Guest

Rusza nabór do drugiej edycji Cisco Engineer Incubator, projektu wspierającego rozwój studentów kierunków informatycznych i zwiększającego ich szanse na rynku pracy

LinkedInGoogle+
Podziel się:

40% uczestników zakończonej właśnie pierwszej edycji projektu znalazło zatrudnienie w krakowskim Cisco Global Support Center

Program Engineer Incubator to wspólna inicjatywa Cisco Networking Academy i Cisco Global Support Center w Krakowie. Celem inicjatywy jest pomoc studentom ostatnich lat kierunków informatycznych i telekomunikacyjnych w rozwijaniu umiejętności z obszaru zaawansowanych technologii sieciowych, jak również nabywaniu tzw. kompetencji miękkich, co ułatwi ubieganie się o pracę w najlepszych technologicznych firmach świata. Dodatkowym atutem Cisco Engineer Incubator jest to, że ci uczestnicy, którzy chcą otrzymać szansę zatrudnienia w Cisco Global Support Center w Krakowie, mogą na koniec programu wziąć udział w procesie ewaluacji (Assessment Center).

Pierwsza edycja Cisco Engineer Incubator trwała 6 miesięcy (od listopada 2013 do kwietnia 2014) i wzięło w niej udział 40 studentów (20 z Polski i 20 ze Słowacji). Program obejmował kursy z poziomu Cisco Certified Network Professional (CCNP) prowadzone w ramach Cisco Networking Academy, webinaria, warsztaty przygotowane i prowadzone przez specjalistów Cisco, spotkania w krakowskim oddziale firmy i bezpośredni kontakt z inżynierami Cisco Global Support Center.

Program zakończony został procesem ewaluacji (Assessment Center), dokładnie takim, jaki przeprowadzany jest podczas rekrutacji do Cisco Global Support Center w Krakowie. Spośród 40 studentów zakwalifikowanych do programu w listopadzie, do Assessment Center przystąpiło 29, z których 15 znalazło w efekcie zatrudnienie w Cisco, wspierając działy Technical Services oraz Advanced Services. Wcześniej, bo zaraz po zakwalifikowaniu do programu, została zatrudniona w Cisco jedna osoba. W sumie dzięki udziałowi w projekcie pracę w Cisco znalazło 16 jego uczestników.

- Pierwsza edycja Cisco Engineer Incubator była wielkim sukcesem. W naszych zajęciach wzięła udział grupa wyjątkowo zdolnych młodych ludzi. Jest mi niezmiernie miło, że znaczna część z nich dołączyła do zespołu Cisco Global Support Center w Krakowie. Dlatego z niecierpliwością czekamy na drugą edycję i kolejnych utalentowanych studentów z Polski i Słowacji – mówi Ullie Versavel, menedżer działu usług wsparcia technicznego w Cisco Global Support Center w Krakowie. – Uruchamiając Cisco Engineer Incubator, chcieliśmy przede wszystkim pomóc studentom w wyborze drogi zawodowej, podnieść ich kompetencje w obszarach szczególnie poszukiwanych przez pracodawców oraz lepiej przygotować ich do zawodowego startu w branży IT.

Nabór studentów do kolejnej edycji Cisco Engineer Incubator poprzedzi cykl spotkań w ramach Cisco Student Day Roadshow. Wydarzenia te są adresowane do studentów zainteresowanych technologiami sieciowymi, rozpoczęciem lub kontynuowaniem edukacji w tym zakresie oraz rozwijaniem kariery zawodowej w branży IT. Będą też doskonałą okazją aby dowiedzieć się więcej o drugiej edycji Cisco Engineer Incubator – zasadach rekrutacji do projektu i sposobie, w jaki pomaga on studentom przygotować się do wymagań rynku pracy i znaleźć zatrudnienie w najlepszych globalnych firmach z sektora ICT.

Kalendarz spotkań Cisco Student Day Roadshow:

  • 27.05.2104 Rzeszów
  • 28.05.2014 Kraków
  • 29.05.2014 Wrocław
  • 30.05.2014 Gliwice

Więcej informacji o Cisco Student Day Roadshow można znaleźć na stronie:
http://www.cisco.com/web/PL/events/StudentDay2014/index.html - ~Witamy

O Cisco Networking Academy

Celem programu Cisco Networking Academy działającego w Polsce od 2000 r. jest rozwijanie wśród uczniów i studentów umiejętności w dziedzinie technologii informatycznych i komunikacyjnych, zarówno na poziomie podstawowym, jak i specjalistycznym, przygotowanie do dalszej edukacji informatycznej lub podjęcia pracy w sektorze IT i pomoc w uzyskaniu globalnie uznanych certyfikatów. Akademia Cisco zapewnia również zdobycie kwalifikacji zawodowych wymaganych przez współczesny rynek pracy, takich jak umiejętność rozwiązywania problemów, praca zespołowa czy krytyczne myślenie. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 600 współpracujących z programem szkół średnich i uczelni, w których kształci się ponad 30 tys. słuchaczy. Dotychczas w Polsce w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ponad 100 tys. uczniów i studentów.

O Cisco Global Support Center w Krakowie

Cisco Global Support Center w Krakowie należy do sieci centrów wsparcia Cisco rozmieszczonych na całym świecie. Obsługuje klientów z Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Rosji (EMEAR). Obecnie centrum zatrudnia niemal 500 osób. Centrum świadczy usługi wsparcia technicznego i biznesowego dla klientów, partnerów oraz pracowników Cisco, obejmując zakresem działań takie działy firmy jak Cisco Services, dział finansowy, IT, operacyjny i inne. Krakowskie centrum otwarto w maju 2012r. W lipcu 2013r. na skutek dynamicznego rozwoju i wzrostu zatrudnienia, Cisco Global Support Center otworzyło w Krakowie drugie biuro.

 


O Cisco:

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju.

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polskie informacje prasowe firmy Cisco znaleźć można na stronie:  http://www.cisco.com/web/PL/prasa/, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com.

Blog:http://www.blog.cisco.pl

Facebook:http://gblogs.cisco.com/pl/

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769