Guest

Cisco Secure 2014

LinkedInGoogle+
Podziel się:

W dniach 7-8 października odbędzie się kolejna edycja konferencji poświęconej bezpieczeństwu sieciowemu, na której zostaną zaprezentowane najnowsze trendy w walce z cyberprzestępczością.

Warszawa, 23 września 2014 r. - Według badania Center for Strategic and International Studies (CSIS), każdego roku działania cyberprzestępców powodują straty w wysokości 445 miliardów dolarów (1 446 miliardów złotych). Dla porównania, zakładane wpływy do budżetu Polski w roku 2014 wynoszą w przybliżeniu 85 miliardów dolarów (277 miliardów złotych). Z kolei jak wynika z danych firmy Cisco, liczba luk w oprogramowaniu i znanych zagrożeń osiągnęła w tym roku najwyższy poziom w historii. Zanotowano ich bezprecedensowy wzrost, o 14%, w stosunku do roku poprzedniego. A wszystko to przy globalnym braku niemal miliona specjalistów od bezpieczeństwa IT.

Obecnie ataki skierowane są już nie tylko na tradycyjnie najbardziej zagrożone sektory gospodarki, takie jak energetyka, bankowość, elektronika, przemysł chemiczny czy farmaceutyczny. Celem dla malware stały się pozornie mniej interesujące branże, jak wydobywcza, a nawet rolnictwo. Alarmujące są również dane dotyczące spamu. Globalna baza Cisco SenderBase, reprezentująca dane telemetryczne z 35% światowego wolumenu ruchu email, podaje dane o wzroście spamu o 200% rok do roku.

Wszystko to pokazuje jak wielka jest skala ataków w sieci oraz jak ważne jest skuteczne im przeciwdziałanie i praca nad nowym podejściem do bezpieczeństwa, takim, które obejmuje pełne kontinuum zagrożeń – przed, w trakcie i po ataku. I właśnie o tym będą mówić eksperci Cisco podczas Cisco Secure 2014 - konferencji skierowanej do menedżerów i specjalisów IT oraz wszystkich osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo IT w firmach.

Dla gości konferencji przygotowano 4 ścieżki, w ramach których zostaną kompleksowo omówione zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Ścieżka nr 1 została zbudowana wokół cyklu życiowego zarządzania zagrożeniami w sieciach – przed, w trakcie i po ataku. Ścieżka nr 2 zademonstruje wiodącą rolę Cisco w branży sieciowej i przełożenie tego faktu na możliwości całościowego podejścia do bezpieczeństwa infrastruktury IT. Prelegenci omówią aktualne zagadnienia i trendy przydatne przy budowie bezpiecznego Data Center oraz sieci: LAN (Local Area Network), WLAN (Wireless Local Area Network) i WAN (Wide Area Network). Na ścieżce numer 3 goście konferencji poznają najlepsze praktyki dotyczące wdrożeń i rozwiązywania problmemów w środowiskach IT. Natomiast na ścieżce nr 4 zostaną omówione case study klientów firmy oraz przykłady wykorzystania rozwiązań bezpieczeństwa w samym Cisco.

Gośćmi specjalnymi Cisco Secure będą:

  • Martin Lee – szef organizacji technicznej Cisco Talos Security Intelligence and Research Group, specjalizującej się w analizie mechanizmów zagrożeń i upowszechnianiu wiedzy na ich temat;
  • Jeff Bollinger – Senior Information Security Investigator w Cisco, specjalista ds. monitoringu zagrożeń, twórca jednego z największych na świecie korporacyjnych systemów umożliwiających wykrywanie zagrożeń sieciowych;
  • Raymond Jett – specjalista ds. bezpieczeństwa poczty elektronicznej w Cisco.

Więcej informacji o konferencji na stronie www.ciscosecure.pl.
Cisco Secure. 7-8 października 2014
Hotel Radisson Blue Centrum
ul. Grzybowska 24, Warszawa
Partnerzy:

 


O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy ponad 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto w Krakowie Cisco Global Support Center, centrum wsparcia dla klientów i partnerów Cisco, które w lipcu 2013r. rozbudowano o kolejne biuro.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni – Akademii Cisco, w których uczy się ponad 30 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ponad 100 tys. uczniów i studentów, zdobywając wiedzę i umiejętności z dziedziny najnowszych technologii sieciowych i zwiększając tym samym swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Polskie informacje prasowe firmy Cisco znaleźć można na stronie:  http://www.cisco.com/web/PL/prasa/, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com.

Blog:http://gblogs.cisco.com/pl/

Facebook:https://www.facebook.com/CiscoPoland

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769