przez Deutsche Telekom.

„Jesteśmy pod wrażeniem wysokiej jakości zespołów i ich pomysłów. Z niecierpliwością czekamy na intensywną pracę ze startupami we wrześniu w hub:raum w Berlinie, gdy zespoły ponownie się spotkają” — powiedział Elias Drakopoulos, wiceprezes odpowiedzialny za dział Europe B2B w Deutsche Telekom.

„ChallengeUp! daje Cisco możliwość wsparcia startupów na wczesnym etapie rozwoju i pracy z energicznymi przedsiębiorcami. Niezwykle cieszymy się z tego, że jesteśmy częścią tej społeczności i wspieramy przedsiębiorców w otwartej innowacyjności” — dodał Mike Flannagan, wiceprezes i dyrektor generalny Data & Analytics w Cisco.

„Połączenie doświadczenia i sieci partnerów firm Intel, Cisco oraz Deutsche Telekom daje europejskim startupom z branży Internetu rzeczy niepowtarzalną okazję do przetestowania i weryfikacji pomysłów. W konkursie Challenge Up! zostało zaprezentowanych kilka bardzo interesujących i innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających na faktyczne potrzeby rynkowe, a część z nich już nabrała biznesowego rozpędu. Program udowadnia, że europejski ekosystem startupów jest źródłem pionierskich rozwiązań w segmencie Internetu rzeczy” — powiedział Marcin Hejka, wiceprezes Intela i dyrektor zarządzający Intel Capital EMAR.


Kontakt dla prasy:

Cisco, Communications Central Europe , Judit Sinko, mobile: +36 30 9493 405
E-Mail: jsinko@cisco.com
Intel – Juliusz Kornaszewski, juliusz.kornaszewski@intel.com
Deutsche Telekom AG, Corporate Communications , Tel.: +49 228 181 – 4949,
E-Mail: media@telekom.de
hub:raum Kraków , Filip Dębowski, tel.: 882 020 493
E-Mail: filip@hubraum.com


O Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com. Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

O Deutsche Telekom

Deutsche Telekom jest jedną z największych światowych firm świadczących zintegrowane usługi telekomunikacyjne, obsługującą ponad 151 miliony użytkowników telefonów komórkowych, 30 milionów linii stacjonarnych i przeszło 17 milionów linii szerokopasmowych (dane z 2014 r.). Grupa Deutsche Telekom oferuje produkty i usługi dotyczące sieci stacjonarnych, telefonii komórkowej, Internetu i IPTV klientom indywidualnym oraz rozwiązania z zakresu technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) klientom biznesowym i korporacyjnym. Deutsche Telekom jest obecna w około 50 krajach i zatrudnia około 228 tysięcy pracowników na całym świecie. W roku obrotowym 2014 Grupa osiągnęła zyski w wysokości 62,7 miliarda euro, ponad połowa tej kwoty pochodziła spoza terenu Niemiec.

O Intel

Intel jest światowym liderem w dziedzinie krzemowej innowacji, opracowuje technologie, produkty i inicjatywy, które ulepszają ludzką pracę i życie. To największy na świecie producent układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów. Pasją firmy jest tworzenie technologii, które zmieniają świat, co pozwala przesuwać granice innowacji oraz utrzymywać pozycję lidera w technologii półprzewodnikowej.