Guest

Nowy CEO Cisco - 26 lipca Chuck Robbins zastąpi Johna Chambersa

Rada nadzorcza Cisco poinformowała, że od 26 lipca funkcję CEO firmy pełnił będzie Chuck Robbins, zastępując na tym stanowisku Johna Chambersa.

Podziel się:

San Jose, 4 maja 2015 r. - Chuck Robbins dołączył do Cisco w 1997 r. Ostatnio odpowiadał za globalną sprzedaż i program partnerski firmy. Był jednym z głównych architektów strategii Cisco w takich obszarach, jak program partnerski (co roku przynoszący ponad 40 miliardów dolarów przychodu), sprzedaż w segmencie commercial (odpowiada za 25 proc. biznesu firmy) czy przejęcia (Sourcefire, Meraki).

Cisco ogłosiło także, że John Chambers, dotychczasowy CEO i przewodniczący rady nadzorczej nadal pozostaje w radzie. 26 lipca obejmie w niej stanowisko Executive Chairman. John Chambers pełnił role CEO Cisco od stycznia 1995 r. W tym czasie roczne przychody firmy wzrosły z 1,2 mld USD do obecnych 48 mld USD, zaś liczba pracowników z 4 tys. w roku 1995 do ponad 70 tys. obecnie.


O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile: +48 515 130 769

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks . Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.