Guest

FlexPod, zintegrowana infrastruktura dla centrów przetwarzania danych stworzona przez Cisco i NetApp, osiągnęła globalny poziom sprzedaży przekraczający 3 miliardy dolarów

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Dostawy FlexPod rosną o 81 procent rocznie, a rozwiązanie ma obecnie ponad 4100 klientów w 100 krajach. Cisco i NetApp synchronizują swoje technologiczne mapy drogowe aby przyspieszyć rynkową adopcję rozwiązań chmury hybrydowej.

Warszawa, 17 lipca 2014 r. - Firmy Cisco i NetApp poinformowały, że FlexPod - zintegrowana infrastruktura dla centrów przetwarzania danych - wygenerował sprzedaż o wartości 3 mld USD od momentu premiery w 2010 roku. Liczba sprzedanych jednostek FlexPod wzrosła o 81 procent rok do roku, zaś popyt na rozwiązania FlexPod osiągnął obecnie wartość na poziomie 2 miliardów dolarów rocznie.

Łącząc funkcje architektury obliczeniowej, sieciowej i pamięci masowej w jednym systemie, zintegrowana infrastruktura umożliwia znaczną poprawę efektywności centrum przetwarzania danych, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka związanego z jej wdrożeniem. W rezultacie, zintegrowana infrastruktura stała się jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku IT. Gartner szacuje, że rynek zintegrowanych systemów będzie rósł o 56,3 procent rocznie w latach 2012-2016.

"Nasza współpraca z firmą Cisco nad zintegrowaną infrastrukturą FlexPod zredefiniowała sposób w jaki przedsiębiorstwa wdrażają infrastrukturę chmury prywatnej", powiedział Thomas Kaiser, Dyrektor NetApp w regionie Europy Wschodniej. "W miarę, jak rozszerzają się funkcje centrum przetwarzania danych, obejmując m.in. usługi chmury publicznej z ich atrakcyjnością kosztową i nieograniczonymi możliwościami skalowania, NetApp i Cisco pomagają klientom w osiągnięciu korzyści biznesowych dzięki rozwiązaniom chmury hybrydowej."

"Dyrektorzy IT szukają sposobów na uproszenie infrastruktury i skupiają się na dostarczaniu rezultatów biznesowych, co przyczyniło się do poważnych zmian na rynku IT i jego ewolucji w kierunku zintegrowanej infrastruktury", powiedział Grzegorz Dobrowolski, Dyrektor ds. Sprzedaży Rozwiązań Data Center & Virtualization w Cisco Poland. "W 2010 roku Cisco i NetApp wspólnie wprowadziły na rynek rozwiązanie FlexPod, dostarczając klientom bardziej wydajną i elastyczną infrastrukturę dla centrum przetwarzania danych. Nieustannie rozwijamy architekturę FlexPod, aby pomóc naszym klientom uwolnić potencjał aplikacji i osiągnąć korzyści z wdrożenia hybrydowych środowisk chmurowych".

FlexPod - fakty i liczby:

  • FlexPod jest wdrożony u ponad 4100 klientów na świecie i dostępny w ponad 100 krajach. W zeszłym roku było to 2300 klientów w 70 krajach.
  • Kluczowa dla sukcesu FlexPod była jego popularność wśród partnerów. Globalny ekosystem partnerów oferujących rozwiązanie FlexPod rośnie i wynosi obecnie ponad 1000 firm wykwalifikowanych w sprzedaży i wsparciu technologii Cisco i NetApp, w tym 110 partnerów FlexPod Premium wyspecjalizowanych w sprzedaży i wsparciu zintegrowanej infrastruktury.
  • W miarę, jak przedsiębiorstwa coraz cześciej wykorzystują chmurę hybrydową, aby szybko i efektywnie dostarczać aplikacje i usługi o znaczeniu krytycznym, Cisco i NetApp integrują innowacyjne technologie w architekturze FlexPod, w tym Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) i Cisco Intercloud Fabric, wraz z klastrowymi technologiami chmurowymi, Flash i DATA ONTAP od NetApp.
  • Partnerzy technologiczni również przyczynili się do sukcesu FlexPod. Firmy takie jak Microsoft, SAP, Oracle, Citrix, F5, BridgeHead Software, Eaton i Splunk optymalizują swoje aplikacje pod kątem zintegrowanej infrastruktury FlexPod.
  • Cisco i NetApp sukcesywnie realizują ogłoszony w styczniu 2013 r. trzyletni plan wzajemnego dostosowania swoich technologii i działań aby wspólnie adresować potrzebę budowy centrów przetwarzania danych nowej generacji. W ramach tej inicjatywy, FlexPod będzie służyć jako podstawa dla zwirtualizowanych centrów przetwarzania danych, dostosowanych do jednoczesnej obsługi środowisk chmurowych wielu klientów.

Dodatkowe informacje i materiały:

 


O FlexPod

FlexPod to rodzina sprawdzonych, zintegrowanych rozwiązań infrastruktury dla centrum przetwarzania danych, opartych o architektury referencyjne, będących połączeniem Cisco Unified Computing System, przełączników Cisco Nexus i komponentów pamięci masowych NetApp. Całość jest zarządzana przez Cisco UCS Director za pomocą pojedynczej konsoli. Cisco i NetApp opracowały FlexPod aby sprostać wymaganiom firm szukających innowacyjnych narzędzi, pozwalających na konsolidację infrastruktury IT, oszczędności energii, obsługę jeszcze większej ilości aplikacji oraz udostępnianie zasobów różnym działom firm i organizacji. Rodzina Flexpod obejmuje rozwiązanie FlexPod Datacenter, dedykowane dla centrów przetwarzania danych i dostawców usług, FlexPod Express dla średniej wielkości firm oraz oddziałów lokalnych i FlexPod Select dla systemów pracujących pod dużym obciążeniem. Wszystkie dostępne rozwiązania są zweryfikowane i sprawdzone pod kątem wykorzystania w różnego rodzaju zastosowaniach - w tym w systemach operacyjnych, narzędziach do zarządzania czy systemach bazujących na chmurze. Każdy z komponentów FlexPod jest dostępny u dystrybutorów i w kanale sprzedaży obydwu firm.

O Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

O NetApp

NetApp tworzy innowacyjne rozwiązania do zarządzania i przechowywania danych, które wyróżniają się doskonałym współczynnikiem efektywności do ceny. Pełne zaangażowanie w to, co robimy przekłada się na dynamiczny rozwój i sukces naszej firmy oraz naszych partnerów i klientów. Więcej informacji o naszych innowacyjnych produktach i rozwiązaniach można znaleźć na stronie: http://www.netapp.com.

Blog:http://gblogs.cisco.com/pl/

Facebook:https://www.facebook.com/CiscoPoland

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769