Guest

Cisco ogłasza zamiar przejęcia firmy OpenDNS za 635 mln dolarów

  • Cisco ogłosiło zamiar przejęcia firmy OpenDNS.
  • Wartość transakcji to 635 milionów dolarów.
  • Spodziewana finalizacja przejęcia nastąpi w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2016.

Podziel się:

Warszawa, 1 lipca 2015 r. - Open DNS z siedzibą w San Francisco jest dostawcą zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa na wszystkie rodzaje urządzeń. Przejęcie OpenDNS pomoże Cisco w realizacji strategii w obszarze bezpieczeństwa IT, polegającej na zapewnieniu ochrony każdemu elementowi sieci, o każdej porze i wszędzie, gdziekolwiek się znajduje.

Połączenie możliwości przewidywania i analizy zagrożeń, oferowanych przez platformę chmurową OpenDNS z dotychczasowym, bogatym portfolio niezawodnych rozwiązań bezpieczeństwa od Cisco pozwoli zwiększyć widoczność zagrożeń w całej rozszerzonej sieci, a więc zarówno urzadzeń, z których pracownicy korzystają w biurach i odziałach swoich firm, jak też z dala od nich. Ponadto, pozwoli zmniejszyć czas niezbędny do wykrycia i reakcji na zagrożenia oraz zmniejszy ryzyko naruszenia bezpieczeństwa.

„Im więcej ludzi, procesów, danych i przedmiotów łączy się za pośrednictwem sieci, tym ryzyko zagrożeń jest większe, zwłaszcza z dala od bezpiecznych sieci korporacyjnych”, powiedział Hilton Romanski, dyrektor Cisco ds. technologii i strategii. „OpenDNS to silny zespół o głębokiej znajomości kluczowych zagadnień i technologii bezpieczeństwa, które uzupełniają wizję i dostępne rozwiązania bezpieczeństwa Cisco. Razem możemy pomóc klientom chronić ich rozbudowane sieci wszędzie tam, gdzie znajduje się ich użytkownik i niezależnie od urządzenia, z jakiego korzysta.”


O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile: +48 515 130 769

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks . Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.